9.5 C
Alba Iulia
Середа, 1 Грудня, 2021

На створення корабельного варіанту “Нептуна” знадобиться не менш ніж півтора року

За попередніми підрахунками фахівців ДККБ “Луч”, що входить до складу ДК “Укроборонпром”, версія комплексу “Нептун” для надводної платформи, за умов достатнього фінансування, буде готова не раніше ніж через півтора року.

Про це кореспондентам видання АрміяInform повідомив генеральний директор-генеральний конструктор КБ “Луч” Олег Коростельов. Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defence Express.

“За моїми попередніми підрахунками, виконання цієї роботи разом із проведенням випробувань може зайняти не менше ніж півтора року”, – відзначив Олег Коростельов.

За його словами, досить значних зусиль потребує доопрацювання комплексу, під нові більш складні умови.

“Тому що ми запускаємо ракету не з землі, де можна прив’язатися до місцевості за допомогою спеціальних систем, а запускаємо з корабля, де потрібен той самий меридіан, транслювати від точних його позицій в даний момент часу до системи, яка забезпечить впровадження та передачу даних на саму ракету”, – розповів очільник ДККБ “Луч”.

При цьому він додав, що морська версія комплексу може бути розміщена на надводних носіях різних розмірів, включно й з досить невеликими.

blank

“Залежно від замовлення ВМС України, ми готові розмістити “Нептун” на будь-який плавзасіб, що здатний нести комплекс щонайменше з чотирма ракетами. Тобто, це може бути, до прикладу, ракетний катер”, – зазначив генеральний директор-генеральний конструктор.

Нагадаємо, про закінчення розробки власне крилатої ракети Р-360 “Нептун”, як “літального апарату” було повідомлено у листопаді минулого року.

Своє чергою, у червні поточного року успішно були завершені державні випробування наземної версії комплексу РК-360МЦ, а у середині серпня 2020 року, новий вітчизняний протикорабельний комплекс було прийнято на озброєння наказом міністра оборони України Андрія Тарана.

blank

Під час фінальних випробовувань наземної версії комплексу, Олег Коростельов повідомив про початок роботи над іншими варіантами “Нептуна” – корабельним та повітряним.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають