9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 5 Березня, 2021

Поставки РЛС «Дельта-М» розробки НДІ «Квант-Радіолокація» для ВМС України та на експорт

 • За останні два роки ВМС України інтенсивно отримують на озброєння артилерійських катери «Гюрза-М», цікавим елементом в оснащенні яких є радіолокаційна станція «Дельта-М»

  Повідомляє Національний промисловий портал.

  Вітчизняний радар, розроблений київським НДІ «Квант-Радіолокація» вперше поставляється на оснащення українських кораблів, хоча вже давно успішно використовується за кордоном.

  «Дельта-М» являє собою мобільну двокоординатнe когерентно-імпульсну радіолокаційну станцію кругового огляду, яка призначена для спостереження за повітряною і наземною обстановкою в зоні розташування особливо важливих об’єктів, а також для контролю економічних і митних зон з метою запобігання контрабандних і терористичних дій.

  Радар досить багатофункціональний, так як забезпечує виконання широкого спектру завдань, серед яких автоматичне виявлення і супровід літаків, вертольотів, дельтапланів, наземних і надводних цілей, реєстрація відібраних траєкторій цілей і передача даних по ним поліцейським, прикордонним і іншим службам, а також формування сигналу тривоги.

  РЛС «Дельта-М» в складі обладнання артилерійського катера ВМС України «Гюрза-М»

  «Дельта-М» має твердотільний передавач, який забезпечує формування/прийом зондуючих сигналів зі складною модуляцією. Радар забезпечує цифрову обробку сигналів і траєкторної інформації. Він має високу ефективність виявлення рухомих цілей на тлі інтенсивних пасивних перешкод. При цьому здійснює автоматичне вимірювання координат і формування трас рухомих цілей. Крім того, «Дельта-М» може виявляє сплески і вибухи снарядів на будь-якій поверхні.

  Відображення радіолокаційної обстановки здійснюється на рідкокристалічному дисплеї, розташованому на пункті управління. Управління режимами роботи радаром відбувається автоматизовано від панельного комп’ютера. Застосування сучасних алгоритмів виявлення дозволяє виключити помилкові відмітки цілей, незалежно від існуючої помеховой обстановки.

  «Дельта-М» забезпечує виявлення надводних цілей на відстані радіогоризонту, а повітряних на дальності 30-35 км (при цьому індикатор відображення обстановки розрахований на 96 км). Відображення відеосигналів і даних про трасах цілей здійснюється в реальному масштабі часу. Точність визначення місця розташування об’єктів становить 15-20 метрів.

  РЛС може бути інтегрована з різними радарами, лініями зв’язку, системами управління та контролю, системами РЕБ і навігаційними системами.

  «Дельта-М» може розгортатися не тільки на кораблях, а й на будівлях, вишках або на транспортних засобах (автомобілях, БТР, БМП і т.п.), які при роботі розташовуються на пагорбах або на піднесених місцях для забезпечення необхідних умов огляду . У такому варіанті станція може комплектуватися додатковим виносним пультом, який розміщується на дальності до 250 м.

  РЛС «Дельта-М» на борту артилерійських катерів HQ-272 ВМС В’єтнаму типу TT 400TP

  РЛС пройшла випробування в інтересах ВМС України у складі стаціонарного берегового поста ще в 2010 році і була прийнята на озброєння в січні 2011 року. Однак до сих пір поставлялася в інтересах іноземних замовників в різних конфігураціях і на різні об’єкти. Так, зокрема, РЛС «Дельта-М» встановлена ​​в складі радіолокаційної системи «Каскад» на кораблях Bata і Wele Nzas ВМС Екваторіальної Гвінеї. Також, дана система з відповідним радаром оснащена лінійка артилерійських катерів HQ-272 ВМС В’єтнаму.

  Першими і поки єдиними, кораблями в складі ВМС України, оснащені РЛС «Дельта-М» є артилерійські катери «Гюрза-М». На них станція виконує завдання спостереження за надводною та повітряною обстановкою, виявлення і супроводу повітряних і надводних цілей. «Дельта-М» доповнена пристроєм цілерозподілу і цілевказівки, приводом компенсації качки. Крім того, РЛС забезпечена модулем управління стрільбою артустановкою катера.

  РЛС «Дельта-М» в складі радіолокаційної системи «Каскад» на кораблі Bata

  У перспективі не виключається, що кораблі нового проекту «Лань», які планується побудувати в інтересах ВМС України вже в найближчі кілька років, також будуть оснащуватися РЛС «Дельта-М» в складі радіолокаційної системи «Каскад».


  Про допомогу проекту

  Джерелоdiana_mihailova

  Також на цю тему

  Останні новини

  Запуск київського City Express обійдеться в десять мільярдів гривень

  В Україні 22 лютого анонсували реалізацію проєкту приміських поїздів City Express в Києві, Дніпрі та Харкові. Голова...

  На Прикарпатті побудований новий пішохідний міст через річку Прут довжиною 300 метрів

  На Прикарпатті, в селі Воскресинці Коломийського району Івано-Франківської області, через річку Прут побудували новий пішохідний міст.Про це повідомив...

  На херсонській корабельні SMG модернізували судно подовживши його на 25 метрів

  На херсонській корабельні Smart Maritime Group завершена модернізація і зданий в експлуатацію суховантаж Gelius 1.Передає Національний Промисловий Портал з...

  Ferrexpo збільшує виробництво DR-окатків зі збільшеним вмістом заліза

  Компанія Ferrexpo продовжує нарощувати виробництво продукції високої якості - DR-окатків (Direct reduction iron pellets - окатки для технології прямого відновлення заліза).

  Український виробник підписав контракт на виготовлення трамваїв нової моделі для Києва

  Консорціум компаній ТОВ "Татра-Юг" та Запорізького хлібокомбінату №1 офіційно став переможцем тендеру на постачання трамваїв в місто Київ. Контракт підписаний між "Київпастрансом"...

  Чехи домовляються про виробництво малих модульних реакторів в Україні

  В Україні розглядають питання початку виробництво малих модульних реакторів (ММР). Переговори про це йдуть між Міненерго та чеським концерном Witkowitz.

  Цьогоріч в Україні з’явиться нова державна авіакомпанія

  Заступник керівника Офісу Президента України Кирило Тимошенко повідомив, що роботи зі створення державного авіаперевізника будуть завершені у 2021 році.

  У Маріуполі завершили екопроєкт з реконструкції аглофабрики на ММК ім. Ілліча на понад $ 160 мільйонів

  Маріупольський металургійний комбінат ім.Ілліча (ММК, Донецька обл.), що входить до групи "Метінвест", завершив один з найбільших екологічних проєктів в історії незалежної України...

  Зараз читають

  В рамках реалізація проєкту “Мале Карпатське кільце” відремонтують 320 кілометрів доріг

  У 2021 році в Україні заплановано початок масштабної реставрації об'єктів культурної спадщини та прилеглої до них інфраструктури.

  З 1 березня для українців відкрито нові напрямки безвізу

  З 1 березня для громадян України почне діяти безвізовий режим з карибською острівною державою Гренада, а також...

  Український виробник підписав контракт на виготовлення трамваїв нової моделі для Києва

  Консорціум компаній ТОВ "Татра-Юг" та Запорізького хлібокомбінату №1 офіційно став переможцем тендеру на постачання трамваїв в місто...

  Ferrexpo збільшує виробництво DR-окатків зі збільшеним вмістом заліза

  Компанія Ferrexpo продовжує нарощувати виробництво продукції високої якості - DR-окатків (Direct reduction iron pellets - окатки для...