9.5 C
Alba Iulia
Середа, 29 Березня, 2023

Найкращий вітчизняний БТР для української армії

Фахівці держпідприємства «Харківське конструкторське бюро машинобудування імені Морозова» завершили повний цикл заводських випробувань нової бронемашини БТР-4МВ1.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на AutoMotive.

Нова машина, як повідомили в прес-службі державного концерну «Укроборонпром», увібрала в себе не тільки досвід використання українськими військовими в зоні АТО її попередниці – БТР-4, але також передові напрацювання і стандарти бронетехніки НАТО.

Завдяки цьому вдалося досягти принципово нових бойових якостей БТР-4МВ1. У цьому переконалися фахівці підприємства, які подолали на новій бойовій машині сотні кілометрів по дорогах і бездоріжжю, а також успішно провівши тести з форсування водних перешкод уплав і вбрід. Успіхом увінчалася і серія вогневих випробувань зі знищення умовних цілей зі штатного озброєння в різних погодних умовах.

«Однією з головних особливостей БТР-4МВ1 стало використання модульного підходу в побудові бронезахисту машини і рознесення шарів броні. Це дозволило значно підвищити як захист екіпажу, так і самої бронемашини. Також новий БТР-4МВ1 отримав принципово нову фронтальну частину, яка була створена з урахуванням останніх тенденцій бронемашин НАТО, що дозволило створити більш ефективний ухил і посилений захист.Завдяки цьому удалося досягти більшої вірогідності рикошетів ворожих снарядів. Таким чином, новинка харків’ян за своїм бронювання значно перевищує будь-якої із зразків БТР або БМП, які зараз знаходяться на озброєнні українських захисників», – відзначили в «Укроборонпромі».

БТР-4МВ1 Фото: Владислав Христофоров
БТР-4МВ1 Фото: Владислав Христофоров

Завдяки модульному підходу в бронюванні і наявності у новій бронемашини багатоцільових відсіків, що дозволяють встановлювати додаткові баки, поплавці або додаткову броню, з’явилася можливість за короткий час переобладнати БТР-4МВ1 для будь-яких завдань. Як запевнили в концерні, новинку можна обладнати як для використання в якості дозорно-розвідувальної машини, так і машини-амфібії для морської піхоти. При цьому екіпаж і десант, що знаходиться всередині бронемашини, отримали нові крісла, що захищають від наслідків вибухів мін і фугасів, а також нову систему кондиціонування повітря і опалення.

«Завдяки кардинальній перебудові фронтальної частини нового БТР-4МВ1, місце водія забезпечено п’ятьма триплексами, що дають можливість панорамного огляду під час водіння машини в бойових умовах. Крім цього бронемашина оснащена додатковою цифровою системою огляду на 360 градусів, для чого по її периметру розміщені камери огляду, що працюють як вдень, так і вночі. Таке рішення дозволяє водієві бачити всю ситуацію як на маршруті, так і навколо машини», – додали в прес-службі.

Не забули розробники і про поліпшення військової потужності нової бронемашини. На ній встановлено бойовий модуль «БМ-7 Парус», в який входить: 30-міліметрова автоматична гармата, 30-міліметровий автоматичний гранатомет, 7,62-міліметровий кулемет і високоточний протитанковий комплекс «Бар’єр». Крім цього машина отримала новий оптико-електронний приціл з потужним тепловізором, який поєднаний з високоточною цифровою системою ведення вогню.

«Головною особливістю нового прицілу, який створений фахівцями держпідприємства “Ізюмський приладобудівний завод”, став високочутливий тепловізор, здатний виявляти цілі на відстані близько 5 кілометрів. Також приціл має лазерний далекомір. Завдяки цьому екіпаж БТР-4МВ1 здатний знищувати противника на максимальній дальності дії озброєння вдень і вночі, а також в складних погодних умовах », – кажуть в «Укроборонпромі».

Незважаючи на те, що маса нового БТРа, в порівнянні з його попередником БТР-4 збільшилася на дві-три тонни, всі ходові якості колісної формули  8х8 залишилися незмінними: максимальна швидкість БТР-4МВ1 становить 110 кілометрів на годину, а форсування водних перешкод вплав – до 10 кілометрів на годину.

ДжерелоAutoMotive

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають