9.5 C
Alba Iulia
Середа, 1 Грудня, 2021

Перші дві РЛС для комплексу протикорабельних ракет “Нептун” будуть готові до кінця 2021 року

На державному підприємстві “Радіовимірювач” закінчуються роботи з виготовлення та перевірки двох нових “загоризонтних” РЛС “Мінерал-У”, які розроблені ДП “Квант-Радіолокація” й мають виявляти та націлювати крилаті ракети Р-360 “Нептун” на ворожі кораблі.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defence Express.

Наразі майже готові вироби встановлюються на нове шасі та незабаром почнуть випробування у складі берегової версії наземного комплексу РК-360МЦ “Нептун”.

“Ви бачите дві радіолокаційні станції цього комплексу (“Нептун”). Зараз проходить процес налаштування цих станцій та підготовки до монтажу на шасі, які будуть поставлені найближчим часом”, – розповів в інтерв’ю Security talks директор ДП “НДІ радіолокаційних систем “Квант-Радіолокація” Едуард Касапов.

Дослідно-конструкторська робота на ці вироби була замовлена ще у 2018 році, а наприкінці (у грудні) 2019 було укладено угоду на виготовлення двох дослідних зразків. Однак спочатку розглядалася вітчизняна колісна база.

“Спочатку комплекс “Мінерал” був створений, як корабельний – “Мінерал-МЕ” (аналогічний стоїть на СРК по темі “Лагуна” – “Сімферополь”). На даний час ми створили береговий. Документація розроблялася для КрАЗ, наші агенти готувалися для того, щоб монтувати обладнання на КрАЗі, але так сталося, що проблеми, які виникли на підприємстві (“АвтоКрАЗ”) змусили переглянути це питання. На сьогодні прийняте рішення щодо використання Tatra”, – відзначив Едуард Касапов.

blank
Укриття станцій багатофункціонального радіолокаційного комплексу “Мінерал-У” на заводі “Радіовимірювач”, кадр відео Security Talks

“Комплекс не проходив ще випробувань, тому польові випробування будуть вже проходити на базі Tatra, на цих машинах. Він буде виготовлений до кінця цього року, а далі все буде залежати від замовлень, які будуть до нас надходити”, – додав він.

blank
Мобільна РЛС «Мінерал-У» в робочому положенні Зображення: ДП НДІ РС «Квант-Радіолокація»/Defense Express

Варто додати, що наземний комплекс “Мінерал-У” призначений для видання цілевказівки ракетним комплексам в тому числі й РК-360МЦ “Нептун”. Він має пасивний і активний канали. Загалом це пасивна станція (яка працює за принципами подібними до роботи комплексу “Кольчуга”), але у випадках, коли потрібно провести дорозвідку, можна використовувати й активний канал. Також проєктом передбачені й радіопрозорі укриття для таких станцій.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають