9.5 C
Alba Iulia
Субота, 30 Вересня, 2023

Перший дивізіон комплексу «Нептун» Україна отримає до квітня наступного року

Перший дивізіон берегових протикорабельних комплексів «Нептун» буде передано Військово-морським силам Збройних сил України до квітня 2022-го року.

Про це сказав Командувач національним флотом в ефірі Телерадіостудії МО України «Бриз», передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Контракт на виробництво якого Міністерство оборони уклало з Державним Київським конструкторським бюро «ЛУЧ» наприкінці 2020 року.

Фінансування закупівлі комплексу РК-360МЦ «Нептун» на 2021 рік склало 720 164,6 тисячі гривень, що за курсом лютого складає 25,9 млн доларів.

До складу комплексу входять уніфіковані пускові установки, транспортно-заряджаючі машини, транспортні машини та рухомий командний пункт.

blank

Перші публічні пуски ракети Р-360 провели у січні 2018 року, а про її розробку ще у червні 2013 року згадував тодішній Міністр оборони Павло Лєбєдєв у контексті згорнення програми зі створення комплексу «Сапсан».

Як він тоді сказав, що інше підприємство «видало альтернативну ракету і може за кілька років розробити дослідний зразок» та уточнив, що альтернативна розробка належить ДККБ «ЛУЧ».

Береговий ракетний комплекс РК-360 МЦ «Нептуна» був прийнятий на озброєння Збройних сил України 23 серпня 2020 року.

blank
Р-360 “Нептун”

Комплекс «Нептун» оснащено крилатими ракетами Р-360, які здійснюють політ на надмалих висотах на дальність близько 300 км. Ракета має стартовий та маршовий (основний) двигуни.

Перший є модифікованим твердопаливним стартовим прискорювачем від зенітної ракети С-125. Основний турбореактивний двигун МС-400 вироблено компанією «Мотор Січ».

Нещодавно в інтерв’ю телеканалу Апостроф (проєкт Security Talks) генеральний директор ДККБ «ЛУЧ» Олег Коростельов розказав, що Міністерство оборони України планує замовити ще один дивізіон берегового ракетного комплексу «Нептун».

Останні новини:

Зараз читають