9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 8 Грудня, 2022

Наступного року на озброєння ЗСУ може надійти нова модернізація “Шилки”

В рамках спеціалізованої виставки “Цифрове майбутнє армії”, яка проходила у Києві з 13 по 17 жовтня цього року, була продемонстрована сучасна модернізація відомої радянської “Шилки” – від державного підприємства “Завод “Арсенал”.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defense Express.

Як повідомили представники Збройних сил в ексклюзивному, випробування дослідного зразка близькі до завершення й вже у 2022 році перші машини, ймовірно, почнуть випробовування в українському війську.

“Даний виріб озброєння пройшов вже відомчі випробування. Тобто він уже є на постачанні Збройних сил України й на наступний рік планується закупівля даного озброєння і постачання в війська”, – розповів майор ЗСУ Деніс Федюкін.

blank
РЛС «Рокач-АС» на модернізованій 2А6 “Шилка”

На відміну від радянської установки, адаптована версія від ДП “Завод “Арсенал” оснащена сучасною РЛС с фазованою антенною решіткою та пакетом ПЗРК. Крім того, осучаснена машина протиповітряної оборони має й автоматизоване “начиння”, котре здатне не лише ефективно виявляти цілі, а й успішно працювати в єдиній (потенційній) мережі полем бою ЗСУ.

Зразок “важкий в експлуатації, але дуже ефективний”, – зазначив Деніс Федюкін. При цьому, за його словами, нова РЛС дає можливість ефективно виявляти “стандартні” повітряні мішені, а також “побачити” й нерухому ціль (гелікоптер, що “зависнув” над землею або звичайний невеликий дрон). Ба більше – навіть наземні цілі бачить (як у русі, так і в статичному положенні).

blank
Модернізована 2А6 “Шилка” вигляд позаду де добре видно ракетний модуль Фото: Defense Express

Нагадаємо, вперше про модернізовану ЗСУ-23-4М-А1 “Рокач” повідомили ще кілька років тому, а у 2020 році було заявлено, що дослідний зразок пройшов визначальні відомчі випробування й вже у ДОЗ-2020 року включено закупівлю двох партій 3СУ-23-4М-А1.

“Контракт знаходиться в стадії укладання. Всі необхідні матеріали нам Міністерством оборони передані. За планом контракт має бути укладений найближчим часом в рамках держзамовлення цього року. Також, додатково, розглядається замовлення на певну кількість машин в ДОЗ-2021”, – відзначив у листопаді минулого року над замовленням Ігор Волощук генеральний директор ДП “Завод “Арсенал” Ігор Волощук.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають