9.5 C
Alba Iulia
Субота, 17 Квітня, 2021

Новий катер для морської охорони на Азові

 • Патрульний катер-перехоплювач проекту UMS-1000 нової модифікації, якій минулого місця був спущений на воду у Києві компанією UMS Marine, вже прибув на Азовське море.

  Повідомляє Національний Промисловий Портал з посиланням на milnavigator.com.ua.

  13,5-метровий прикордонний «перехоплювач» з заводським позначенням PC 12 M-2 надійшов до Маріупольського загону морської охорони ДПСУ, де отримав бортовий номер BG 25.

  11,4-метрові патрульні катери типу UMS-1000 давно користуються визнанням українських прикордонників. З початком війни з’явилася їх нова модифікація, довжиною 13,5 м, головною особливістю якої стали водометні рушії замість гвинтів, що приводяться в дію двома дизелями потужністю по 435 к.с.

  Нещодавно перед компанію UMS Marine було поставлене завдання оптимізувати швидкісні характеристики водометного варіанту катеру UMS-1000.

  Особливістю нового 13,5-метрового прикордонного «перехоплювача» з заводським позначенням «PC 12 M-2» став змінений пропульсивний комплекс. Встановлено мотори більшої потужності – два Volvo Penta D8-600 з двоконтурною системою охолодження, потужністю по 600 к.с., і два водомети Rolls-Royce FF310 з реверсивно-рульовими пристроями для забезпечення руху катера вперед і назад, а також керування ним.

  На катері також встановлений дизель-генератор FisherPanda потужністю 8 КВт для забезпечення роботи агрегатів та систем в найбільш напруженому режимі при вимкнених головних двигунах з резервом потужності не менше 20%.

  Випробування почалися 16 листопада відразу після спуску на воду і їх результати перевершили всі очікування – при обережному прогнозі «понад 40 вузлів», катер вже впевнено показав швидкість у 45,5 вузлів (84 км/год), і розробники кажуть що це межа.

  За свідченням одного з учасників випробувань, новий катер, навіть у порівнянні з аж ніяк не гучними попередніми UMS-1000, виявився дуже тихим: навіть на швидкості 45,5 вуз, при 100% потужності (3000 об/хв), перебування на борту відповідає найвищим стандартам акустичного комфорту – це стало результатом використання системи упорскування common-rail на двигунах Volvo Penta D8-600.

  Новий прикордонний «перехоплювач», вірогідно, незабаром відправиться на Азовське море, де його швидкісні характеристики будуть використані на повну.

  Характеристики:

  Катер призначений для несення служби в територіальному морі, охорони суден на рейдах портів, охорони державного кордону на ріках, озерах.

  патрульний катер UMS 1000 нова модифікація

  Катер PC 12 M-2. Фото: milnavigator.com.ua

  Морехідні якості забезпечують його рух без обмежень при хвилюванні моря до 3-х балів. Осадка при повній водотоннажності не перевищує 0,77 м. При затопленні одного будь-якого відсіку забезпечується непотоплюваність катера. Матеріал корпусу – алюмінієво-магнієвий сплав. Також використано склопластикові конструкції для побудови рубки й інших елементів, не задіяних у загальну і місцеву міцність корпусу.

  патрульний катер UMS 1000 нова модифікація

  Катер PC 12 M-2. Фото: milnavigator.com.ua

  Дальність плавання катера є не меншою 500 км на економічному ходу. Пасажиромісткість катера складає 8 осіб (трьох членів екіпажу та п’яти пасажирів). Автономність по запасах прісної води та провізії для трьох осіб складає 2 доби.

  У складі електрообладнання передбачені холодильник ISOTERM об’ємом 48 літрів та піч для розігріву їжі SAMSUNG 20 літрів. Забезпеченість катера прісною водою забезпечена з розрахунку 15 літрів на чоловіка на добу – на члена екіпажу і 3,5 літри на добу – на пасажира, а саме 125 літрів.

  патрульний катер UMS 1000 нова модифікація

  Катер PC 12 M-2. Фото: milnavigator.com.ua

  Катер озброєний кулеметами типу ПКМБ – фундаменти для встановлення кулеметів розміщені в кокпіті по правому і лівому фальшбортах, на кормовій частині фальшборту на планширах, а також на даху кубрика перед люком.

  патрульний катер UMS 1000 нова модифікація

  Катер PC 12 M-2. Фото: milnavigator.com.ua

  На даху кубрика встановлений спеціальний станок для встановлення та застосування кулемета ПКМБ.

  Станок обладнаний захисним щитом (клас захисту ПЗСА-4 за ДСТУ j 975-2000) та має надійну фіксацію кулемета по похідному.

  Катер обладнаний радіолокаційною станцією з рідкокристалічним дисплеєм радіолокаційної станції SIMRAD 4G в комплекті з прийомоіндикатором системи GPS SIMRAD, електронним ехолотом у складі картплоттера SIMRAD NSS12.

  Катер обладнаний системою Webasto для обігріву кубрика і рубки, а також обігріву скла лобових ілюмінаторів в ходовій рубці при низьких температурах навколишнього середовища, та системою BlueCool S13 для кондиціонування повітря кубрика і рубки для використання катера при високих температурах.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Порт Чорноморськ відновив перевалку скрапленого газу

  У морському порту Чорноморськ відновлено перевалку скрапленого газу - з танкера-газовоза Star Prime розвантажують 1800 тонн бутану...

  “Моторс Січ” розпочала виконувати регулярні рейси зі столиці до Чернівців

  Аеропорт Чернівці 12 квітня прийняв перший регулярний рейс після перерви у роботі летовища довжиною в один рік.Передає Національний Промисловий...

  “Держгідрографія” почала установку навігаційних буїв на річці Південний Буг

  "Держгідрографія" розпочала роботи з установки сезонних плавучих засобів навігаційного обладнання (ЗНО) на річці Південний Буг.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Кабмін планує демілітаризувати Миколаївський суднобудівний завод

  У Кабінеті міністрів України готуються документи для демілітаризації Миколаївського суднобудівного заводу, який входить до складу ДК "Укроборонпром".Про це...

  “Авіалінії Антонова” доставили 80 тонн автомобільних запчастин з Азії до США

  Авіакомпанії "Авіалінії Антонова" на літаку Ан-124 "Руслан" перевезли з Індонезії та В'єтнаму в США 80 тонн автомобільних запчастин.Передає Національний...

  НВО «Практика» розробляє новий бронеавтомобіль «Козак-7 (відео)

  Науково-виробниче об'єднання «Практика» веде процес розробки та виготовлення нової багатофункціональної швидкої броньованої платформи «Козак-7».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на...

  “Еталон” виграв тендер на постачання шкільних автобусів до Дніпропетровської та Чернівецької областей

  Парк шкільних автобусів Дніпропетровської та Чернівецької областей поповниться українськими автобусами марки "Еталон".Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  Українське Дунайське пароплавство модернізовуватиме буксири новими гібридними двигунами

  ПрАТ "Українське Дунайське пароплавство" (УДП) і Англо-Бельгійська корпорація (ABC) під егідою посольства Бельгії в Україні підписали лист про наміри щодо сприяння процесу...

  Зараз читають

  “Західний контейнерний термінал” у Тернополі почав відправляти контейнерні поїзди до Польщі

  "Західний контейнерний термінал", який розташований в Тернополі, у 2021 році налагодив регулярне сполучення з польською інтермодальною мережею.

  “Укравтодор” проводить ремонт найстарішого мосту в Харківській області (фото)

  На Харківщині стартували роботи з реконструкції та ремонту найстарішого мосту в області.Передає Національний Промисловий...

  ХКБМ закуповує комплектуючі для виробництва бронетехніки

  До двох десятків тендерів на закупівлю партій різних запчастин для бронетранспортерів БТР-4 були завершені (визначені переможці очікують...

  Порт Чорноморськ відновив перевалку скрапленого газу

  У морському порту Чорноморськ відновлено перевалку скрапленого газу - з танкера-газовоза Star Prime розвантажують 1800 тонн бутану...