9.5 C
Alba Iulia
Середа, 12 Травня, 2021

Польща працює над створенням нової системи наведення для українсько-польського ПТРК

 • У Польщі активізували роботи з вдосконалення легкого протитанкового комплексу Pirat.

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defense Express.

  Проєкт нового легкого протитанкового ракетного комплексу — один з напрямків співпраці між українським підприємством ДержККБ “Луч” та низкою польських компаній. Угоду щодо створення ПТРК Pirat для армії Польщі було укладено 23 липня 2014 року.

  Легкий протитанковий комплекс ПТРК “Пірат”: ракета та ТПК. Фото: Defense Express

  Як відомо, нині польська армія має на озброєнні один тип сучасних протитанкових керованих ракет. Це ракети Spike від ізраїльської компанії Rafael, вироблені компанією Mesko S. A. разом з Skarzysko Kamienna по ізраїльській ліцензії. Вони можуть вражати цілі на відстані не більше 4 км, бронепробиття — близько 700 мм RHA.

  При цьому у Польщі оголошено про вітчизняну програму Pustelnik. Ця програма передбачає закупівлю нових легких протитанкових комплексів для польської армії. При чому у значній кількості: нових пускових ПТРК — до 500 та близько 5000 керованих ракет до них.

  Проєкт легкого ПТРК Pirat реалізується польськими компаніями MESKO S.A., CRW Telesystem Mesko, Військовим технологічним університетом у співпраці з українським ДККБ “Луч” з прицілом на перемогу у програмі Pustelnik. Хоча, звісно, у них є і конкуренти.

  Конкурент ПТРК Pirat – новий польський переносний ПТРК Moskit розробки Військового технічного інституту озброєнь WITU.

  У рамках ініціативи Pirat українське ДККБ “Луч” відповідає за проєкт ракети в цілому як носія, блок аеродинамічних рулів і автопілот (у співпраці з CRW Telesystem-Mesko).

  Своєю чергою, CRW Telesystem-Mesko відповідає за гіроскопічно стабілізовану головку наведення, автопілот (у співпраці з ДержККБ “Луч”) і всю оптоелектроніку, а MESKO – за боєголовку, двигуни та решту (у т.ч. ПУ).

  За своїми показниками ракета від ПТРК “Пірат” наближена до можливостей ПТРК “Корсар”, який прийнятий на озброєння ЗС України та постачається на експорт.

  ПТРК “Корсар” прийнятий на озброєння ЗС України та постачається на експорт

  Проте між “Піратом” та “Корсаром” є суттєва різниця у системі наведення ракети на ціль.

  В українському ПТРК “Корсар” застосована схема управління ракетою за допомогою лазерного променя, який світить у хвіст ракети Р-3. При цьому оператор має тримати ціль у прицілі до самого моменту влучення ракети.

  У польському “Піраті” ракета наводиться на ціль за допомогою лазерного підсвітлювача, промінь якого формує на цілі точку, в яку і має влучити ракета. При цьому такий підсвітлювач може бути встановлений як на самій пусковій, так і бути зовнішнім.

  Керована протитанкова ракета Pirat у ТПК на ПУ і момент влучення у ціль під час випробувань, що відбулися у серпні 2019 р.

  Попередні випробування ПТРК “Пірат” включали тестові стрільби ракет з їх наведенням у ціль з використанням лазерного підсвітлювача LPC-1.

  LPC-1 з лазерною головкою з лазером, що накачується розрядною лампою, був сконструйований і виготовлений компанією CRW Telesystem-Mesko. Цей прилад, як стверджувалось, може слугувати не лише для наведення ПТКР малої дальності “Пірат”, але й 120-мм керованих мін та 155-мм керованих артилерійських снарядів.

  LPC-1 має масу близько 10 кг, приціл – 1,5 кг, кабелі – 0,5 кг, акумулятори – 2-4 кг. Тобто разом близько 17 кг.

  Але, як стало відомо Defense Express, польські компанії завершують роботи над якісно іншими приладами для спостереження та наведення, які будуть застосовані у ПТРК “Пірат”.

  Прототип блоку прицілювання та наведення CLU-P для ПТРК Pirat

  Це буде новий блок з двох модулів, який забезпечують оператору пошук цілі на полі бою вдень та вночі, а також підсітлювання цілі лазерним променем.

  Прототип блоку прицілювання та наведення CLU-P був розроблений компаніями CRW Telesystem-Mesko та PCO за рекордний час — за півроку.

  Вже випробувані прототипи цих модулів, проте тепер головна вимога до конструкторів – суттєво зменшити їхні габаритні та вагові показники.

  Ракета ПТРК “Пірат” наводиться на ціль за допомогою лазерного підсвітлювача

  У склад CLU-P входять модулі для спостереження за полем бою вдень та вночі, а також лазерний дальномір-підсвітлювач LPD-A з напівпровідниковим лазером з діодною накачкою.

  На малюнку: зверху у блоці – далекомір-підсвітлювач LPD-A, знизу – модуль спостереження.

  Модуль спостереження та прицілювання інтегрує телевізійну камеру з датчиком зображення з роздільною здатністю 2048 × 1536 пікселів та тепловізійну камеру з охолоджуваним детектором, що працює в діапазоні 3,7 ÷ 4,8 мкм з роздільною здатністю матриці 640 × 512 пікселів.

  Діапазон ідентифікації стандартної цілі НАТО становить понад 2500 м з полем зору 3°5 ‘× 2°28’ і виявленням до 12000 м.

  Зображення з камер відображається в окулярі на OLED-екрані з роздільною здатністю 800 × 600 пікселів. Переглянути поле зору CLU-P можна через зовнішній окуляр, встановлений на шоломі.

  Вигляд блоку CLU-P. Поле зору CLU-P також доступне і через зовнішній окуляр, встановлений на шоломі.

  Своєю чергою, новий лазерний далекомір-підсвітлювач LPD-A використовує напівпровідниковий діодний лазер, що працює на довжині хвилі 1064 нм із частотою повторення <25 Гц, потужністю імпульсу > 80 мДж, розбіжністю променя <0,35 мрад і тривалістю імпульсу 15 ± 5 нс.

  Програмована послідовність імпульсів сумісна з STANAG 3733 і забезпечує співпрацю з боєприпасами з лазерним наведенням інших країн НАТО. Далекомір працює на хвилі 1064 нм і вимірює відстань в діапазоні 0,2 ÷ 20 км (± 5 м).

  Новий лазерний далекомір-підсвітлювач LPD-A зараз важить менше ніж 4,5 кг.

  Планується, що лазерний модуль може застосовуватись як окремо, так і бути інтегрованим у склад модулю CLU-P на пускову установку, з якої застосовується кероване озброєння.

  Прицільна марка та символи у окулярі оператора ПТРК Pirat

  Випробування ПТРК “Пірат” з новими блоком спостереження та наведення CLU-P заплановані на початок наступного року.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Тривають роботи з реконструкції мосту через Північно-Кримський канал (фото)

  Мостобудівники відзвітували про перші результати реконструкції мосту через Північно-Кримський канал, розташованого на автотрасі Р-47 Херсон - Нова...

  КБ «ЛУЧ» працює над розробкою зенітно-ракетного комплексу корабельного базування

  Державне київське КБ «ЛУЧ» здійснює науково-технічне супроводження ДКР «Корал» з розробки зенітного ракетного комплексу корабельного базування.Передає Національний Промисловий Портал,...

  «Антонов» пропонує відновити проєкт військово-транспортного літака Ан-70

  Підняти в небо літак Ан-70 – унікальну у своєму класі машину, що має значний внутрішній та експортний потенціал, закликав в.о. генерального директора...

  У Києві планують масштабну реконструкцію станції метро “Нивки”

  У Києві на станції метро "Нивки" планують провести масштабну реконструкцію за програмою доступності. Ремонтувати її будуть за прикладом станції "Святошин".

  “Авіалінії Антонова” перевезли партію гірничодобувного обладнання з Туреччини до країн Африки

  Авіакомпанія "Авіалінії Антонова" на літаках Ан-124 перевезла чотирнадцять одиниць гірничодобувного обладнання загальною вагою 216 тонн двома рейсами зі Стамбула (Туреччина) в Уаґадуґу...

  На трасі Н-11 Дніпро-Миколаїв встановлюють огорожі типу “Нью-Джерсі” (фото)

  На Миколаївщині, на трасі Н-11 Дніпро-Миколаїв встановлюють бетонне парапетне огородження типу "Нью-Джерсі" висотою 90 сантиметрів.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  В запорізькому аеропорту встановили систему безконтактного скринінгу температури пасажирів

  У Міжнародному аеропорту Запоріжжя встановили інтелектуальну відеосистему безконтактного температурного скринінгу і визначення наявності або відсутності масок на обличчях пасажирів.

  Збройні сили випробували вітчизняні імітатори повітряної цілі Flying Target-1 (відео)

  Уперше у Збройних Силах України здійснено успішне випробування імітатора низьколітаючої повітряної цілі Flying Target-1.Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням...

  Зараз читають

  Wizz Air відкриває чотири нові маршрути зі Львова

  Угорський лоукостер Wizz Air оголосив про запуск рейсів за чотирма напрямками з аеропорту Львів - у Меммінген...

  Укрзалізниця та Stadler підписали меморандум про локалізацію виробництва поїздів в Україні

  "Укрзалізниця" і Stadler CIS AG планують локалізувати в Україні виробництво пасажирського рухомого складу швейцарської компанії.

  Оголошено тендер на проєктування та супроводження будівництва ділянки метро на Троєщину

  Комунальне підприємство "Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд Києва" оголосило тендер на закупівлю науково-технічних послуг для будівництва ділянки лінії...

  Порт “Південний” з початку року обробив майже п’ять мільйонів тонн вантажів

  З початку 2021 року перевалка госстівідора морський торговельний порт "Південний" склала 4,695 мільйона тонн вантажів.