9.5 C
Alba Iulia
Середа, 17 Серпня, 2022

На Рівненщині відбулися навчання з практичними пусками зенітних ракет комплексу “Тунгуска” (фото)

На Рівненському загальновійськовому полігоні завершилося командно-штабне навчання 14-ї механізованої бригади Збройних сил України.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defense Express.

Кілька тисяч військових відпрацьовували ведення оборонних дій та перехід у наступ, працюючи спільно з авіацією Збройних Сил.

«Одна із механізованих бригад отримала задачу – вийти і замінити бригаду, яка вела оборонні дії, провести оборонну операцію і бути в готовності до ведення наступального бою», – розповів командувач військ оперативного командування «Захід» Олександр Павлюк.

В масштабних навчаннях були залучені всі підрозділи бригади. Особливу увагу приділяли захисту підрозділів ЗСУ від нападу з повітря. Для цього залучили техніку та бійців зенітного ракетно-артилерійського дивізіону бригади.

blank

«В нас задача одна і конкретна – прикрити підрозділи нашої бригади від засобів нападу повітряного противника – вертольотів, літаків, а особливо безпілотних літальних апаратів», – наголосив військовослужбовець 14 ОМБр Марян.

Дане завдання виконували бригадні зенітні ракетно-гарматні комплекси (ЗРГК) 2С6 «Тунгуска». Варто відзначити, що екіпажі ЗРГК використовували в навчаннях не лише гармати комплексів, а й відпрацювали практичні пуски по повітряних цілях використовуючи ракетне озброєння. Кадри з подібними стрільбами показали чи не вперше за останній десяток років.

blank
Стрільби зенітними керованими ракетами 9М311 з ЗРГК 2С6 «Тунгуска» 14 ОМБр під час навчань на Рівненському загальновійськовому полігоні. Травень 2019 / Фото: «Інтер»

Нагадаємо, «Тунгуска», крім двох дводульних 30-мм автоматичних гармат АТ-17 має на озброєнні дві спарені пускові установки зенітних керованих ракет (ЗКР) 9М311. Ці ракети ніколи не вироблялися в Україні, а старі їх запаси мають обмежений термін придатності.

Цілком ймовірно, що старі ракети 9М311 теж пройшли процедури по відновлюванню в рамках загальної програми з відновлення та продовження терміну експлуатації широкого спектра ракет для комплексів (ППО, РСЗВ та ОТРК), що стоять на озброєнні ЗСУ. Тож використання такого озброєння значно посилить можливості захисту бригад Сухопутних військ від можливих загроз з повітря. Що особливо доречно в зоні ООС де ворог активно залучає безпілотники.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають