9.5 C
Alba Iulia
Середа, 27 Вересня, 2023

Наступного року Україна відправить на танковий біатлон «Сильна Європа» танки Т-84

Харківське державне підприємство «Завод ім. Малишева» виконало замовлення Міністерства оборони України на ремонт танків Т-84.

Про це повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на Ukrainian Military Pages.

Регламентний ремонт та модернізацію партії танків Т-84 було розпочато ще навесні. Танк Т-84У «Оплот» був прийнятий на озброєння у 2001 році, того ж року було закуплено 10 одиниць. Цей танк є попередником новітніх танків БМ «Оплот», що прийняті на озброєння у 2009 році.

Танки Т-84 візьмуть участь в міжнародних танкових змаганнях «Сильна Європа» (Strong Europe Tank Challenge) наступного року, – повідомили на підприємстві. Цього року Україну представляв танковий взвод 14 омбр на модернізованій версії танків Т-64БВ.

«Останнім часом танковий біатлон набуває широкої популярності. За його результатами дається оцінка кожної моделі бойової машини окремої країни. Наші танки Т-64 добре себе зарекомендували в минулому змаганні, яке проходило в травні 2017 року Німеччині. Міністерство оборони України прийняло рішення вийти на більш високий рівень і в 2018 році відправити для участі в змаганнях бойові машини Т-84», – розповів начальник управління виробництвом заводу Олександр Пащенко.

 

Раніше також висловлювались припущення що на наступні змагання можуть відправити танки БМ «Оплот», але терміни їх виготовлення за замовленням Міністерства оборони України, на яке виділено 300 млн гривень, поки не дозволяють їм прийняти участь у змаганнях.

Переможцем цьогорічних змагань Strong Europe Tank Challenge 2017 став танковий взвод ЗС Австрії на танках Leopard 2A4, друге місце зайняла німецька команда, що виступала на більш сучасних танках Leopard 2A6, «бронзу» вибороли американські танкісти на Abrams M1A2 SEP. Український взвод, який дебютував на змаганнях, зайняв п’яте місце обійшовши команду Польщі, яка виступала на Leopard 2A5.

Останні новини:

Зараз читають