Бійці Національної гвардії України показали зсередини застосування бронетранспортера БТР-3ДА української розробки та виробництва.
Відео застосування машини з’явилося у соцмережі Tik Tok, передає Національний Промисловий Портал.
На відео нацгвардієць веде вогонь з 30 мм гармати 3ТМ-1 бойового модуля БМ-3М «Штурм». Також є відео де можна детальніше роздивитися кабіну бронетранспортера.
Бронетранспортер БТР-3ДА є подальшим розвитком українського бронетранспортера БТР-3Е. Розробці нової модифікації сприяв досвід його експлуатації в умовах бойових дій на Донбасі. Було виявлено та озвучено заводу-виробнику ряд зауважень та побажань, які були враховані у новій ітерації машини.
Так, БТР-3ДА оснастили чотиритактним 6-циліндровим дизельним двигуном з рідинним охолодженням Deutz BF6M 1015CP та автоматичною трансмісією від Allison типу 3200SP. При масі у 16,5 тонн максимальна швидкість броньовика по шосе складає 104 км/год.
На бронетранспортері встановлено бойовий модуль БМ-3М «Штурм‑М» зі стабілізацією блоку озброєння у двох площинах. Його озброєння складається з 30-мм автоматичної гармати ЗТМ-1 (боєкомплект 350 пострілів), двох пускових установок протитанкових керованих ракет «Бар’єр», 30-мм автоматичного гранатомета КБА-117 та спареного кулемета КТ-7,62 мм (боєкомплект 2000 набоїв).
Для ефективного застосування БМ-3М на БТР-3ДА з лівого борту встановлено додатковий енергоагрегат. Завдяки йому можна керувати модулем без використання основної силової установки.
БТР-3ДА замовляється для підрозділів ЗСУ та Національної гвардії з 2017 року. Усього ж українські військові отримали сотні БТР-3 різних модифікацій, які активно використовуються в російсько-українській війні.
Крім того, бронетранспортер (та машини на його базі) популярний і на іноземних ринках. Близько 200 цих машин знаходяться на озброєнні Королівської Армії та Корпусу морської піхоти Таїланду. Приблизно стільки ж БТР-3 було експортовано в інші країни (Нігерія, Чад, США, ОАЕ, М’янма, Судан, Азербайджан та Казахстан).
Також нагадаємо, у контрнаступі на Харківщині помітили рідкісні версії іншого українського бронетранспортера – БТР-4. Це плавучий БТР-4М та унікальний БТР-4МВ1 з модульним підходом до побудови бронезахисту.