9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 27 Січня, 2022

Представлено модернізований варіант зенітної установки ЗУ-23-2 (фото + відео)

У п’ятницю, 21 вересня, на військовому полігоні у чернігівській області, вперше була продемонстрована модернізована зенітна установка ЗУ-23-2.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Defense Express.

Новинку не лише просто показали присутнім там військовим та Секретарю РНБО Олександру Турчинову, а ще й провели вогневі випробування.

Повідомляється, що модернізована ЗУ-23-2 може діяти як в стандартному ручному, так й в автоматичному режимі. Керування установкою, в такому разі, відбувається за допомогою зручного джойстику. Окрім того, оператор може керувати зеніткою дистанційно, зі сховища. При цьому, автоматична система керування вогнем дозволяє одному оператору стріляти навіть з декількох зенітних установок (до 6 одиниць).

«Важливою деталлю цієї модернізації є можливість завдяки автоматичній системі керувати вогнем одразу кількох зенітних установок на відстані, із захищених позицій, не піддаючи ризику життя наших військовослужбовців», – зазначив присутній на випробуваннях О. Турчинов.

Ще однією важливою модернізацію зенітки стало її оснащення електронною системою автоматичного знаходження цілі, що значно спрощує прицілювання.

«Поєднання цієї надійної зенітної установки з електронною системою автоматичного знаходження цілі та управління веденням вогню дозволить надійно знищувати повітряні та наземні цілі, зокрема, БПЛА, що перебувають на озброєнні в РФ», – наголосив Секретар РНБО.

Нагадаємо, буксована 23-мм спарена зенітна установка була розроблена ще в кінці 50-х років у СРСР. Тисячі ЗУ-23-2 (всього виготовлено близько 15 тис. одиниць) й до цього часу стоять на озброєнні десятків країн й постійно використовуються у різних збройних конфліктах по всьому світу. Також її активно використовує й ЗСУ у протистоянні на Донбасі.

АвторDefense Express

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають