9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 12 Грудня, 2023

Представлена модель КрАЗ 63221 на котрій створена нова українська САУ «Богдана»

Український виробник «Авто КрАЗ» розсекретив дані про військове шасі КрАЗ 63221, яке використовується як платформа для нової 155-мм САУ «Богдана». Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на пресс-службу ПрАТ «Авто КрАЗ».

Повідомляється, що дане шасі було спеціально розроблено для монтажу на вантажну платформу різних видів важкого озброєння та установок спеціального призначення. Повнопривідний автомобіль має колісну формулу 6х6 та чотирьохдверну п’ятимісну кабіну з двома рядами крісел. При цьому особливу увагу приділено захисту екіпажу від ураження стрілецькою зброєю та осколками.

155-мм САУ “Богдана” Фото: Юрій Бірюков

Для комфортного перебування екіпажу в кабіні встановлено система опалення та кондиціонер. Також в ній передбачені місця для розміщення додаткового обладнання: приладів спостереження та нічного бачення, приладів радіаційної та хімічної розвідки й контролю, радіостанції, предметів індивідуального захисту, що возить боєкомплекту (за кількістю місць в кабіні) та особистих речей екіпажу. Машина також оснащується системами електричного обігріву вітрового скла та скел дверей.

КрАЗ 63221 використовує дизельний мотор з віддачею від 380 до 420 к.с. Витрата палива становить 37 літрів на 100 км, а запас ходу – 1200 км. Шасі вантажівки має централізовану систему підкачки шин, що дозволяє легко пересуватися по важкопрохідним ґрунтам. Також автомобіль оснащується лебідкою, пристроєм світломаскування, фільтровентиляційною установкою та системою RunFlat.

Нагадаємо, днями була представлена вітчизняна артилерійська система «Богдана», яка використовує як шасі модель КрАЗ 63221. САУ здатна вражати ціль на відстані до 60 км, вперше в українській артилерії має натівський калібр 155 мм, замість радянського 152 мм, возить боєкомплект – 20 снарядів, має автоматизовану систему наведення та зарядки боєприпасів.

Публічна презентація нового українського озброєння відбудеться 24 серпня на столичному параді до Дня незалежності України.

Останні новини:

Зараз читають