9.5 C
Alba Iulia
Субота, 4 Лютого, 2023

Повітряні сили готові замовити розробку українських ЗРК середньої та великої дальності

Повітряні сили Збройних сил України опрацьовують попередні вимоги та готові замовити розробку українських ЗРК середньої та великої дальності.

Відповідну інформацію оприлюднив начальник зенітних ракетних військ полковник Борис Генов під час привітання військовослужбовців з Днем Повітряних Сил Збройних Сил України, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defence Express.

У своєму зверненні, Борис Генов зокрема повідомив й про поточний стан сил ППО та майбутні плани з розвитку.

https://www.facebook.com/watch/?v=444704989979411&t=0

Так, він нагадав, що у зв’язку з подальшою застарілістю радянських комплексів ППО, котрі стоять на озброєнні підрозділів ЗСУ, наразі розглядається питання закупівлі зенітно-ракетних комплексів у західних партнерів.

Водночас Збройні сили зацікавлені й у виготовленні українських комплексів, й роботи по цій темі вже проводяться й мають надію на успіх не лише в Україні.

blank

“Ці роботи уже розпочаті. Проведені аванпроекти й на даний час проводиться питання по проведенню дослідно-конструкторських робіт. Наші підприємства уже, на сьогодні, мають напрацювання й з інозамовниками. Це показала виставка, яка була проведена в місті Києві (мова йде про “Зброя та Безпека-2021″)”, – відзначив начальник зенітних ракетних військ ЗСУ.

blank
Візуалізація пускої установки ЗРК зі складу ЗРС “Кільчень”, кадр відео Апостроф

Своєю чергою, під час демонстрації цього привітання у відео від прес-служби Командування Повітряних Сил ЗСУ демонструвалися кадри з перспективними комплексами середньої дальності СД-300 від КБ “ЛУЧ” та універсальної зенітно-ракетної системи великої дальності від КБ “Південне” – “Кільчень”.

Нагадаємо, перспективний комплекс від ДП “Державне Київське конструкторське бюро “ЛУЧ” призначений для ураження на дальності до 100 км будь-яких аеродинамічних та балістичних цілей (а в окремих випадках і наземних чи надводних), вперше був продемонстрований (у вигляді макету пускової установки) на Міжнародній виставці “Зброя та Безпека-2021” у червні цього року.

При цьому, за словами Генерального конструктора – Генерального директора ДККБ “ЛУЧ” Олега Коростельова, для розробки такого ЗРК необхідно лише два роки, після яких комплекс розпочне державні випробування. І на фінансування цієї розробки необхідно фінансування у розмірі близько $40 млн.

blank
Схема ЗРС “Кільчень”, кадр відео Апостроф

Своєю чергою, представлений у квітні цього року концепт зенітно-ракетної системи великої дальності “Кільчень”, від КБ “Південне”, має заплановану дальність ураження цілей до 280 км.

За словами розробників, створення новітньої зенітно-ракетної системи “Кільчень” і її розробка складає “близько четвертої або третьої частини вартості комплексу Patriot”.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають