9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 29 Січня, 2023

На розробку гелікоптерів Україна витратить майже чотири мільярди гривень

Україна упродовж 10 років витратить на програму «Вітчизняні вертольоти» майже 4 мільярди гривень, точна цифра фінансування піднапряму в авіабудуванні складає 3871 млн гривень.

Про це йдеться у Державній цільовій науково-технічній програмі розвитку авіаційної промисловості на 2021-2030 роки оприлюдненій Міністерством з питань стратегічних галузей промисловості України, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

У неї включено інноваційні дослідження і розробки, необхідні для створення, сертифікації вітчизняного багатоцільового легкого вертольота злітною масою 4-5 тонн.

Фінансування складатиметься з асигнувань з державного бюджету у розмірі 350 млн грн та 214,5 млн грн власних коштів підприємств.

blank

Вказана сума у перерахунку в долари складає 20,3 млн доларів США, що не є співставним з розробкою сучасних гелікоптерів такого класу.

Наприклад у Республіці Корея 25 червня 2015 року Korea Aerospace Industries отримала контракт на розробку легкого гелікоптера у військовій та цивільній версії.

Створення військової версії LAH оцінено в 587 млн доларів (650 млрд південнокорейських вон), а цивільної LCH – близько 316 млн доларів (350 млрд південнокорейських вон).

Ще 200 млрд вон у розробку вкладає південнокорейська компанія KAI та 400 млрд європейське авіабудівне об’єднання Airbus Helicopters, яке виступило партнером в розробці. Тобто загальний кошторис на розробку двох версій складає 1600 млрд вон, що близько 1,5 млрд доларів.

Державний науково-дослідний інститут випробувань і сертифікації ОВТ у своєму звіті згадав, що розробка гелікоптера початкової льотної підготовки для потреб Збройних сил України є модернізацією радянського гелікоптера типу Мі-2.

blank
Фото: Сергей Томко

Тобто визначений обсяг фінансування є саме витратами на модернізацію цього гелікоптеру, до речі у січні 2021 року стало відомо, що Акціонерне товариство «Мотор Січ» створить морську версію гелікоптера Мі-2 на замовлення Міноборони України.

Окрім витрат на модернізацію Мі-2, за напрямком «Вітчизняні вертольоти» Україна профінансує створення головних вертолітних редукторів вертольотів всіх типів на загальну суму у 805,6 млн гривень (500 млн гривень державного фінансування та ще 305,6 млн гривень – кошти підприємств).

blank
Гелікоптерний редуктор відремонтований на підприємстві АТ «Мотор Січ» Фото від пресслужби підприємства

Інноваційні дослідження і розробки необхідні для створення лопатей несучого та рульового гвинтів вертольотів усіх типів обійдуться у 2419,4 млн гривень (1500 млн грн – держфінансування та 919,4 – кошти підприємств). Інноваційні дослідження і розробки, необхідні для створення електричної системи приводу хвостового гвинта легких та середніх вертольотів коштуватимуть 80,6 млн гривень.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають