9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 21 Березня, 2023

Оновлену українську САУ “Богдана” показали на міжнародній виставці IDEX-2023

На міжнародній виставці IDEX-2023 в Абу-Дабі Краматорський завод важкого верстатобудування представив оновлену українську САУ 2С22 “Богдана”.

Про це передає Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

На стенді моделі заявлено, що самохідна артилерійська установка калібру 155 мм адаптована для швидкого розгортання на всіх типах місцевості. Вона має комп’ютеризовану систему автоматичного наведення та супроводження цілі та важить 28 тонн.

Виробник заявляє, що САУ зможе вести вогонь зі швидкістю до 5 пострілів на хвилину, а її боєкомплект складатиме 20 снарядів. Екіпаж такої артилерійської установки – 5 людей.

Замовнику пропонують вибір різних модифікацій САУ – на шасі вантажівок виробництва компаній Tatra, Kraz або MAN.

blank
Модель САУ 2С22 “Богдана” на шасі Tatra на виставці IDEX-2023 в Абу-Дабі, 22 лютого 2023 року. Фото з відкритих джерел.

На виставці було представлено зразки на шасі української вантажівки КрАЗ 6×6 та альтернативну версію на базі чеської Tatra T815 8×8 із броньованою кабіною від компанії “Українська бронетехніка”.

Останній варіант має значні відмінності від попереднього варіанту через появу механізму заряджання для артилерійських боєприпасів.

Ранішу повідомлялося, що САУ “Богдана” пішла у серійне виробництво і перші поставки очікуються в найближчі місяці.

“У нас дуже важлива українська «Богдана». Вже я уклав перші контракти і вони [виробники] вже обіцяють перші поставки робити найближчими місяцями”, – розповів міністр оборони Олексій Резніков про замовлення нових українських артилерійських систем.

Окрім цього, міністр також опублікував своє фото всередині нової “Богдани”, яка відрізняється від зазначених на виставці моделей конструкцією кабіни. САУ на фото встановлена на шасі з колісною формулою 6×6.

blank
Нова кабіна САУ “Богдана”. Фото: Олексій Резніков

У своєму інтерв’ю виданню “Бабель” 20 лютого Резніков на запитання про кількість замовлених артилерійських установок не дав точної відповіді, посилаючись на чутливість інформації, проте натякнув на обсяг замовлення.

“Я не можу сказати, це непублічно. Скажемо так, перші дивізіони”, – відповів міністр.

Єдиний дослідний зразок САУ 2С22 “Богдана” активно застосовується з початку повномасштабного вторгнення рф до України.

blank
Фото: Сергій Пашинський

Так, САУ вперше засвітилася у травні 2022 року, брала участь у битві за острів Зміїний та надалі використовується у складі 1-ї Окремої Бригади Спеціального Призначення імені Івана Богуна.

blank
САУ Богдана. Фото: 1-ша ОБрСпП

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають