9.5 C
Alba Iulia
Субота, 9 Грудня, 2023

На що можуть замінити радянські УАЗікі в Україні?

Вітчизняна фірма КВП «Українська бронетехніка» представила прототип в рамках дослідно-конструкторської роботи за шифром «Сайгак» – легковий автомобіль підвищеної прохідності, який замінить морально застарілий УАЗ. Автомобіль створений в рекордний термін в рамках конкурсу, оголошеного Міністерством оборони України, та мав бути презентований до 1 вересня 2021 року.

Машина на базі серійного шасі Toyota Hilux доопрацьована під технічне завдання і адаптована до використання українськими військовими. Зразок створений з урахуванням досвіду країн Східної Європи, що проводять заміну УАЗів. Взято до уваги побажання військових, що безпосередньо експлуатують техніку в зоні проведення ООС. Повідомляє пресслужба www.ukrarmor.com.

Фото: Валентин Карминский

Машина під шифром «Сайгак» розроблена в партнерстві з чеською компанією Glomex, яка вже постачає аналогічні машини Збройним силам Польщі, Збройним силам і поліції Чехії та нещодавно додала до свого активу перемогу в тендерах на постачання автомобілів для

Словаччини та місії ООН в Македонії.

Фото: Валентин Карминский

Основні тактико-технічні характеристики (ТТХ)


Сайгак (за ТТЗ)УАЗ-3151
Вантажопідйомність, кгне менше 1000750
Повна маса причепа, що буксирується, кгне менше 15001500
Максимальна швидкість, км/годне менше 130130
Мінімальний радіус повороту, мне більше 6,56,5
Підйом крутістю, градне менше 3131
Дорожній просвіт, ммне менше 300210
Можливість руху при відсутності тиску повітря в шинахна відстань не менше як 100 кмне передбачена
Запас ходу по шосе, кмне менше 1000650
Глибина броду без попередньої підготовки, мне менше 0,70,5
Фото: Валентин Карминский

«За умовами конкурсу, до 1 вересня ми маємо надати Міністерству оборони України дослідний зразок і провести заводські випробування. Проблема в тому, що методик та програм для проведення заводських випробувань в нас немає – Міноборони їх досі не надали. Проте ми готові виходити на державні випробування, адже наш «Сайгак» відповідає стандартам НАТО», – зазначив генеральний директор «Української бронетехніки» Владислав Бельбас.

За оцінками фахівців, потреба ЗСУ у нових позашляховиках сягає тисяч одиниць. Аналогічні машини знайдуть застосування також в Національній гвардії, Державній пограничній службі та Державній службі України з надзвичайних ситуацій.

Останні новини:

Зараз читають