Державне підприємство «КБ Південне» опрацьовує можливість створення авіаційного космічного комплексу на базі літака Іл-76.
Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.
Комплекс буде призначено для повітряного старту ракети-носія на гібридних та рідинних двигунах.
Літак Іл-76 прийнято як основний варіант для його доопрацювання з метою створення літака-носія при реалізації українського проєкту «Аерокосмічний ракетний комплекс UAirlaunch». Вибір Іл-76 пов’язаний з наявністю цього типу літаків у власності заводу “Південмаш”.

Ракетний комплекс UAirlaunch, що розглядається, потенційно буде здатний забезпечити виведення всіх українських космічних апаратів, створюваних для вирішення різних національних завдань.
Створення подібного класу авіаційно-космічних систем на базі літака Іл-76 проводилося в Україні й раніше, наприклад, проєкт «Мальва», але далі за створення рекламних буклетів справа не йшла.
Спочатку десантування таких ракет передбачалося проводити із вантажної кабіни літака Іл-76. Роботи, проведені наприкінці 1980-х років показали, що неможливо безпечно десантувати довгу ракету (20 метрів). Проблеми виникають через повітряні вихори, що утворюються в задній частині літака.
Другим негативним фактором при десантуванні ракети з вантажної кабіни літака є її габарити та особливо хвостове оперення, яке можна порівняти з поперечними габаритами вантажної кабіни.
Розмістити ракету на пілоні під крилом неможливо через величезні навантаження на крило Іл-76. До того ж ракету треба розташувати ближче до землі, щоб у процесі відділення вона не зачепила двигун або обтічник шасі.

Тож, було обрано розміщення ракети на пілоні на рівні обтічника шасі, що дозволяє уникнути небажаних контактів.
Український літак Ан-124-100 не розглядається через свою високу ціну.

Відновити літак, модернізувати його та модифікувати під установку обладнання для пуску ракети необхідно близько 100 млн доларів, що можна порівняти з вартістю всього проєкту.