9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 6 Лютого, 2023

Носієм авіаційного варіанту ракети Нептун стане Су-24М

Генеральний конструктор – генеральний директор КБ “Луч” Олег Коростельов в інтерв’ю повідомив, що в якості повітряного носія крилатої ракети “Нептуна” обраний літак Су-24М.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Крила.

“Це досить потужна і важка машина для того, щоб озброїти її крилатою ракетою. В цьому році ми почнемо займатися проектуванням. А в наступному році плануємо перейти до практичного виконання”, – повідомив він.

Як відомо, КБ “Луч” розробляє найважливішу систему для оборони країни – комплекс крилатих ракет “Нептун”, здатних знищувати надводні цілі. КБ розпочало активну фазу робіт над комплексом, коли були реалізовані та профінансовані основні роботи по комплексу “Вільха”. Ця тема стоїть на жорсткому контролі в РНБО.

Уже проведено два успішних пуски, крайній з яких відбувся 5 грудня минулого року. КБ поступово ускладнює завдання, випробовуючи ракету в нових режимах. Перший варіант ракетного комплексу “Нептун” в наземному виконанні, призначеному для прикриття акваторії Чорного та Азовського морів, буде готовий на початку наступного року. Тоді ж і планується поставити на озброєння українську крилату ракету.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають