9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 23 Березня, 2023

“Одеський авіаційний завод” розробив прототип сучасної лабораторії для діагностування авіаційної техніки (фото)

Державне підприємство “Одеський авіаційний завод”, що входить до ДК “Укроборонпром”, розробило та виготовило дослідний зразок мобільної Лабораторії технічного діагностування авіаційної техніки на замовлення Міністерства оборони України.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на пресслужбу концерну.

Призначення нової Лабораторії – дослідження технічного стану літаків та вертольотів, їх двигунів та складових частин в авіаційних підрозділах Повітряних Сил та на авіаційних ремонтних заводах для визначення можливості продовження їх життєвого циклу.

Розробка “Одеського авіаційного заводу” має прийти на зміну морально застарілим приладам неруйнівного контролю технічного стану авіаційної техніки, які використовуються у Повітряних силах України з 60-80 років минулого століття.

“Сьогодні в Україні діагностування технічного стану авіаційної техніки в процесі її експлуатації здійснюється відповідно до регламентів та за допомогою приладів, розроблених 60-40 років тому. Світ вже давно пішов вперед! Ідея створення сучасної мобільної лабораторії виникла у Державному науково-дослідному інституті авіації Міністерства оборони України давно та її реалізація почалася на ДП “Одеський авіаційний завод” після підписання контракту з Міністерством оборони України у 2017 році в рамках державного оборонного замовлення, – пояснює генеральний директор підприємства Віталій Юхачов. – Розробка такої лабораторії – доволі складна та комплексна задача, були і свої затримки у реалізації проєкту, пов’язані із постачанням високоякісного іноземного обладнання. Але наразі ми вийшли на завершальний етап – державні випробування, і сподіваємося, що вже цього року Лабораторія повноцінно запрацює в інтересах Повітряних сил України”.

Наразі дослідний зразок Лабораторії проходить державні випробування, після завершення яких, орієнтовно восени, розробку буде передано Збройним силам України. На підприємстві зазначають, що створення такої лабораторії є тільки початком на шляху переведення системи неруйнівного контролю у державній авіації на сучасний рівень.

Лабораторія являє собою кузов-фургон із системами автономного електроживлення та життєзабезпечення, розташованого на базі автомобіля підвищеної прохідності КрАЗ. Кузов-фургон розділений на два відсіки: робочий салон для операторів дефектоскопічного контролю та аналізу ПММ, а також вантажний відсік для зберігання допоміжного обладнання.

До складу діагностичного обладнання Лабораторії входять сучасні прилади вітчизняних виробників (ТОВ “Промприлад”, ТОВ “НВП “Укрінтех”, ТОВ “НВФ “Діагностичні прилади”) та провідних зарубіжних фірм (“Olympus”, ITW “Magnaflux GmbH”, “STARMANS electronics, s.r.o.”, MR® Chemie GmbH, “Aolong group”), що дозволяє залучати всі основні методи неруйнівного контролю. Використання цих приладів дозволяє виявляти поверхневі, підповерхневі і глибинні дефекти, як металевих, так і стільникових багатошарових виробів авіаційної техніки, а також місць їх розташування з відносною похибкою не більше 5%.

Лабораторія може використовуватися як у військовій, так і у цивільній авіації. Вона забезпечує:

● діагностування технічного стану виробів авіаційної техніки засобами неруйнівного контролю та вимірювальної техніки загального призначення;
● експрес-контроль якості пально-мастильних матеріалів та спеціальних рідин в польових умовах;
● автоматизоване накопичення даних про технічний стан виробів авіаційної техніки від дефектоскопічного обладнання;
● аналіз результатів дослідження виробу авіаційної техніки і встановлення його фактичного технічного стану.

До розробки Лабораторії технічного діагностування було залучено фахівців з інших підприємств-учасників “Укроборонпрому”, науковців, провідних вітчизняних та закордонних виробників приладів неруйнівного контролю.

Роботу над дослідним зразком було завершено вже в умовах карантину у зв’язку із пандемією коронавірусу. Підприємство продовжує працювати в особливому режимі із дотриманням посилених заходів безпеки. Нагадаємо, наприкінці березня до України повернулася група з 14 авіаремонтників Одеського авіаційного заводу, яка на момент закриття кордону виконувала контрактні роботи в Уганді. Наразі усі працівники почуваються добре і все ще знаходяться на карантині.

Державне підприємство “Одеський авіаційний завод” – одне з найстаріших авіаційних підприємств України та Європи, створене у 1911 році. Спеціалізується на ремонті літаків МіГ-21, МіГ-23, МіГ-27, Л-39; модернізації літаків МіГ-21 і Л-39; ремонті агрегатів літаків МіГ-29, Ан-12, Ан-24, Ан-26 і Як-40; ремонт авіаційних двигунів різних марок та їх агрегатів ; сервісному обслуговуванні; виготовленні запасних частин і навчанні персоналу.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають