9.5 C
Alba Iulia
Субота, 25 Вересня, 2021

Польща працює над створенням нової системи наведення для українсько-польського ПТРК

 • У Польщі активізували роботи з вдосконалення легкого протитанкового комплексу Pirat.

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defense Express.

  Проєкт нового легкого протитанкового ракетного комплексу — один з напрямків співпраці між українським підприємством ДержККБ “Луч” та низкою польських компаній. Угоду щодо створення ПТРК Pirat для армії Польщі було укладено 23 липня 2014 року.

  Легкий протитанковий комплекс ПТРК “Пірат”: ракета та ТПК. Фото: Defense Express

  Як відомо, нині польська армія має на озброєнні один тип сучасних протитанкових керованих ракет. Це ракети Spike від ізраїльської компанії Rafael, вироблені компанією Mesko S. A. разом з Skarzysko Kamienna по ізраїльській ліцензії. Вони можуть вражати цілі на відстані не більше 4 км, бронепробиття — близько 700 мм RHA.

  При цьому у Польщі оголошено про вітчизняну програму Pustelnik. Ця програма передбачає закупівлю нових легких протитанкових комплексів для польської армії. При чому у значній кількості: нових пускових ПТРК — до 500 та близько 5000 керованих ракет до них.

  Проєкт легкого ПТРК Pirat реалізується польськими компаніями MESKO S.A., CRW Telesystem Mesko, Військовим технологічним університетом у співпраці з українським ДККБ “Луч” з прицілом на перемогу у програмі Pustelnik. Хоча, звісно, у них є і конкуренти.

  Конкурент ПТРК Pirat – новий польський переносний ПТРК Moskit розробки Військового технічного інституту озброєнь WITU.

  У рамках ініціативи Pirat українське ДККБ “Луч” відповідає за проєкт ракети в цілому як носія, блок аеродинамічних рулів і автопілот (у співпраці з CRW Telesystem-Mesko).

  Своєю чергою, CRW Telesystem-Mesko відповідає за гіроскопічно стабілізовану головку наведення, автопілот (у співпраці з ДержККБ “Луч”) і всю оптоелектроніку, а MESKO – за боєголовку, двигуни та решту (у т.ч. ПУ).

  За своїми показниками ракета від ПТРК “Пірат” наближена до можливостей ПТРК “Корсар”, який прийнятий на озброєння ЗС України та постачається на експорт.

  ПТРК “Корсар” прийнятий на озброєння ЗС України та постачається на експорт

  Проте між “Піратом” та “Корсаром” є суттєва різниця у системі наведення ракети на ціль.

  В українському ПТРК “Корсар” застосована схема управління ракетою за допомогою лазерного променя, який світить у хвіст ракети Р-3. При цьому оператор має тримати ціль у прицілі до самого моменту влучення ракети.

  У польському “Піраті” ракета наводиться на ціль за допомогою лазерного підсвітлювача, промінь якого формує на цілі точку, в яку і має влучити ракета. При цьому такий підсвітлювач може бути встановлений як на самій пусковій, так і бути зовнішнім.

  Керована протитанкова ракета Pirat у ТПК на ПУ і момент влучення у ціль під час випробувань, що відбулися у серпні 2019 р.

  Попередні випробування ПТРК “Пірат” включали тестові стрільби ракет з їх наведенням у ціль з використанням лазерного підсвітлювача LPC-1.

  LPC-1 з лазерною головкою з лазером, що накачується розрядною лампою, був сконструйований і виготовлений компанією CRW Telesystem-Mesko. Цей прилад, як стверджувалось, може слугувати не лише для наведення ПТКР малої дальності “Пірат”, але й 120-мм керованих мін та 155-мм керованих артилерійських снарядів.

  LPC-1 має масу близько 10 кг, приціл – 1,5 кг, кабелі – 0,5 кг, акумулятори – 2-4 кг. Тобто разом близько 17 кг.

  Але, як стало відомо Defense Express, польські компанії завершують роботи над якісно іншими приладами для спостереження та наведення, які будуть застосовані у ПТРК “Пірат”.

  Прототип блоку прицілювання та наведення CLU-P для ПТРК Pirat

  Це буде новий блок з двох модулів, який забезпечують оператору пошук цілі на полі бою вдень та вночі, а також підсітлювання цілі лазерним променем.

  Прототип блоку прицілювання та наведення CLU-P був розроблений компаніями CRW Telesystem-Mesko та PCO за рекордний час — за півроку.

  Вже випробувані прототипи цих модулів, проте тепер головна вимога до конструкторів – суттєво зменшити їхні габаритні та вагові показники.

  Ракета ПТРК “Пірат” наводиться на ціль за допомогою лазерного підсвітлювача

  У склад CLU-P входять модулі для спостереження за полем бою вдень та вночі, а також лазерний дальномір-підсвітлювач LPD-A з напівпровідниковим лазером з діодною накачкою.

  На малюнку: зверху у блоці – далекомір-підсвітлювач LPD-A, знизу – модуль спостереження.

  Модуль спостереження та прицілювання інтегрує телевізійну камеру з датчиком зображення з роздільною здатністю 2048 × 1536 пікселів та тепловізійну камеру з охолоджуваним детектором, що працює в діапазоні 3,7 ÷ 4,8 мкм з роздільною здатністю матриці 640 × 512 пікселів.

  Діапазон ідентифікації стандартної цілі НАТО становить понад 2500 м з полем зору 3°5 ‘× 2°28’ і виявленням до 12000 м.

  Зображення з камер відображається в окулярі на OLED-екрані з роздільною здатністю 800 × 600 пікселів. Переглянути поле зору CLU-P можна через зовнішній окуляр, встановлений на шоломі.

  Вигляд блоку CLU-P. Поле зору CLU-P також доступне і через зовнішній окуляр, встановлений на шоломі.

  Своєю чергою, новий лазерний далекомір-підсвітлювач LPD-A використовує напівпровідниковий діодний лазер, що працює на довжині хвилі 1064 нм із частотою повторення <25 Гц, потужністю імпульсу > 80 мДж, розбіжністю променя <0,35 мрад і тривалістю імпульсу 15 ± 5 нс.

  Програмована послідовність імпульсів сумісна з STANAG 3733 і забезпечує співпрацю з боєприпасами з лазерним наведенням інших країн НАТО. Далекомір працює на хвилі 1064 нм і вимірює відстань в діапазоні 0,2 ÷ 20 км (± 5 м).

  Новий лазерний далекомір-підсвітлювач LPD-A зараз важить менше ніж 4,5 кг.

  Планується, що лазерний модуль може застосовуватись як окремо, так і бути інтегрованим у склад модулю CLU-P на пускову установку, з якої застосовується кероване озброєння.

  Прицільна марка та символи у окулярі оператора ПТРК Pirat

  Випробування ПТРК “Пірат” з новими блоком спостереження та наведення CLU-P заплановані на початок наступного року.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Мотор Січ та турецька Baykar Makina підписали угоду про співпрацю

  Провідні компанії авіаційної сфери України та Туреччини – Мотор Січ та Baykar Makina - підписали угоду про...

  Україна посідає десяте місце у світовому виробництві чавуну

  У січні-серпні 2021 року Україна виплавила 14,48 млн тонн чавуну, що робить її десятою у світовому рейтингу виробників цієї продукції.

  Новий бізнес-парк “Екополіс ХТЗ” відвідали представники великих німецьких промислових компаній

  Візит до Харкова для огляду бізнес-парку "Екополіс ХТЗ" організувала Німецько-Українська промислово-торгова палата.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УНН....

  В аеропорту Ужгорода запустили інструментальну систему посадки літаків

  З 10 вересня літаки, які виконують рейси до аеропорту "Ужгород", можуть здійснювати злети та посадки з використанням аеронавігаційних приладів, а не за...

  У Миколаєві відремонтували рейдовий тральщик для ВМС України (фото)

  Після завершення ремонту на Миколаївському суднобудівному заводі до пункту постійного базування вийшов рейдовий тральник «Геничеськ» ВМС України.Передає Національний Промисловий...

  У Києві відкрили сучасний Урбан-парк (фото)

  На території Київського національного комплексу «Експоцентр України» (ВДНГ) відкрили першу частину спортивного кластера — Урбан-парк.Проєкт реалізується за...

  Перший корвет типу Ada приймуть до складу ВМС України у 2024 році

  Військово-морські сили України зарахують до складу новий корвет класу Ada вже у 2024 році.Про це в інтерв’ю армійським...

  На базі поромної переправи Орлівка-Ісакча створять річковий порт

  Інвестори та ініціатори запуску дунайської поромної переправи Орлівка-Ісакча мають намір в майбутньому перетворити поромний комплекс в річковий порт.Передає Національний...

  Зараз читають

  В Україні освоїли виробництво практичних авіабомб

  В Україні опанували виробництво практичних авіаційних бомб для тренування льотного складу Повітряних Сил Збройних сил України.

  Новий бізнес-парк “Екополіс ХТЗ” відвідали представники великих німецьких промислових компаній

  Візит до Харкова для огляду бізнес-парку "Екополіс ХТЗ" організувала Німецько-Українська промислово-торгова палата.Передає Національний...

  Міноборони затвердило будівництво нових сховищ боєприпасів у Делятині

  В Івано-Франківській області планується побудувати нові сховища для ракет та боєприпасів на замовлення Міністерства оборони України.

  “АвтоКрАЗ” виготовив геолокаційний причіп для системи управління безпілотними вантажівками (фото)

  "АвтоКрАЗ" розробив геолокаційний причіп для системи управління безпілотними вантажними автівками. Його вже використовують у кар'єрах підприємств компанії...