9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 28 Січня, 2022

На Павлоградському хімзаводі за унікальною технологією утилізували два мільйони заборонених протипіхотних мін

Павлоградський хімічний завод бере участь у роззброєнні тих продуктів, які були створені в Радянському Союзі, а саме – утилізація протипіхотних мін, боєприпасів, ракет стратегічного призначення, переробка їх в матеріали мирного застосування в народному господарстві.

Про це повідомив Генеральний директор ДП «НВО «Павлоградський хімічний завод» Леонід Шиман. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на МОСТ-Днепр.

27 вересня на заводі пройдуть заходи з нагоди утилізації вже 2-го мільйона протипіхотних мін в рамках програми партнерства країн НАТО, які надають допомогу Україні в утилізації цих протипіхотних мін, – розповів він.

Технологія утилізації протипіхотних мін ПФМ-1, відпрацьована на ПХЗ, є унікальною.

Жодна країна в світі навіть не припускала, що ці міни можна буде утилізувати. Павлоградський хімічний завод був обраний виконавцем цих робіт, оскільки до цього був головним утилізатором міжконтинентальних балістичних ракет РС-22, – сказав Начальник Головного управління майна і ресурсів Міністерства оборони України, підполковник Олександр Бікчантаєв.

Також він додав, що утилізація протипіхотних мін ПФМ-1, яка проходить на ПХЗ, не несе негативного впливу на навколишнє середовище.

Згідно з підписання Оттавської Конвенції, Україна приєдналася до держав, які відмовляються від використання протипіхотних мін ПФМ-1, оскільки вони несли небезпеку для цивільного населення. ПФМ-1 використовувалися у війні в Афганістані. Після розвалу Радянського Союзу Україна отримала в «спадок» певний близько 6 млн таких хв. В Україні вони перебували в трьох варіантах: інженерні боєприпаси, авіаційні контейнери з доставкою по повітрю штурмовиками або бомбардувальниками. Ще у нас залишилися 220-мілімітровие снаряди до реактивної системі залпового вогню «Ураган», які також включають в себе ці міни.

В рамках Міжнародної програми «Партнерства заради миру» з NSPA -Представництво НАТО в Україні – було підписано імплементаційну угоду між Міністерством оборони України та НАТО про надання допомоги в ліквідації боєприпасів і протипіхотних мін.

Наші партнери надають нам фінансову допомогу в утилізації протипіхотних мін ПФМ-1, яка проходить на Павлоградському хімічному заводі. Хочу зазначити, що утилізація хв не несе негативного впливу на навколишнє середовище. На підприємстві встановлені каталізатори, які стежать за виборами в атмосферне повітря, – сказав Олександр Бікчантаєв.

Для нас Павлоградський хімічний завод є надійним партнером, що дотримують всі свої зобов’язання за програмою утилізації протипіхотних мін ПФМ-1. Ми працюємо з ПХЗ протягом 5-6 років. І в рамках нашої співпраці виникало чимало складних питань, з якими ми впоралися. Зараз є проблеми з тим, що частина боєприпасів знаходиться в незадовільному стані через тривале зберігання. Але ми постараємося вирішити і ці питання, – повідомив керівник офісу NSPA в Україні Василь Литвинчук.

Також стало відомо, скільки коштує утилізація протипіхотних мін ПФМ-1.

Фінансування здійснюється двома шляхами. Перший: країна, зокрема, Україна, звертається до країн альянсу за допомогою у вирішенні якоїсь складної проблеми. Визначається провідна країна, яка очолює цей процес. Обирається виконавча агенція, в даному випадку це NSPA. Фінансування здійснюється двома шляхами – через NSPA країни-донори, які бажають допомогти у вирішенні цієї конкретної проблеми, здійснюють свої внески на рахунок NSPA. Далі ці гроші використовуються для реалізації проекту. Друга лінія фінансування – це безпосередньо двосторонні відносини між Україною і будь-якою країною, яка захотіла надати допомогу у вирішенні певної проблеми. Наприклад, Норвегія надала допомогу в розмірі близько 1 млн доларів для дооснащення системи очисними фільтрами відповідно до європейських вимог. Ці фільтри були закуплені і встановлені на інсинератор. В даний момент ці викиди відповідають європейським нормам. Фінансування саме цих робіт здійснюється спільно. Фінансуємо з країн НАТО і з боку України. Крім того, є внески і від Європейського Союзу, Німеччини та Люксембургу. Таким чином виходить, що 1,08 євро за утилізацію міни сплачує НАТО, а 0,25 євро – Україна, – повідомив керівник сектора трастових фондів NSPA (The NATO Support and Procurement Agency), доктор Фредерік Крістофер Пехо.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають