9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 2 Лютого, 2023

Оголошено програму святкування 30-річчя з дня створення Збройних сил України

На 6 грудня 2021 року, на день 30-річчя утворення Збройних Сил України одразу в шести великих містах України мають відбутись урочистості, які супроводжуватимуться, зокрема, передачею нової техніки та озброєння для частин Збройних сил України.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на АрміяInform.

Відомо, що святкування до Дня 30-річчя ЗСУ відбуватимуться зокрема в Харкові, де будуть присутні президент України Володимир Зеленський та Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-лейтенант Валерій Залужний.

На головній площі Харкова мають відбутись військовий марш та церемонія передачі військам трьох танків Т-64БВ, 10 бронетранспортерів БТР-4Е та 10 броньованих автомобілів “Козак-2М1”.

blank
Патрульний катер «Фастів» (Р193) типу Island на ходових випробуваннях. Фото: «Думская»

Естафету святкувань перехопить Одеса, де того ж 6 грудня має відбутись церемонія включення до складу Військово-морських сил України 2 патрульних катерів типу Island – Р192 “Суми” та Р193 “Фастів”, які були доправлені в Одеський порт 23 листопада 2021 року. Також у цей день має відбутись “передача іншої техніки” для ВМС України, номенклатура якої не розкривається.

АрміяInform пише, що урочистостями в Одесі керуватиме міністр оборони Олексій Рєзніков. Сам очільник оборонного відомства у своїй публікації на Atlantic Council анонсував, що того ж 6 грудня в Одесі презентує своє бачення реформи Збройних Сил України.

blank
Фото: Олександр Штупун

Урочистості також відбуватимуться в Краматорську, де процесом керуватиме Командувач Об’єднаних сил генерал-лейтенант Олександр Павлюк. Планується, що в Краматорську має відбутись передача військам 34 бронемашин “Козак-2М1”.

За даними видання “ZАХІД.NET”, урочистостями у Львові керуватиме начальник генерального штабу Збройних сил України Сергій Шаптала, військові у “Місті Лева” мають отримати 15 автомобілів HMMWV.

Хто керуватиме урочистостями в Києві та на Житомирщині – поки що невідомо. АрміяInform зазначає, що в “Озерному” має відбутись передача для Повітряних Сил України одного вертольота Мі-8, та по одному літаку L-39, Су-27 та Ан-26. Військові у Києві мають отримати як мінімум 13 автомобілів HMMWV.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають