9.5 C
Alba Iulia
Субота, 10 Червня, 2023

“Південне” працює над створенням авіаційного космічного комплексу на базі Іл-76 (фото)

Державне підприємство «КБ Південне» опрацьовує можливість створення авіаційного космічного комплексу на базі літака Іл-76.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Комплекс буде призначено для повітряного старту ракети-носія на гібридних та рідинних двигунах.

Літак Іл-76 прийнято як основний варіант для його доопрацювання з метою створення літака-носія при реалізації українського проєкту «Аерокосмічний ракетний комплекс UAirlaunch». Вибір Іл-76 пов’язаний з наявністю цього типу літаків у власності заводу “Південмаш”.

blank
Літак Іл-76 “Південмашу” перебуває у такому стані. Саме він мав стати базою для цього комплексу. Фото з FB сторінки Ділана Малясова

Ракетний комплекс UAirlaunch, що розглядається, потенційно буде здатний забезпечити виведення всіх українських космічних апаратів, створюваних для вирішення різних національних завдань.

Створення подібного класу авіаційно-космічних систем на базі літака Іл-76 проводилося в Україні й раніше, наприклад, проєкт «Мальва», але далі за створення рекламних буклетів справа не йшла.

Спочатку десантування таких ракет передбачалося проводити із вантажної кабіни літака Іл-76. Роботи, проведені наприкінці 1980-х років показали, що неможливо безпечно десантувати довгу ракету (20 метрів). Проблеми виникають через повітряні вихори, що утворюються в задній частині літака.

Другим негативним фактором при десантуванні ракети з вантажної кабіни літака є її габарити та особливо хвостове оперення, яке можна порівняти з поперечними габаритами вантажної кабіни.

Розмістити ракету на пілоні під крилом неможливо через величезні навантаження на крило Іл-76. До того ж ракету треба розташувати ближче до землі, щоб у процесі відділення вона не зачепила двигун або обтічник шасі.

blank

Тож, було обрано розміщення ракети на пілоні на рівні обтічника шасі, що дозволяє уникнути небажаних контактів.

Український літак Ан-124-100 не розглядається через свою високу ціну.

blank
Літак Іл-76 з аерокосмічним ракетним комплексом UAirlaunch

Відновити літак, модернізувати його та модифікувати під установку обладнання для пуску ракети необхідно близько 100 млн доларів, що можна порівняти з вартістю всього проєкту.

Останні новини:

Зараз читають