9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 5 Лютого, 2023

На Шепетівському ремзаводі створюють самохідну артилерійську установку на базі БМП

На Шепетівському ремонтному заводі «схрещують» артилерійську частину 2С9 «НОНА» та шасі БМП/БРМ.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

Таким чином в Україні реалізують концепцію радянської самохідної артилерійської установки 2С17-2 «Нона-СВ».

Наразі невідомо чи є це ініціативним проєктом ДП «Шепетівський ремонтний завод», чи державною програмою по заміні шасі артилерійських установок 2С9 на більш розповсюджене шасі.

blank
Цех ДП «Шепетівський ремонтний завод» Фото від пресслужб підприємства

Зазначимо, що єдиним оператором 2С9 в Україні є 25 окрема повітряно-десантна бригада, що зазнала найбільших втрат особового складу у гарячій фазі бойових дій на Донбасі у 2014 році. Також було втрачено, пошкоджено, або випрацювано ресурс значної кількості техніки.

Саме тому, ця частина почала отримувати на озброєння нові бронетранспортери БТР-4, які згодом передали в іншу частину, та бойові машини піхоти БМП-2.

blank
2С17-2 на базі БРМ-1К

Ймовірно для уніфікації з бойовими машинами БМП-2 і розглядається можливість заміни шасі бойової машини десанту, яке використовує 2С9 «НОНА».

Після створення 120-мм самохідної артилерійської установки 2С9 для повітряно-десантних військ, у Радянському Союзі розглядали можливість оснащення цим САУ Сухопутних військ.

blank
120-мм самохідна артилерійська установка 2С17 «Нона-СВ» на базі 2С1

Основним завданням для такої концепції у радянський час стало збільшення вогневої потужності та ефективності у порівнянні з буксованою артилерією.

Для цього обрали два шасі – від САУ 2С1 «Гвоздика» та БРМ-1К, проєкти отримали індекси 2С17 та 2С17-2 відповідно.

Машина 2С17-2 мала розміщуватися на гусеничному шасі бойової розвідувальної машини «Об’єкт 676» при збереженні корпусу машини, моторно-трансмісійного відділення, ходової частини та відділення керування без змін.

Через початок робіт над проєктами «Обжимка» та «Нона-2», роботи на тему «Нона-СВ» на гусеничному ходу були зупинені у 1982 році.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають