9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 25 Січня, 2021

Польща працює над створенням нової системи наведення для українсько-польського ПТРК

 • У Польщі активізували роботи з вдосконалення легкого протитанкового комплексу Pirat.

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defense Express.

  Проєкт нового легкого протитанкового ракетного комплексу — один з напрямків співпраці між українським підприємством ДержККБ “Луч” та низкою польських компаній. Угоду щодо створення ПТРК Pirat для армії Польщі було укладено 23 липня 2014 року.

  Легкий протитанковий комплекс ПТРК “Пірат”: ракета та ТПК. Фото: Defense Express

  Як відомо, нині польська армія має на озброєнні один тип сучасних протитанкових керованих ракет. Це ракети Spike від ізраїльської компанії Rafael, вироблені компанією Mesko S. A. разом з Skarzysko Kamienna по ізраїльській ліцензії. Вони можуть вражати цілі на відстані не більше 4 км, бронепробиття — близько 700 мм RHA.

  При цьому у Польщі оголошено про вітчизняну програму Pustelnik. Ця програма передбачає закупівлю нових легких протитанкових комплексів для польської армії. При чому у значній кількості: нових пускових ПТРК — до 500 та близько 5000 керованих ракет до них.

  Проєкт легкого ПТРК Pirat реалізується польськими компаніями MESKO S.A., CRW Telesystem Mesko, Військовим технологічним університетом у співпраці з українським ДККБ “Луч” з прицілом на перемогу у програмі Pustelnik. Хоча, звісно, у них є і конкуренти.

  Конкурент ПТРК Pirat – новий польський переносний ПТРК Moskit розробки Військового технічного інституту озброєнь WITU.

  У рамках ініціативи Pirat українське ДККБ “Луч” відповідає за проєкт ракети в цілому як носія, блок аеродинамічних рулів і автопілот (у співпраці з CRW Telesystem-Mesko).

  Своєю чергою, CRW Telesystem-Mesko відповідає за гіроскопічно стабілізовану головку наведення, автопілот (у співпраці з ДержККБ “Луч”) і всю оптоелектроніку, а MESKO – за боєголовку, двигуни та решту (у т.ч. ПУ).

  За своїми показниками ракета від ПТРК “Пірат” наближена до можливостей ПТРК “Корсар”, який прийнятий на озброєння ЗС України та постачається на експорт.

  ПТРК “Корсар” прийнятий на озброєння ЗС України та постачається на експорт

  Проте між “Піратом” та “Корсаром” є суттєва різниця у системі наведення ракети на ціль.

  В українському ПТРК “Корсар” застосована схема управління ракетою за допомогою лазерного променя, який світить у хвіст ракети Р-3. При цьому оператор має тримати ціль у прицілі до самого моменту влучення ракети.

  У польському “Піраті” ракета наводиться на ціль за допомогою лазерного підсвітлювача, промінь якого формує на цілі точку, в яку і має влучити ракета. При цьому такий підсвітлювач може бути встановлений як на самій пусковій, так і бути зовнішнім.

  Керована протитанкова ракета Pirat у ТПК на ПУ і момент влучення у ціль під час випробувань, що відбулися у серпні 2019 р.

  Попередні випробування ПТРК “Пірат” включали тестові стрільби ракет з їх наведенням у ціль з використанням лазерного підсвітлювача LPC-1.

  LPC-1 з лазерною головкою з лазером, що накачується розрядною лампою, був сконструйований і виготовлений компанією CRW Telesystem-Mesko. Цей прилад, як стверджувалось, може слугувати не лише для наведення ПТКР малої дальності “Пірат”, але й 120-мм керованих мін та 155-мм керованих артилерійських снарядів.

  LPC-1 має масу близько 10 кг, приціл – 1,5 кг, кабелі – 0,5 кг, акумулятори – 2-4 кг. Тобто разом близько 17 кг.

  Але, як стало відомо Defense Express, польські компанії завершують роботи над якісно іншими приладами для спостереження та наведення, які будуть застосовані у ПТРК “Пірат”.

  Прототип блоку прицілювання та наведення CLU-P для ПТРК Pirat

  Це буде новий блок з двох модулів, який забезпечують оператору пошук цілі на полі бою вдень та вночі, а також підсітлювання цілі лазерним променем.

  Прототип блоку прицілювання та наведення CLU-P був розроблений компаніями CRW Telesystem-Mesko та PCO за рекордний час — за півроку.

  Вже випробувані прототипи цих модулів, проте тепер головна вимога до конструкторів – суттєво зменшити їхні габаритні та вагові показники.

  Ракета ПТРК “Пірат” наводиться на ціль за допомогою лазерного підсвітлювача

  У склад CLU-P входять модулі для спостереження за полем бою вдень та вночі, а також лазерний дальномір-підсвітлювач LPD-A з напівпровідниковим лазером з діодною накачкою.

  На малюнку: зверху у блоці – далекомір-підсвітлювач LPD-A, знизу – модуль спостереження.

  Модуль спостереження та прицілювання інтегрує телевізійну камеру з датчиком зображення з роздільною здатністю 2048 × 1536 пікселів та тепловізійну камеру з охолоджуваним детектором, що працює в діапазоні 3,7 ÷ 4,8 мкм з роздільною здатністю матриці 640 × 512 пікселів.

  Діапазон ідентифікації стандартної цілі НАТО становить понад 2500 м з полем зору 3°5 ‘× 2°28’ і виявленням до 12000 м.

  Зображення з камер відображається в окулярі на OLED-екрані з роздільною здатністю 800 × 600 пікселів. Переглянути поле зору CLU-P можна через зовнішній окуляр, встановлений на шоломі.

  Вигляд блоку CLU-P. Поле зору CLU-P також доступне і через зовнішній окуляр, встановлений на шоломі.

  Своєю чергою, новий лазерний далекомір-підсвітлювач LPD-A використовує напівпровідниковий діодний лазер, що працює на довжині хвилі 1064 нм із частотою повторення <25 Гц, потужністю імпульсу > 80 мДж, розбіжністю променя <0,35 мрад і тривалістю імпульсу 15 ± 5 нс.

  Програмована послідовність імпульсів сумісна з STANAG 3733 і забезпечує співпрацю з боєприпасами з лазерним наведенням інших країн НАТО. Далекомір працює на хвилі 1064 нм і вимірює відстань в діапазоні 0,2 ÷ 20 км (± 5 м).

  Новий лазерний далекомір-підсвітлювач LPD-A зараз важить менше ніж 4,5 кг.

  Планується, що лазерний модуль може застосовуватись як окремо, так і бути інтегрованим у склад модулю CLU-P на пускову установку, з якої застосовується кероване озброєння.

  Прицільна марка та символи у окулярі оператора ПТРК Pirat

  Випробування ПТРК “Пірат” з новими блоком спостереження та наведення CLU-P заплановані на початок наступного року.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Морський буксир “Корець” ВМС України переобладнають у патрульний корабель

  Військово-морські сили України перетворять морський буксир «Корець» (A830) проєкту 745 у патрульний корабель.Передає Національний...

  28 зі 137 підприємств «Укроборонпрому» генерують 98% виручки

  28 підприємств Державного концерну «Укроборонпром» зі 137 генерують 98% всієї виручки.Про це в авторському блозі на «Економічній правді» написав нинішній...

  В Бахмутській лікарні навесні відкриють кисневу станцію

  В Бахмутській багатопрофільній лікарні інтенсивного лікування, де лікують десятки хворих на COVID-19, вже навесні готуються відкрити кисневу станцію, на будівництво якої заклад...

  На Львівщині відновили 30 кілометрів туристичного маршруту

  У Львівській області відновлено 30 кілометрів туристичного маршруту Т-14-15 Мостиська — Самбір — Борислав.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  Завод «Маяк» представив мультикаліберну платформу «КалашНаш»

  Українське підприємство Завод «Маяк», що входить до складу концерну «Укроборонпром» представило мультикаліберну платформу «КалашНаш».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  Перша концесійна дорога в Україні може з’явитися цього року

  Україна у 2021 році почне реалізацію першої концесійної дороги, повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  “Кернел” реалізовує низку надважливих інфраструктурних проєктів в порту Чорноморськ

  У компанії "Кернел" озвучили плани з розвитку перевалочних потужностей компанії в порту Чорноморськ.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  Чергова партія гелікоптерів H125 готується до відправлення українським прикордонникам

  Для Державної прикордонної служби України готується для відправлення чергова партія гелікоптерів Airbus Н125.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  Зараз читають

  До України на ремонт прибув літак Ан-30 ВПС Болгарії

  До України прибув на ремонт літак повітряного спостереження Ан-30 Військово-повітряних сил Болгарії.Передає Національний Промисловий...

  «Зоря»-«Машпроект» стане основним підприємством холдингу «Морські системи»

  «ДП «Зоря»-«Машпроект» розпочинає підготовку до перетворення на господарське товариство.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  Уряд виділив майже півтора мільярда гривень на будівництво аеропорту в Дніпрі

  Для будівництва нового аеропорту в Дніпрі уряд виділив 1 мільярд 400 мільйонів гривень на нинішній рік.

  Польща продовжує співпрацювати з Україною для ремонту винищувачів Міг-29

  Польща співпрацює з Україною по ремонту радянських винищувачів МіГ-29 зі складу національних повітряних сил.