9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 25 Червня, 2021

Новий БТР «Отаман 6х6» пройшов ходові випробування на бездоріжжі (відео)

 • Новий БТР «Отаман 6×6», який розроблений приватною компанією «Практика» пройшов черговий етап заводських випробувань ходових властивостей машини на бездоріжжі.

  Defense Express зафільмував ходові випробування під час яких «Отаман» з колісною формулою 6х6, долав складні піщані грунти.

  «Отаман 6×6» — повністю нова розробка, яка ввібрала в себе останні тенденції розвитку колісної бронетехніки: підвищений бронезахист, наявність мінозахисту,  великий запас вантажопідйомності (для встановлення додаткової композитної броні та важкого обладнання, наприклад, бойового модуля), модульність, максимальна мобільність, та високий ступінь цифровізації.

  Цей проект був розроблений компанією «Практика» для  Збройних Сил України, зокрема для Морської піхоти України, у відповідності до спільного рішення з Мініоборони.

  Захист

  Важливою  особливістю «Отаман 6×6», яка відрізняє його від старих радянських БТР, є його компонування з переднім розміщенням двигуна. Це дозволяє підвищити захист бійців, які розміщуються у задній частині машини та десантуються з корми. Окрім того верхня лобова частина машини має гострий кут для забезпечення стійкості та максимізації рикошетів.

  «Отаман 6х6» має повноцінний протимінний захист за стандартом НАТО STANAG 4569. Завдяки багатошаровій броні та протимінним сидінням машина забезпечує захист від вибуху 8 кг вибухівки.

  200323 otaman 1

  Крім цього він має протикульовий рівень захисту STANAG lvl 2 з усіх сторін та від 12,7 мм куль у лобовій проекції. А при встановленні додаткових керамічних елементів рівень захисту зростає до STANAG lvl 4, тобто від куль 14,5 мм на відстані 200 метрів у лобовій проекції.

  Такий рівень захисту є стандартним для всіх бойових машин сьогодення та відповідає вимогам машин у класі колісних бронетранспортерів. Для виготовлення бронемашини передбачено використання сталей виробництва країн-членів НАТО та Євросоюзу.

  Ходові властивості

  Для бойової машини обрана колісна 6х6, яка якісно відобразилась на її габаритах. Таке ж рішення зараз обрано на іноземних БТРах Otokar Arma, Pars Iveco, BTP Guarani, Patria та інших.

  При повній масі у 23 т, «Отаман 6×6» розганяється до 110 км/год завдяки дизельному двигуну Deutz TCD 2015 з потужністю у 558 к.с. та крутним моментом у 2080 Нм, а також автоматичній коробці передач Allison 4500 SP. Завдяки потужному двигуну новий БТР має одне з найкращих співвідношень маси до потужності двигуна — 24,3 к.с. на т. Для порівняння у танка «Оплот» цей показник — 23,5 к.с. на т.

  200323 otaman 4

  Також «Отаман 6×6» має високий кліренс у 453 мм. та незалежну підвіску військового типу, розробки всесвітньо відомої компанії Meritor, що дозволяє йому легко долати перешкоди. Окрім того, бронетранспортер може форсувати водні перешкоди уплав та розвивати швидкість у 8 км/год.

  Вогнева потужність 

  У якості озброєння для «Отаман 6×6», у версії бронетранспортера, розглядається відмінно себе зарекомендовавший у реальних умовах бойовий модуль БМ-3М «Штурм», який також встановлюється на БТР-3.

  Тобто у арсеналі «Отаман 6×6» знаходиться 30-мм автоматична гармата, що має скорострільність у 330 пострілів на хвилину, кулемет та автоматичним гранатомет. Також БМ-3М «Штурм» оснащений високоточним протитанковим комплексом «Бар‘єр» від ДККБ «Луч», що здатний знищувати сучасну бронетехніку противника на відстані до 5 км. За точність наведення на ціль відповідає сучасний цифровий комплекс з лазерним далекоміром, а також стабілізатор гармати.

  200323 otaman 9

  Таке поєднання озброєння забезпечує знищення основних цілей на сучасному полі бою, починаючи від живої сили противника, завершуючи танками, захищеними вогневими точками та вертольотами противника.

  Модульність

  «Отаман 6×6» сконструйований як модульна платформа на базі якої, окрім версії бронетранспортера, можливо створити мобільну мінометну систему, командно-штабну машину, санітарну та навіть «колісний танк».

  200323 otaman 2111

  Наприклад, на «Отаман 6×6» можливо встановити башту з 90-мм гарматою Cockerill (LCTS 90 MP або CSE 90 LP). Ця система оснащена тепловізійною системою прицілювання, стабілізована у двох площинах та може використовувати високоточні керовані протитанкові ракети Falariсk 90 від ДККБ «Луч».

  200323 otaman 211

  У версії ж бронетранспортера «Отаман 6×6» забезпечує перевезення 7 бійців у десантному відділенні. Вони розміщуються на спеціальних протиміних сидіннях, які прикріплені до бокових стін, без прямого зв’язку з підлогою. Це дозволяє уникнути ураження бійців під час вибуху під днищем машини.

  Увага до деталей

  Новий бронетранспортер має риси, які зазвичай не відображаються у характеристиках, але мають величезне значення під час реальної експлуатації бойової машини та роблять її більш зручною для бійців.

  Наприклад, «Отаман 6×6», екіпаж якого складається з 3-4 осіб — командира, механіка-водія та одного чи двох операторів озброєння, має всередині єдиний броньований простір.

  200323 otaman 21111

  Відсутність перегородок та звужень гарантує вільне переміщення між відділеннями машини. Тобто механік водій може легко дістатися до свого місця з десантного відділу, а командир тримати під контролем не тільки роботу оператора озброєння, а і бійців у відділені десанту.

  200323 otaman 1 4

  Для висадки та операцій з вантажами у новому БТРі обрано комбінований варіант типу «двері в рампі», що дозволяє максимально спростити експлуатацію машини за різних умов.

  Окремої уваги заслуговує місце механіка-водія у розпорядженні якого, окрім звичайних перескопічних приладів спостереження, є три широкоформатних екрани на які виводиться відеозображення з камер, що значно спрощує керування машиною у бойових умовах. А у положенні «на марші» механік-водій може підняти люк та спостерігати за дорогою через броньоване скло.

  200323 otaman 6

  Також бойова машина може бути оснащена системою додаткової реальності для командира Land Platform Modernization Kit від української компанії LimpidArmor. Ця система значно підвищує обізнаність командира щодо бойової обстановки навкруги машини і є одним з прикладів цифровізації, без якої не обходиться жодна сучасна бойова машина.

  Таким чином «Отаман 6×6» поєднав у собі не тільки високий рівень захисту та мобільності з вогневою потужністю, а і якісні експлуатаційні характеристики, які не тільки зберігають життя бійців, але й значно спрощують виконання бойових завдань.

  Нагадаємо, що саме «Отаман 6×6» є одним з основних претендентів для оснащення Морської піхоти України. А вперше ця бойова машина була представлена на міжнародній виставці «Зброя та Безпека-2019».


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Завод “Імпульс” працює над освоєнням виробництва пострілів ВОГ-17

  На Шосткинському казенному заводі "Імпульс" планують налагодити виробництво пострілів ВОГ-17.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  «Інститут монокристалів» НАН України за унікальними методами перевіряють якість лікарських засобів

  У Науково-технологічному комплексі «Інститут монокристалів» НАН України (м. Харків) за унікальними для України методами перевіряють якість вітчизняних і зарубіжних лікарських засобів. 

  В Україні проведуть аудит усіх водних ресурсів країни

  Президент України анонсував комплексний аудит всіх водних ресурсів країни.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС."Третє питання...

  У Запорізькій області на трасі Н-30 вперше за 70 років ремонтують міст через річку Куца Бердянка (фото)

  У Запорізькій області на дорозі державного значення Н-30 Василівка-Бердянськ (км126 + 860) стартували роботи з капремонту мосту через річку Куца Бердянка.

  Відновлення аеропорту в Кривому Розі планують закінчити до кінця 2022 року

  Відновлення міжнародного аеропорту в Кривому Розі, який побудований в 1978 році, планують завершити до кінця 2022 року.Передає Національний Промисловий...

  Компанія «Клівер» створює оптико-електронну станцію спостереження дальньої дії «Джура Оптикум»

  На міжнародній виставці «Зброя та безпека – 2021», яка проходила в Києві з 15 по 18 червня, показали дослідний зразок оптико-електронної станції...

  Потреба у фінансуванні внутрішніх водних шляхів України за 5 років оцінюється в 7 мільярдів гривень

  Міністерство інфраструктури розробило і оприлюднило для громадського обговорення проєкт розпорядження Кабінету міністрів "Про схвалення Стратегії розвитку внутрішнього водного транспорту України на період...

  На виставці «Зброя та безпека» представили український ударний БПЛА UJ-22 Airborne (фото)

  Компанія «УКРДЖЕТ» показала на міжнародній виставці озброєнь «Зброя та безпека – 2021» свій ударний БПЛА UJ-22 Airborne.Передає Національний Промисловий...

  Зараз читають

  Потреба у фінансуванні внутрішніх водних шляхів України за 5 років оцінюється в 7 мільярдів гривень

  Міністерство інфраструктури розробило і оприлюднило для громадського обговорення проєкт розпорядження Кабінету міністрів "Про схвалення Стратегії розвитку внутрішнього...

  “Укрпошта” оголошує тендери на будівництво сортувального центру у Львові та депо в Івано-Франківську

  "Укрпошта" оголошує 2 тендери на понад 50 мільйонів доларів на будівництво нового автоматичного сортувального центру (хабу) у...

  Для Збройні сили України замовили десяток броньованих гусеничних тягачів БТС-4

  В інтересах Збройних Сил України замовлено десяток модернізованих броньованих гусеничних тягачів БТС-4.Про це...

  Українські гелікоптери Мі-24 відновлюють польоти після запуску виробництва лопатей в Україні

  Українські ударні гелікоптери Мі-24 повертаються в небо після кількарічного простою через відсутність лопатей головного гвинта.