9.5 C
Alba Iulia
Середа, 27 Вересня, 2023

НВК «Іскра» та Міноборони підписали мирову угоду та почали відновлення роботи підприємства

Міністерство оборони України та Казенне підприємство «Науково-виробничий комплекс «Іскра» підписали мирову угоду. Крім того, заборгованість із виплати заробітної плати на зазначеному підприємстві на сьогодні погашена повністю.

Про це передає Національний Промисловий Портал з посиланням на повідомлення ДК «Укроборонпром».

Спільними зусиллями Міністерства оборони України, ДК «Укроборонпром» та КП «НВК «Іскра» був розроблений та впроваджений антикризовий план стосовно ситуації, що склалася на підприємстві. Службова перевірка, проведена керівництвом Концерну на «Іскрі», дозволила найефективніше його реалізувати.

Одним з етапів антикризового плану було досягнення мирової угоди між Міноборони та підприємством, що дозволило б продовжити роботу над контрактами, забезпечити оплату праці співробітників, а також продовжувати та розвивати співпрацю з Укрексімбанком. Мирова угода була підписана сторонами у понеділок, 31 січня 2022 року.

Так, згідно з угодою, Міноборони та «Іскра» мирно врегулювали спір, обумовивши строки постачання продукції за державним контрактом з урахуванням технологічного циклу виробництва, порядок фінансування, а також штрафні санкції в разі порушення підприємством своїх зобов’язань.

Наступним етапом стала виплата заборгованості із заробітної плати, яка відбулася 01 лютого 2022 року.

«На сьогодні заборгованість із виплати заробітної плати на Казенному підприємстві «НВК «Іскра» погашена у повному обсязі», – зазначив директор НВК «Іскра» Юрій Пащенко.

Довідка

Нещодавно провідний розробник і виробник наземної радіолокаційної техніки оборонного комплексу України — Казенне підприємство «Науково-Виробничий Комплекс «Іскра» припинив роботу.

Про це ІА «ОПК» повідомив представник КП «НВК «ІСКРА», зазначивши, що причиною є відмова Міністерства оборони України від усіх замовлень. Через цю відмову відбулося скасування Державного оборонного замовлення, зокрема на два дуже вагомих вироби, що створювалися в інтересах Збройних сил України.

У Міноборони цю інформацію назвали недостовірною та стверджують, що співпрацювали з «Іскрою» з 2021 року за чотирма контрактами та за одним із них підприємство не виконало зобовʼязання вчасно, через що виникла дебіторська заборгованість у розмірі понад 58 млн грн. У відповідь Міноборони вирішило припинити фінансування.

Авансування обіцяють відновити після погашення «Іскрою» боргу або за рішенням суду. Підприємство вже звернулося до суду з відповідним позовом.

В «Укроборонпромі» вирішили провести службову перевірку через цю ситуацію.

«Наразі існує затримка з виконанням одного з контрактів на замовлення Міноборони, усі обставини якої і покликана встановити перевірка», — заявили у пресслужбі.

Про підприємство

НВК «Іскра» виготовляє засоби радіоелектронної боротьби, радари кругового огляду, контрбатарейні та багатофункціональні радари, а також виконує низку контрактів в інтересах Збройних сил України. Продукція науково-виробничого комплексу експортується до майже 20 країн світу.

Останні новини:

Зараз читають