9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 9 Грудня, 2021

Підсумки міжнародної оборонної виставки “Зброя та безпека – 2018” для ДК “Укроборонпром”

Під час виставки “Зброя та Безпека”, ДК “Укроборонпром” продемонстрував останні розробки підприємств та провів ключові переговори з іноземними партнерами.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на ДК “Укроборонпром”.

Найбільш цікаві новинки експозиції Концерну відмітив Президент України Петро Порошенко, який підкреслив, що “підприємствам “Укоборонпрому” вдалося відмовитися від комплектуючих російського виробництва, замінивши їх на вітчизняні та виробництва країн-членів НАТО”.

Наприклад, серед головних презентацій “Укроборонпрому” – реактивна система залпового вогню БМ-21 УМ “Берест” від ДП “Шепетівський ремонтний завод”. “Берест” призначений для заміни БМ-21 “Град”, що стоїть на озброєнні Збройних Сил України. Використання сучасних цифрових технологій та нове шасі вітчизняного виробництва надають “Бересту” ключові бойові та експлуатаційні переваги, які значно розширюють бойові можливості РСЗВ.

blank

Нові цифрові технології інтегрують “Берест” у систему обміну інформацією на полі бою, що у рази підвищує точність та ефективність ведення вогню. Нова РСЗВ має потужності залпу у 50 реактивних снарядів, замість 40 – у “Граді”.

Нові комплектуючи виробництва країн-членів НАТО було впроваджено і у БТР-70Д(GM) від ДП “Житомирський бронетанковий завод”. Оновлена бойова машина отримала нові двигуни від американської корпорації General Motors та бойовий модуль “Дельта” з 23-мм автоматичною гарматою та цифровою системою управління вогнем.

blank

Житомирське підприємство також представило на виставці і БМП-М1С, яка є конверсією бойової розвідувальної машини БРМ-1К, зі значним підвищенням вогневої потужності, рівня захисту та заміною застарілого радянського двигуна на німецький Deutz. Завдяки цьому БМП-М1С може транспортувати до 8 військовослужбовців та ефективно підтримувати дії піхотних підрозділів завдяки великій вогневій потужності бойового модулю “Стилет”.

Фото: Владислав Христофоров
БМП-М1С Фото: Владислав Христофоров

В цей же час тайські військові висловили зацікавленість у БТР-4МВ1, яка була розроблена фахівцями “Харківського конструкторського бюро ім. Морозова”.

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов під час переговорів із заступником командувача ВМС Таїланду адміралом Сангкорном Понгсірі обговорив питання розширення двосторонньої військово-технічної співпраці. За словами тайських військових, українські БТР-4МВ1, “можуть стати основними бойовими машинами морської піхоти Королівства”.

БТР-4МВ1 Фото: Владислав Христофоров
БТР-4МВ1 Фото: Владислав Христофоров

БТР-4МВ1 створений з максимальним урахуванням бойового досвіду українських військових та останніх конструкторських рішень країн-членів НАТО. Завдяки змінам у фронтальній частині броньованої машини, а також її технологічному рішенню у відповідності до останніх тенденцій бронетехніки НАТО, вдалось досягти принципово нового рівня захисту.

Окрім того, під час виставки були досягнуті ключові домовленості із компаніями країн-членів НАТО. Зокрема, підписано Меморандум між ДК “Укроборонпром” та компанією Excalibur (Чехія). Мета документу – об’єднати зусилля української і чеської сторін для розробки, виготовлення та маркетингового просування інноваційної продукції у галузі бронетехніки.

blank

Співпраця ДК “Укроборонпром” та Excalibur також передбачає можливість спільного постачання високотехнологічної продукції на ринки третіх країн. На думку Генерального директора Укроборонпрому Павла Букіна, підписання Меморандуму із чеської компанією для Концерну є нагодою отримати стратегічного партнера на території країни-члена Альянсу.

Держкомпанія “Спецтехноекспорт”, що входить до складу ДК “Укроборонпром”, підписала з турецькою компанією Aselsan Меморандум про організацію спільного виробництва турецьких засобів радіозв’язку в Україні. Домовленості планується реалізувати за механізмом офсетних зобов’язань між компаніями. Налагодження виробництва турецьких систем радіозв’язку в Україні дозволить Міністерству оборони України отримати доступ до найсучасніших технологій у сфері зв’язку.

blank

“Промоборонекспорт”, що входить до складу Концерну, та Міністерство оборони Республіки Молдова підписали Меморандум про взаємодію. Документ передбачає надання сторонами послуг із капітального ремонту та модернізації бронетанкової та авіаційної техніки. Також домовлено про можливість постачання української військової техніки Збройним силам Республіки Молдова.

ДП “Антонов”, що входить до складу ДК “Укроборонпром”, 12 жовтня домовилось з новою українською авіакомпанією FANair про поставку двох літаків Ан-158 на умовах фінансового лізінгу. Українські авіабудівник та авіапервізник підписали відповідний меморандум, який стане підґрунтям для запуску фінансування проекту.

blank

У рамках міжнародної виставки “Зброя та Безпека”, яка проходить у Києві, пройшов семінар з розвитку оборонно-промислового комплексу України за участі представників НАТО, Міністерства економічного розвитку та торгівлі, Міністерства оборони України, ДК “Укроборонпром” та Ліги оборонних підприємств України.

blank

Під час семінару представник НАТО Гордон Девіс, заступник Помічника Генерального секретаря НАТО з оборонних інвестицій, запевнив, що Альянс всебічно підтримує реформування оборонного комплексу України, зокрема, впровадження сучасних механізмів країн-членів НАТО у взаємодії між замовниками та виробниками.

У свою чергу представники Міністерства економічного розвитку і торгівлі, ДК “Укроборонпром” та “Ліги оборонних підприємств України” висловили максимальну зацікавленість реформуванням існуючого зараз механізму ціноутворення у рамках Державного оборонного замовлення, який є рудиментом часів СРСР.

Для реформування механізмів ціноутворення та з метою створення нової, більш сучасної моделі, побудованої на досвіді країн-членів НАТО, Концерн запропонував представникам РНБОУ, Кабміну, Міноборони та інших зацікавлених міністерств та відомств створити міжвідомчу робочу групу. Ця група має відпрацювати рекомендації щодо реформування механізму ціноутворення для його приведення до ринкових та економічно прийнятних умов, як для держзамовників, так і для підприємств оборонного комплексу України державної та приватної власності.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають