9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 26 Травня, 2022

Перший дивізіон комплексу «Нептун» Україна отримає до квітня наступного року

Перший дивізіон берегових протикорабельних комплексів «Нептун» буде передано Військово-морським силам Збройних сил України до квітня 2022-го року.

Про це сказав Командувач національним флотом в ефірі Телерадіостудії МО України «Бриз», передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Контракт на виробництво якого Міністерство оборони уклало з Державним Київським конструкторським бюро «ЛУЧ» наприкінці 2020 року.

Фінансування закупівлі комплексу РК-360МЦ «Нептун» на 2021 рік склало 720 164,6 тисячі гривень, що за курсом лютого складає 25,9 млн доларів.

До складу комплексу входять уніфіковані пускові установки, транспортно-заряджаючі машини, транспортні машини та рухомий командний пункт.

blank

Перші публічні пуски ракети Р-360 провели у січні 2018 року, а про її розробку ще у червні 2013 року згадував тодішній Міністр оборони Павло Лєбєдєв у контексті згорнення програми зі створення комплексу «Сапсан».

Як він тоді сказав, що інше підприємство «видало альтернативну ракету і може за кілька років розробити дослідний зразок» та уточнив, що альтернативна розробка належить ДККБ «ЛУЧ».

Береговий ракетний комплекс РК-360 МЦ «Нептуна» був прийнятий на озброєння Збройних сил України 23 серпня 2020 року.

blank
Р-360 “Нептун”

Комплекс «Нептун» оснащено крилатими ракетами Р-360, які здійснюють політ на надмалих висотах на дальність близько 300 км. Ракета має стартовий та маршовий (основний) двигуни.

Перший є модифікованим твердопаливним стартовим прискорювачем від зенітної ракети С-125. Основний турбореактивний двигун МС-400 вироблено компанією «Мотор Січ».

Нещодавно в інтерв’ю телеканалу Апостроф (проєкт Security Talks) генеральний директор ДККБ «ЛУЧ» Олег Коростельов розказав, що Міністерство оборони України планує замовити ще один дивізіон берегового ракетного комплексу «Нептун».

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають