9.5 C
Alba Iulia
Субота, 23 Січня, 2021

На заводі “Маяк” провели модернізацію міномету “Молот”

 • Роботи з доопрацювання вітчизняного 120-мм міномету М-120-15  «Молот» велися весь час після припинення експлуатації міномету два роки тому через його вибух.

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на “Факти”.

  У процесі розслідування причин вибуху, директор Київського науково-дослідного інституту судових експертиз (КНДІСЕ) Олександр Рувін, поінформував, що міномет «Молот» на полігоні вибухнув саме через подвійне заряджання. Крім того тодішній Генеральний прокурор України Юрій Луценко назвав серед технічних причин і виведений з ладу механізм запобігання подвійному заряджанню, так званої «коронки». Саму тому у першу чергу на заводі «Маяк» провели доопрацювали цього вузла. Задля зменшення корозії та відмови механізму запобіжника через вплив температури, окрім сталі була використана й бронза.

  Також була замінена опорна плита міномету – вона стала легшою, тож її можна використовувати на негрунтових поверхнях. Було доопрацьовано й механізм колісного ходу – він став значно легшим, а замість амортизаторів були використано ресори, які вважаються більш довговічними. Наразі оновлений 120-мм міномет М-120-15  «Молот» проходить випробування, за результатами яких Міністерство оборони України може повернутися до їх закупівлі у ЗСУ.

  Нагадаємо, що М120-15 “Молот” – український 120-мм міномет, призначений для знищення живої сили супротивника і техніки, розташованої в укриттях або окопах, а також для руйнування фортифікаційних споруд. Міномет було розроблено фахівцями ПАТ «Завод «Маяк», що входить до складу ДК «Укроборонпром».


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Маріупольська бригада Нацгвардії отримала нову техніку

  Маріупольська бригада оперативного призначення Національної гвардії України отримала нову автотехніку.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Донецька залізниця відремонтувала 133 кілометри колій

  Донецька залізниця у 2020 році різними видами ремонту оновила 133,16 кілометра колії.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ШоТам.

  Польща продовжує співпрацювати з Україною для ремонту винищувачів Міг-29

  Польща співпрацює з Україною по ремонту радянських винищувачів МіГ-29 зі складу національних повітряних сил.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  “Епіцентр” інвестує понад $1,2 млрд у розвиток

  Генеральний директор групи компаній "Епіцентр К" Петро Михайлишин повідомив, що у наступні два роки компанія запланувала вкласти $1,22 млрд у свій розвиток.

  «Антонов» готовий добудовувати літаки Ан-74 для Збройних сил без російських деталей

  Державне підприємство “Антонов” готове розпочати практичну роботу по 100% заміні матеріалів, комплектуючих та цілих агрегатів російського походження в літаках сімейства Ан-72/74 за...

  Турецька Baykar розробляє свій дрон-винищувач з українською силовою установкою

  Очільник турецької оборонної компанії Baykar Makina Сельджук Байрактар оголосив, що його компанія почала інтенсивні роботи по розробці безпілотного винищувача MIUS.

  У Тернополі тривають масштабні роботи з будівництва станції знезалізнення води

  У Тернополі тривають масштабні роботи з будівництва станції знезалізнення води та реконструкції діючої насосної станції із заміною обладнання. Роботи проводяться в рамках...

  Українських військових екіпірують високотехнологічним обладнанням українського виробництва

  Найближчим часом українські військові будуть оснащені й екіпіровані за зраском бійців НАТО. Адже над цим сьогодні працює одеський завод Telecard – єдине...

  Зараз читають

  У Полтаві розпочали виробництво залізничних та автомобільних цистерн

  Полтавський вагонобудівний завод Групи ТАС виготовив для оператора рухомого складу ТАС-Логістик 10 нових залізничних цистерн.

  Латвія передала українській армії сім медичних автомобілів

  Учора, 20 січня 2021 року, Латвія передала для потреб Збройних Сил України 7 медичних автомобілів.

  В Україні заборонили будівництво без дотримання стандартів енергоефективності

  Відтепер в Україні житлові та громадські будівлі не можна будувати без дотримання мінімальних вимог до енергоефективності. Вони...

  «Антонов» готовий добудовувати літаки Ан-74 для Збройних сил без російських деталей

  Державне підприємство “Антонов” готове розпочати практичну роботу по 100% заміні матеріалів, комплектуючих та цілих агрегатів російського походження...