9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 2 Жовтня, 2023

Понад 30 українських виробників представили свої дрони у Львові

У Львові відбулася масштабна зустріч виробників FPV-безпілотників із представниками льотних шкіл, місцевої влади та військовими.

На конференції «Люті пташки» представили свої вироби понад 30 українських розробників, передає Промисловий Портал з посиланням на Укрінформ.

«На конференцію зареєструвалися понад 30 виробників. Серед учасників, а їх близько 250, також є винахідники, які ще не набралися сміливості представляти свої вироби, але тут здобувають досвід, обмінюються лайфхаками з іншими інженерами. І галузь розвивається. Ще, звісно, рано говорити, що в Україні існує галузь безпілотної авіації, але вона розвивається дуже стрімко. Якщо до повномасштабного вторгнення у нас було до 10 виробників, то зараз понад 200, яких ми змогли обрати в рамках кампанії «Люті пташки». І багато з них вже вийшли на серійне виробництво і можуть зібрати понад 100 дронів на місяць», – сказала співзасновниця Благодійного Фонду Dignitas, ініціаторка заходу Любов Шипович.

Львівщина вперше за свою історію та другою після столиці прийняла демонстраційний день українських виробників FPV-дронів – безпілотників з функцією передачі відео в реальному часі, які керуються спеціальною гарнітурою. На сцені проходили презентації розробників, а на стендах можна було зблизька роздивитися українські безпілотники. Також на заході відбувалися демонстраційні польоти.

Організатори заходу зазначили, що потреба в безпілотниках на фронті – понад 200 тисяч, але ця цифра не є сталою, оскільки під час штурму безпілотників потрібно в рази більше.

Українська військова, керівниця проєкту Victory Drones Марія Берлінська розповіла, що один дрон часто рятує цілу роту. “Чим більше дронів, тим більше живих людей», – наголосила вона.

Організували подію за ініціативи Dignitas Fund і Victory Drones у партнерстві зі Львівською обласною військовою адміністрацією.

Захід є частиною масштабного всеукраїнського збору на ударні коптери «Люті пташки». З 10 березня в межах ініціативи зібрали вже майже 30 мільйонів гривень, які необхідні для того, щоб закупити 1000 FPV-дронів українського виробництва та вибудувати безперебійну систему виготовлення таких дронів у нашій державі.

Останні новини:

Зараз читають