9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 30 Червня, 2022

Оновлені українські комплекси “Нептун” та “Вільха” незабаром можуть бути прийняті на озброєння інших країн

Низка країн виявляє зацікавленість до придбання нових українських ракетних комплексів «Нептун» та «Вільха», що були розроблені ДККБ «Луч».

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defense Express.

«Вперше ми показали макети комплексів «Нептун» та «Вільха» на виставці в ОАЕ (мається на увазі IDEX-2019, що проходила з 17 по 21 лютого ц.р.) в лютому цього року. Ефект від дебюту є: низка країн вже сьогодні мають тверді наміри за цими проєктами», – відзначив очільник ДП ДГЗП «Спецтехноекспорт» Владислав Бельбас.

За словами Владислава Бельбаса, задля збільшення зацікавленості іноземних партнерів в новітніх вітчизняних комплексах, згодом, в Україні навіть продемонстрували військовим аташе практичні випробувальні запуски «Нептуна» та «Вільхи» на полігоні.

blank
Випробування високоточних ракет комплексу “Вільха”

Однією з причин такого незвичного кроку, стала впевненість керівництва КБ «Луч» у своїх проєктах, та усвідомлювання того, що потенційні зовнішні замовлення нових українських комплексів значно здешевлять їх подальше серійне виробництво, що вкрай важливо для скорішого оснащення новітньою ракетною зброєю підрозділів ЗСУ — з огляду на певні фінансові обмеження українського бюджету.

«У цій ситуації ми йдемо в тандемі з генеральним конструктором, який підтримує або не підтримує пропозиції з нашого боку, знаючи складність того чи іншого етапу випробувань. Водночас керівництво ДержККБ «Луч» прекрасно розуміє, що зовнішні замовлення суттєво спростять і здешевлять серійне виготовлення цих комплексів. Адже, закупівлі таких озброєнь для нашої армії дуже обмежені через фінансові можливості ЗСУ», – пояснив Владислав Бельбас.

Одним з потенційних партнерів проєкту «Вільха» стала корпорація Tawazun Group з Об’єднаних Арабських Еміратів. За словами директора ДП ДГЗП «Спецтехноекспорт», наразі ведуться переговори з представниками цієї компанії щодо спільного виробництва РСЗВ.

blank
Монструозне РСЗВ Jobaria Multiple Cradle Launcher від Jobaria Defense Systems (входить до складу корпорації Tawazun Group – ОАЕ)

«Зараз ведемо переговори з «Тавазун» (Tawazun Group), скажімо так, про організацію спільного виробництва», – повідомив Владислав Бельбас.

Нагадаємо, вперше макети новітніх високоточних українських комплексів «Нептун» та «Вільха» були продемонстровані на міжнародній виставці IDEX-2019. Своєю чергою, на Міжнародній виставці оборонної промисловості MSPO-2019, що з 03 по 07 вересня ц.р. проходила у м. Кельце (Польща), зовнішній вигляд зразків вітчизняних комплексів зазнав певних змін. І якщо вигляд РК-360МЦ (Нептун) вже був відомий за попередніми випробуваннями, то певні зміни в зовнішньому дизайні комплексу «Вільха» (який базується на аналогічному самохідному шасі 8х8 – КрАЗ-7634НЕ) – це новина.

blank
Макети комплексів РК-360МЦ «Нептун» та «Вільха» на виставці MSPO-2019 у вересні (зверху) та IDEX-2019 у лютому (знизу) 2019 року

Варто відзначити, що за планом Міноборони, державні випробування модернізованої версії зі збільшеною дальністю «Вільха-М» та наземного варіанту протикорабельного РК-360МЦ «Нептун» збираються провести наприкінці цього року.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають