9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 27 Листопада, 2022

На репетиції параду продемонстрували новий український ОТРК

На параді, на честь Дня Незалежності у Києві 24 серпня, покажуть ОТРК «Сапсан/Грім-2». Рухомий концепт нової установки, вітчизняного виробництва, був помічений на репетиції військового параду, в п’ятницю, 10 серпня. Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на «Юрія Бірюкова».

Нагадаємо, вперше про даний проект (Сапсан) заговорили в 2006 році. Багатофункціональний комплекс розробляло Дніпровське КБ «Південне» на основі напрацювань по більш старому проекту – «Борисфен». Він був покликаний замінити застарілі радянські ОТРК «Точка-У» та «Скад». Однак влітку 2013, не дивлячись на ряд напрацювань, чималу суму витрачених грошей та безліч залучених в роботі українських підприємств, проект був заморожений.

Про відновлення робіт заговорили лише в кінці 2015 року. В середині 2016 року з’явилася інформація про те, що на основі українських напрацювань свій варіант ОТРК – «Грім-2» замовила Саудівська Аравія. У минулому році КБ «Південне» продемонструвало відео з концептом установки, а також випробуваннями двигуна основної ракети для цього комплексу.

Згідно з публічною інформацією, на даний момент, ведуться випробування високоточної ракети малої дальності (до 280 км) для Саудівської Аравії. При цьому, не повідомляється, що робиться для подальшої розробки більш далекобійної системи, створюваної для потреб ЗСУ (власне ОТРК «Сапсан»), чия дальність може досягати близько 500 км.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають