9.5 C
Alba Iulia
Субота, 19 Червня, 2021

Поставки РЛС «Дельта-М» розробки НДІ «Квант-Радіолокація» для ВМС України та на експорт

 • За останні два роки ВМС України інтенсивно отримують на озброєння артилерійських катери «Гюрза-М», цікавим елементом в оснащенні яких є радіолокаційна станція «Дельта-М»

  Повідомляє Національний промисловий портал.

  Вітчизняний радар, розроблений київським НДІ «Квант-Радіолокація» вперше поставляється на оснащення українських кораблів, хоча вже давно успішно використовується за кордоном.

  «Дельта-М» являє собою мобільну двокоординатнe когерентно-імпульсну радіолокаційну станцію кругового огляду, яка призначена для спостереження за повітряною і наземною обстановкою в зоні розташування особливо важливих об’єктів, а також для контролю економічних і митних зон з метою запобігання контрабандних і терористичних дій.

  Радар досить багатофункціональний, так як забезпечує виконання широкого спектру завдань, серед яких автоматичне виявлення і супровід літаків, вертольотів, дельтапланів, наземних і надводних цілей, реєстрація відібраних траєкторій цілей і передача даних по ним поліцейським, прикордонним і іншим службам, а також формування сигналу тривоги.

  РЛС «Дельта-М» в складі обладнання артилерійського катера ВМС України «Гюрза-М»

  «Дельта-М» має твердотільний передавач, який забезпечує формування/прийом зондуючих сигналів зі складною модуляцією. Радар забезпечує цифрову обробку сигналів і траєкторної інформації. Він має високу ефективність виявлення рухомих цілей на тлі інтенсивних пасивних перешкод. При цьому здійснює автоматичне вимірювання координат і формування трас рухомих цілей. Крім того, «Дельта-М» може виявляє сплески і вибухи снарядів на будь-якій поверхні.

  Відображення радіолокаційної обстановки здійснюється на рідкокристалічному дисплеї, розташованому на пункті управління. Управління режимами роботи радаром відбувається автоматизовано від панельного комп’ютера. Застосування сучасних алгоритмів виявлення дозволяє виключити помилкові відмітки цілей, незалежно від існуючої помеховой обстановки.

  «Дельта-М» забезпечує виявлення надводних цілей на відстані радіогоризонту, а повітряних на дальності 30-35 км (при цьому індикатор відображення обстановки розрахований на 96 км). Відображення відеосигналів і даних про трасах цілей здійснюється в реальному масштабі часу. Точність визначення місця розташування об’єктів становить 15-20 метрів.

  РЛС може бути інтегрована з різними радарами, лініями зв’язку, системами управління та контролю, системами РЕБ і навігаційними системами.

  «Дельта-М» може розгортатися не тільки на кораблях, а й на будівлях, вишках або на транспортних засобах (автомобілях, БТР, БМП і т.п.), які при роботі розташовуються на пагорбах або на піднесених місцях для забезпечення необхідних умов огляду . У такому варіанті станція може комплектуватися додатковим виносним пультом, який розміщується на дальності до 250 м.

  РЛС «Дельта-М» на борту артилерійських катерів HQ-272 ВМС В’єтнаму типу TT 400TP

  РЛС пройшла випробування в інтересах ВМС України у складі стаціонарного берегового поста ще в 2010 році і була прийнята на озброєння в січні 2011 року. Однак до сих пір поставлялася в інтересах іноземних замовників в різних конфігураціях і на різні об’єкти. Так, зокрема, РЛС «Дельта-М» встановлена ​​в складі радіолокаційної системи «Каскад» на кораблях Bata і Wele Nzas ВМС Екваторіальної Гвінеї. Також, дана система з відповідним радаром оснащена лінійка артилерійських катерів HQ-272 ВМС В’єтнаму.

  Першими і поки єдиними, кораблями в складі ВМС України, оснащені РЛС «Дельта-М» є артилерійські катери «Гюрза-М». На них станція виконує завдання спостереження за надводною та повітряною обстановкою, виявлення і супроводу повітряних і надводних цілей. «Дельта-М» доповнена пристроєм цілерозподілу і цілевказівки, приводом компенсації качки. Крім того, РЛС забезпечена модулем управління стрільбою артустановкою катера.

  РЛС «Дельта-М» в складі радіолокаційної системи «Каскад» на кораблі Bata

  У перспективі не виключається, що кораблі нового проекту «Лань», які планується побудувати в інтересах ВМС України вже в найближчі кілька років, також будуть оснащуватися РЛС «Дельта-М» в складі радіолокаційної системи «Каскад».


  Про допомогу проекту

  Джерелоdiana_mihailova

  Також на цю тему

  Останні новини

  Для Збройні сили України замовили десяток броньованих гусеничних тягачів БТС-4

  В інтересах Збройних Сил України замовлено десяток модернізованих броньованих гусеничних тягачів БТС-4.Про це...

  Компанія «Радіонікс» розробляє активну головку самонаведення нового покоління

  Науково-виробниче підприємство «Радіонікс» розробляє активну головку самонаведення нового покоління.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.Про нові...

  Авіакомпанія “Мотор Січ” отримає в лізинг два літаки Ан-140

  Державний концерн Укроборонпром планує підписати з авіакомпанією "Мотор Січ" договір про завершення будівництва і передачі в лізинг двох літаків Ан-140 до кінця...

  КВБЗ готовий виготовити всі замовлені “Укрзалізницею” дизель-потяги до кінця цього року

  Крюківський вагонобудівний завод планує завершити складання шести одиниць тривагонних дизель-потягів ДПКр-3 до кінця 2021 року. Виробництво даних складів передбачено контрактом з "Укрзалізницею"...

  Міноборони оприлюднило дані про програму ремонту автотехніки у 2021 році

  Міноборони України розказало про масштаби ремонту автотехніки для Збройних Сил України у 2021 році, що будуть замовлені у підрядників.

  Український всюдихід «Nomad» дебютував на виставці «Зброя та безпека» (фото)

  Новий український колісний всюдихід «Nomad» вперше представили широкому загалу в рамках міжнародної виставки «Зброя та безпека – 2021».Повідомляє...

  В Україні розробляють термобаричні снаряди для систем залпового вогню

  В Україні працюють над створенням 122-мм термобаричними снарядами до реактивної системи залпового вогню (РСЗВ).Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  Lockheed Martin презентує в Україні винищувачі F-16

  На міжнародній виставці «Зброя та безпека - 2021» компанія Lockheed Martin Україні презентують винищувачі F-16.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Зараз читають

  Українські науковці розробили нове обладнання для виробництва комплектуючих до турбін та авіадвигунів

  У Інституті електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України вперше в Україні розроблено устаткування, яке призначене для пошарового...

  Єгипет запрошує українські компанії інвестувати в особливу економічну зону Суецького каналу

  Влада Єгипту запрошує український уряд та українські компанії інвестувати в особливу економічну зону Суецького каналу (SCZone).

  Авіакомпанія “Мотор Січ” отримає в лізинг два літаки Ан-140

  Державний концерн Укроборонпром планує підписати з авіакомпанією "Мотор Січ" договір про завершення будівництва і передачі в лізинг...

  На базі «Антонова» створено новий високотехнологічний кластер

  14 червня 2021 року на ДП «Антонов» відбулося підписання Генерального договору про кластер високих технологій «Антонов».