9.5 C
Alba Iulia
Середа, 14 Квітня, 2021

На відновлення виробництва метальних зарядів та порохів виділено близько одного мільярда

 • ДК “Укроборонпром” створює комплекс підприємств боєприпасної галузі, в якому Казенне підприємство “Шосткинський казенний завод “Зірка” буде відігравати важливу роль, як виробник спеціальних порохів.

  Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на прес-службу ДК “УкрОборонПром”.

  Про це йшлося на виїзній нараді органів обласної влади, народних та місцевих депутатів, представників Концерну, Міноборони, а також керівництва “Зірки”, яка пройшла 30 листопада у місті Шостка на Сумщині.

  Цільова програма на відновлення виробництва метальних зарядів і порохів, яка реалізується через Міністерство економічного розвитку та торгівлі, передбачає поетапне виділення у найближчі роки коштів для закупівлі високоточних верстатів та іншого обладнання для серійного виробництва.

  “Ідеться про більш ніж один мільярд гривень. Є програмне рішення, є контракти, є систематичне постачання обладнання на період до 2022 року. Наразі ми вирішуємо питання для того, щоб повністю оновити виробничий парк “Зірки” задля відновлення виробництва піроксилінових порохів, які будуть лежати в основі розробки та забезпечення всього потенціалу та обороноздатності України”, – повідомив Директор дивізіону високоточної зброї та боєприпасів Андрій Артюшенко.

  Наразі вже опрацьовується оборонне замовлення у розмірі близько 80 млн грн, до виконання якого “Зірка” приступить навесні. Це пов‘язано із необхідністю дотримання технологій виробництва, зокрема температурних режимів.

  “Наразі в нас йде робота з Міноборони за темою 152-го пострілу, до якого будемо робити пороховий заряд. Це піроксиліновий порох “22/7″… Це замовлення на 80 млн грн… Роботи розпочнуться з весни, працівники почнуть отримувати заробітну платню та буде гаситися заборгованість”, – заявив керівник “Зірки” Андрій Осипенко.

  Для організації безперебійної роботи заводу було домовлено про максимальну допомогу з боку влади, зокрема стабільне постачання всіх необхідних для роботи підприємства ресурсів, а також перегляд питань оподаткування підприємства.

  “Завод буде працювати… Все що залежить від міської влади ми підтримуємо, будемо підтримувати і допомагати в цьому напрямку”, – підкреслила Ніна Сиваєва, заступник міського голови Шостки. Вона наголосила, що ситуація навколо “Зірки” знаходиться на постійному контролі міського голови та губернатора області.

  На зустрічі також було обговорено заходи із максимально швидкого зменшення заборгованості підприємства перед робітниками. Вони будуть проводитись у тісній співпраці ДК “Укроборонпром”, Кабміну, окремих міністерств та відомств. Зазначимо, що Концерн з 2014 року спрямував на підприємство понад 19 млн грн, а також налагодив кооперацію з іншими заводами “Укроборонпрому”, що дозволило за останні роки додатково направити на рахунки “Зірки” ще 40 млн грн.

  Окрім того, була проведена зустріч з колективом “Зірки”, на якій було повідомлено про найближчі кроки у напрямі розвитку підприємства.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  ВМС України відпрацьовує застосування рухомих пунктів управління (фото)

  Для відпрацювання боротьби з ворожим РЕБ та радіокерованими фугасами окремий полк зв'язку Військово-Морських Сил ЗС України провів...

  «ВК Система» представила модернізовану броньовану медичну машину на базі МТ-ЛБу (фото)

  Науково-виробнича компанія «ВК Система» представила броньовану медичну машину на базі МТ-ЛБу.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  ХКБМ закуповує комплектуючі для виробництва бронетехніки

  До двох десятків тендерів на закупівлю партій різних запчастин для бронетранспортерів БТР-4 були завершені (визначені переможці очікують укладання відповідних контрактів) у лютому-березні...

  Українська компанія розвиває доставлення вантажів з країн Європи до низки дніпровських портів

  Судноплавна компанія Argo Shipping, на додачу до виконання ряду рейсів до Європейських країн, планує здійснювати рейси з доставлення вантажів по Дніпру з...

  “Авіакон” модернізував гелікоптер Мі-8МТ для Сухопутних військ ЗСУ

  ДП "Конотопський авіаремонтний завод "Авіакон", що входить до складу ДК "Укроборонпрому", передало армійській авіації Сухопутних військ ЗС України відремонтований та модернізований гелікоптер...

  Нігерія споживає чверть експорту українських ковбасних виробів

  Нігерія є найбільшим імпортером українських ковбасних виробів, її частка складає рівно чверть.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Центр дослідження...

  “Антонов” замовив у США розробку системи завантаження і повітряного десантування вантажів для літаків Ан-178

  Американські підрядники за 2,6 мільйона доларів розробляють системи завантаження, розвантаження і повітряного десантування вантажів для літаків Ан-178-100Р Повітряних Сил Збройних сил України.

  Метінвест купує найбільшого виробника коксівного вугілля в Україні

  Metinvest B.V. придбала додатковий пакет акцій найбільшого в Україні виробника коксівного вугілля, тим самим збільшивши ефективну частку володіння Групи до рівня контрольної.

  Зараз читають

  “Західний контейнерний термінал” у Тернополі почав відправляти контейнерні поїзди до Польщі

  "Західний контейнерний термінал", який розташований в Тернополі, у 2021 році налагодив регулярне сполучення з польською інтермодальною мережею.

  “Укроборонпром” працює над створенням керованих снарядів 155-мм з дальністю 50 кілометрів

  В України продовжують розвивати тематику керованих боєприпасів в рамках програми "Квітник"/"Барвінок". Про амбітні плани з розвитку боєприпасної...

  Проведено стендові випробування двигуна для надзвукової ракети «Блискавка»

  Державне підприємство «Івченко-Прогрес» провело стендові випробування прототипу двигуна до надзвукової ракети «Блискавка».Передає Національний Промисловий...

  «ВК Система» представила модернізовану броньовану медичну машину на базі МТ-ЛБу (фото)

  Науково-виробнича компанія «ВК Система» представила броньовану медичну машину на базі МТ-ЛБу.Передає Національний Промисловий Портал з...