9.5 C
Alba Iulia
Середа, 1 Грудня, 2021

“НВК “Іскра” вийшла на серійне виробництво контрбатарейних радарів 1Л220УК

КП “НВК “Іскра”, що входить до складу ДК “Укроборонпром”, вийшла на серійне контрбатарейних радарів 1Л220УК. Наразі керівництво підприємства розраховує на замовлення до десяти контрбатарейних станцій 1Л220УК Збройними силами України.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defence Express.

“Виробництво такого виробу, як 1Л220УК є досить трудомістким та специфічним. Таке виробництво потребує постійної завантаженості. Є надія, що військові замовлять у нас до десяти таких виробів – це забезпечило б можливість утворення виробничого ланцюга, необхідного через особливість виробництва такої специфічної високотехнологічної техніки. При виконанні таких замовлень паузи у виробництві відіграють негативну роль”, – відзначив головний конструктор за напрямком контрбатарейних та багатофункціональних радарів НВК “Іскра” Олексій Залевський.

За його словами, суттєве за обсягами замовлення зі сторони ЗСУ дозволило б підприємству вдосконалити цей виріб та розробити нові, більш сучасні варіанти подібних станцій.

blank
Характеристики контрбатарейного радара 1Л220УК від НВК “Іскра”

“Збільшення серійного замовлення військового відомства дозволило б системно працювати над удосконаленням та створенням нової моделі контрбатарейної станції з твердотільними передавальними модулями, що побудовані на основі GaN підсилювальних елементах”, – розповів головний конструктор контрбатарейних та багатофункціональних радарів казенного підприємства.

Крім того, на підприємстві працюють й над більш бюджетною моделлю – контрбатарейною станцією тактичного рівня.

blank
Фото: ДК Укроборонпром

“Він буде менший за розмірами, звісно, коштуватиме менше. Відповідно, цикл виробництва буде менший. Такий контрбатарейний радар може випускатися більшими серіями, забезпечувати більшу кількість підрозділів. Тут можна казати про взаємодоповнення із радаром 1Л220УК”, – наголосив Олексій Залевський.

Нагадаємо, контрбатарейний радар 1Л220УК (в пресі більш відомий як “Зоопарк-3”) навесні 2019 року успішно пройшов державні випробування і восени минулого року був прийнятий на озброєння ЗСУ.

blank

За словами директора КП “НВК “Іскра” Юрія Пащенка, на підприємстві розраховують до кінця 2020 року здати один з серійних зразків для Міноборони України. Наступна станція буде виготовлена на початку наступного року.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають