9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 29 Вересня, 2023

Нова КШМ може використовувати базу одразу декількох машин: БМП-1, БТР-3 й БТР-4 та забезпечує зв’язок на відстані 400 км

Військові завершили випробування нової цифрової командно-штабної машини, розробленої компанією «Телекарт-Прилад». Одною зі значних переваг новинки, є те, що вона універсальна й може бути встановлена на різні бойові платформи – БМП-1, БТР-3 і БТР-4. Повідомляє Національний промисловий портал.

КШМ отримала повний спектр апаратури зв’язку яка застосована у ЗСУ. Військові, в залежності від необхідності, можуть використовувати транкінговий, радіорелейний, супутниковий, проводовий та радіо- зв’язок. До того ж, вся ця апаратура забезпечує надійний та стійкий завадозахищений зв’язок, що дозволяє управляти підрозділами під час руху або бойових дій, в умовах застосування засобів радіоелектронної протидії.

blank
КШМ на базі БТР-4 Фото: НГУ

Щоб наблизити ці випробування до реальних бойових ситуацій, на нашу вимогу, було залучено також представників підрозділів РЕП та операторів БпЛА. Тестували абсолютно все: і ходову базу, і апаратуру, і системи енергозабезпечення, і систему життєдіяльності. Перевіряли кожен показник і норматив. За півроку випробувань КШМ пройшла весь спектр необхідних тестувань у різних змодельованих ситуаціях, — розповідає старший науковий співробітник науково-дослідного відділу ЦНДІ ОВТ ЗС України підполковник Андрій Станіщук.

Першим прототипом нової КШМ була розроблена одеситами з ТОВ «ТелекартПрілад», у 2011 році, машина на базі БТР-70. Однак, вона залишалася непотрібною до початку війни на Донбасі. У 2014 році проект відновили, але в зв’язку зі значно зміненими вимогами, доопрацювання та випробування зайняли досить багато часу. Остання версія КШМ поєднує в собі кращі напрацювання в сфері вітчизняних та закордонних засобів зв’язку. Окрім української апаратури, в машині також використовуються станції виробництва турецької ASELSAN та американської Harris Falcon.

blank
КШМ на базі БМП-1 Фото: Народна армія

Повідомляється, що подібні машини здатні створити загальну мережу обміну інформацією та можуть застосовуватися як елементи пунктів управління, як на передовій, так і в тилу. Дальність КХ-зв’язку, під час випробувань, становила 400 км. При цьому, підрозділи мають не тільки захищений, але й швидкий зв’язок на всіх рівнях. Що досягається за допомогою нових технологій шифрування та швидкої обробки даних.

Останні новини:

Зараз читають