9.5 C
Alba Iulia
Субота, 16 Жовтня, 2021

Новий український міномет МП-120 пройшов державні випробування

 • Завершилися державні випробування нового міномета МП-120 калібру 120 мм, які тривали майже півтора року.

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  Протягом цього часу міномет прискіпливо тестували в різних умовах експлуатації.

  Заявлено, що було здійснено повний настріл ресурсу ствола — понад 5000 пострілів.

  Виробник — приватне підприємство ТОВ «Українська бронетехніка», яке, окрім випуску бронеавтомобілів, починаючи з 2016 року опанувало виготовлення лінійки мінометів.

  Інженер-випробувач Володимир Ковтун

  Розробники вдосконалили форму опорної плити, оснастивши її трьома сошниками та V-подібними вставками.

  Ці елементи підгортають під себе ґрунт, не даючи опорній плиті глибоко загрузати під час ведення інтенсивної стрільби з міномета.

  Відповідно це дозволяє в разі необхідності швидко змінити позицію, не витрачаючи додатковий час на відкопування опорної плити.

  Конструкція плити дозволяє здійснювати стрільбу з міномета в її горизонтальному положенні, що зручно для бойової роботи мінометного розрахунку.

  На приведення міномета в бойове положення та підготовку до стрільби витрачається від двох до трьох хвилин.

  Іншою відмінністю нового міномета МП-120, що покращило його експлуатаційні якості, є відсутність мідного обтюруючого кільця між стволом і казенником.

  Міномет калібру 120 мм МП-120 від компанії “Українська бронетехніка”

  Проблема полягала в тому, що в процесі експлуатації міномета мідне кільце вигоряло та деформувалося.

  Через це в мінометного розрахунку часто виникали певні труднощі із заміною або встановленням мідного обтюруючого кільця під час експлуатації.

  «Ми вирішили відмовитися від обтюруючого кільця, зробивши замість нього додаткові лабіринтні ущільнення в казеннику», — інженер-випробувач компанії Володимир Ковтун.

  Міномет калібру 120 мм МП-120 від компанії “Українська бронетехніка”

  Це створює в кільцевих порожнинах додатковий тиск, який не дозволяє пороховим газам прориватися крізь різьбове з’єднання казенника.

  У новому мінометі, на відміну від аналогів, застосований інший спосіб кріплення двоноги до труби підйомного механізму.

  На старих версіях радянських мінометів елементи двоноги фіксували методом звичайного зварювання.

  Це призводило до термічної деформації в місті кріплення і не дозволяло щільно закріпити циліндр в трубі підйомного механізму, тож він просто бовтався всередині.

  Це збільшувало горизонтальну хиткість міномета, і, як наслідок, розсіювання мін.

  Міномет калібру 120 мм МП-120 від компанії “Українська бронетехніка”

  Розробникам МП-120 вдалося вирішили цю проблему, застосувавши замість зварних швів механічні муфти, які надійно з’єднали елементи двоноги.

  Це має зменшити горизонтальну хиткість міномета, бічне розсіювання мін і покращує купчастість стрільби.

  До того ж циліндр підйомного механізму дещо піднятий над рівнем поверхні в бойовому положенні, що не дозволяє йому торкатися ґрунту.

  Міномет калібру 120 мм МП-120 від компанії “Українська бронетехніка”

  Вже не потрібно, як раніше, витрачати додатковий час на викопування лунки під нього. Отже, зменшується час на підготовку вогневої позиції для стрільби.

  Особливу увагу розробники приділили доопрацюванню такого важливого елементу конструкції міномета, як запобіжник від подвійного заряджання.

  У процесі державних випробувань загалом здійснено близько десятка вдосконалень безпосередньо запобіжних механізмів.

  Запобіжників від подвійного заряджання мінометів радянського зразка були суттєві вади конструкції.

  Через це вони швидко виходили з ладу — ламалися, траплялося, що кінчики пружин запобіжних механізмів висувалися зі своїх посадочних місць, а стопори запобіжних механізмів припиняли гальмувати лопатки у відкритому положенні або взагалі руйнувались.

  Аби це не позначилося на скорострільності, мінометні розрахунки часто знімали ці запобіжні механізми, що рано чи пізно неодмінно призводило до закидання у ствол другої міни, коли ще не відбувся постріл попередньою.

  Як наслідок — розрив ствола, загибель особового складу.

  Аби цього не допустити, у новому мінометі МП-120 реалізовано низку конструктивних рішень, спрямованих на забезпечення надійної роботи пружин та стопорів запобіжних механізмів, принципового виключення всіх чинників, які призводили раніше до їхніх поломок.

  Міномет калібру 120 мм МП-120 від компанії “Українська бронетехніка”

  Окрім того, для покращення ергономічних властивостей міномета редуктор підйомного механізму з нижнього положення перемістили у верхнє — до вертлюга.

  Це дозволило навідникові за допомогою відповідних рукояток одночасно утримувати й контролювати положення як підйомного, так і поворотного механізмів.

  Раніше ж це доводилося робити двом номерам мінометного розрахунку: один крутив підйомний механізм, другий — поворотний.

  Конструкція редуктора унеможливлює жорсткі удари шестерень під час пострілів та поломки зубців, що доволі часто траплялось, коли застосовували міномети старої конструкції.

  Міномет комплектується прицілом імпортного виробництва, який має вже готові світлодіодні підсвітлювачі шкал прицілу, кульок рівнів та прицільної сітки візиру.

  Балістичні характеристики ствола залишилися ті самі, зокрема, максимальна дальність стрільби становить 7100 метрів.

  Водночас збільшилася живучість ствола за рахунок нової технології виготовлення: його проковують ізсередини та ущільнюють.

  Міномет калібру 120 мм МП-120 від компанії “Українська бронетехніка”

  Внаслідок цього на гарантованому ресурсі у 5000 пострілів отримано знос ствола не більше ніж 0,2 мм, максимальний, за чинними нормативами, становить 0,4 мм.

  Також цей ствол має подвійний запас міцності за максимальним тиском порохових газів, що дозволяє використання перспективних мінометних пострілів підвищеної потужності та дальності стрільби.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Морська пошуково-рятувальна служба хоче купити судно, здатне працювати в льодових умовах

  Підприємство "Морська пошуково-рятувальна служба" планує купити швидкісне морське пошуково-рятувальне судно.Про це передає Національний Промисловий...

  Вже у листопаді може розпочатися будівництво сервісного центру Baykar Makina в Україні

  Будівництво в Україні сервісного центру турецької компанії Baykar Makina, яка виробляє безпілотні літальні апарати Bayraktar TB2 для Збройних сил України, може розпочатися...

  ОДВ-Електрик збільшує власні виробничі потужності на Львівщині

  Українська компанія із німецькими інвестиціями «ОДВ-Електрик» працює на території області з 2003 року і виготовляє кабелі для автомобілів світових брендів.

  Зросло виробництво автотранспорту в Україні

  У вересні на українських заводах було зібрано 909 одиниць автотранспортних засобів.Про це передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Житомирський завод IZOVAT розширює виробництво та будує новий цех (фото)

  Житомирський завод теплоізоляційних матеріалів IZOVAT інвестує у власне виробництво спільно з ЄБРР близько 30 мільйонів євро.Про це йшлося...

  Для майбутнього аеропорту в Мукачево передали перші земельні ділянки

  У власність громади міста Мукачево передали 13 земельних ділянок, на яких побудують аеропорт.Про це передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Крюківський вагонобудівний завод виготовив 574 вантажних вагони з початку року

  Крюківський вагонобудівний завод в січні-вересні 2021 року, у порівнянні з січнем-вереснем 2020 року, зменшив виробництво вантажних вагонів на 55,5%, або на 716...

  У порту Маріуполя почалася реконструкція гідротехнічної частини одного з причалів (фото)

  У Маріупольському порту почалася реконструкція гідротехнічної частини причалу №3 - в рамках виконання Плану розвитку Маріупольського морського порту, Маріупольська філія ДП "АМПУ"...

  Зараз читають

  Пошуково-рятувальна служба утилізує списані плавзасоби

  Казенне підприємство «Морська пошуково-рятувальна служба» замовила послуги з демонтажу, розбирання та утилізації виведених з експлуатації застарілих плавзасобів.

  Вперше за півтора року з України відправлений пасажирський поїзд до Польщі

  У неділю вранці, 10 жовтня, вперше з березня 2020 року, коли були введені обмеження на міжнародні пасажирські...

  Житомирський завод IZOVAT розширює виробництво та будує новий цех (фото)

  Житомирський завод теплоізоляційних матеріалів IZOVAT інвестує у власне виробництво спільно з ЄБРР близько 30 мільйонів євро.

  Широкому загалу представлять 2С9 «НОНА» на базі БМП

  «Схрещену» артилерійську частину 2С9 «НОНА» та шасі БМП покажуть широкому загалу під час виставки озброєння та військової...