9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 25 Липня, 2021

На Павлоградському хімзаводі за унікальною технологією утилізували два мільйони заборонених протипіхотних мін

 • Павлоградський хімічний завод бере участь у роззброєнні тих продуктів, які були створені в Радянському Союзі, а саме – утилізація протипіхотних мін, боєприпасів, ракет стратегічного призначення, переробка їх в матеріали мирного застосування в народному господарстві.

  Про це повідомив Генеральний директор ДП «НВО «Павлоградський хімічний завод» Леонід Шиман. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на МОСТ-Днепр.

  27 вересня на заводі пройдуть заходи з нагоди утилізації вже 2-го мільйона протипіхотних мін в рамках програми партнерства країн НАТО, які надають допомогу Україні в утилізації цих протипіхотних мін, – розповів він.

  Технологія утилізації протипіхотних мін ПФМ-1, відпрацьована на ПХЗ, є унікальною.

  Жодна країна в світі навіть не припускала, що ці міни можна буде утилізувати. Павлоградський хімічний завод був обраний виконавцем цих робіт, оскільки до цього був головним утилізатором міжконтинентальних балістичних ракет РС-22, – сказав Начальник Головного управління майна і ресурсів Міністерства оборони України, підполковник Олександр Бікчантаєв.

  Також він додав, що утилізація протипіхотних мін ПФМ-1, яка проходить на ПХЗ, не несе негативного впливу на навколишнє середовище.

  Згідно з підписання Оттавської Конвенції, Україна приєдналася до держав, які відмовляються від використання протипіхотних мін ПФМ-1, оскільки вони несли небезпеку для цивільного населення. ПФМ-1 використовувалися у війні в Афганістані. Після розвалу Радянського Союзу Україна отримала в «спадок» певний близько 6 млн таких хв. В Україні вони перебували в трьох варіантах: інженерні боєприпаси, авіаційні контейнери з доставкою по повітрю штурмовиками або бомбардувальниками. Ще у нас залишилися 220-мілімітровие снаряди до реактивної системі залпового вогню «Ураган», які також включають в себе ці міни.

  В рамках Міжнародної програми «Партнерства заради миру» з NSPA -Представництво НАТО в Україні – було підписано імплементаційну угоду між Міністерством оборони України та НАТО про надання допомоги в ліквідації боєприпасів і протипіхотних мін.

  Наші партнери надають нам фінансову допомогу в утилізації протипіхотних мін ПФМ-1, яка проходить на Павлоградському хімічному заводі. Хочу зазначити, що утилізація хв не несе негативного впливу на навколишнє середовище. На підприємстві встановлені каталізатори, які стежать за виборами в атмосферне повітря, – сказав Олександр Бікчантаєв.

  Для нас Павлоградський хімічний завод є надійним партнером, що дотримують всі свої зобов’язання за програмою утилізації протипіхотних мін ПФМ-1. Ми працюємо з ПХЗ протягом 5-6 років. І в рамках нашої співпраці виникало чимало складних питань, з якими ми впоралися. Зараз є проблеми з тим, що частина боєприпасів знаходиться в незадовільному стані через тривале зберігання. Але ми постараємося вирішити і ці питання, – повідомив керівник офісу NSPA в Україні Василь Литвинчук.

  Також стало відомо, скільки коштує утилізація протипіхотних мін ПФМ-1.

  Фінансування здійснюється двома шляхами. Перший: країна, зокрема, Україна, звертається до країн альянсу за допомогою у вирішенні якоїсь складної проблеми. Визначається провідна країна, яка очолює цей процес. Обирається виконавча агенція, в даному випадку це NSPA. Фінансування здійснюється двома шляхами – через NSPA країни-донори, які бажають допомогти у вирішенні цієї конкретної проблеми, здійснюють свої внески на рахунок NSPA. Далі ці гроші використовуються для реалізації проекту. Друга лінія фінансування – це безпосередньо двосторонні відносини між Україною і будь-якою країною, яка захотіла надати допомогу у вирішенні певної проблеми. Наприклад, Норвегія надала допомогу в розмірі близько 1 млн доларів для дооснащення системи очисними фільтрами відповідно до європейських вимог. Ці фільтри були закуплені і встановлені на інсинератор. В даний момент ці викиди відповідають європейським нормам. Фінансування саме цих робіт здійснюється спільно. Фінансуємо з країн НАТО і з боку України. Крім того, є внески і від Європейського Союзу, Німеччини та Люксембургу. Таким чином виходить, що 1,08 євро за утилізацію міни сплачує НАТО, а 0,25 євро – Україна, – повідомив керівник сектора трастових фондів NSPA (The NATO Support and Procurement Agency), доктор Фредерік Крістофер Пехо.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Дизель-потяг ДПКр-2 Крюківського вагонобудівного заводу проїхав вже майже мільйон кілометрів

  Дизель-поїзд ДПКр-2 виробництва Крюківського вагонобудівного заводу з моменту введення в експлуатацію в жовтні 2015 року та станом...

  EASA розпочала сертифікацію одного з українських авіавиробників

  Європейська агенція авіаційної безпеки (European Aviation Safety Agency, або EASA) розпочала сертифікацію одного з українських авіавиробників.Передає Національний Промисловий Портал з...

  “Інтерпайп” заплатив півтора мільярда гривень податків з початку року

  Українська промислова компанія "Інтерпайп" в I півріччі 2021 року перерахувала до бюджетів різних рівнів 1,49 мільярда гривень податків і зборів, що на...

  Український “Руслан” доставив з Ізраіля до США партію винищувачів F-16

  Український літак Ан-124 “Руслан” доставив другу партію F-16 для приватної фірми Top Aces.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  До кінця року завершать держвипробування винищувача МіГ-29МУ2

  Завершення держвипробувань модернізованого до версії МіГ-29МУ2 радянського винищувача очікують до кінця 2021 року.Дана інформація озвучена директором Львівського державного авіаційного ремонтного...

  У Довговолі на Рівненщині збудують вітроелектростанцію та завод з виробництва водню

  На Володимиреччині біля села Довговоля (Рівненська область) планують будувати потужні вітрові енергетичні установки. Майбутній вітропарк «Володимирець» складатиметься з 12 інноваційних вітротурбін по...

  Підприємства “Укрзалізниці” капітально відремонтували партію пасажирських вагонів (фото)

  АТ "Укрзалізниця" завершила капітально-відновлювальний ремонт з продовженням терміну експлуатації 7 пасажирських вагонів.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  Монтаж секцій вантового мосту у Запоріжжі завершать до кінця місяця (фото)

  На будівництві мостового переходу в Запоріжжі мостобудівники приступили до монтажу четвертої секції вантового мосту від пілона в сторону острова Хортиця.

  Зараз читають

  ХКБМ закуповує шини Continental для 40 нових БТР-4Е

  Державне підприємство "Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені О. Морозова" (входить до складу ДК "Укроборонпром") шукає постачальників...

  До кінця року ВМС України сформують дивізіон катерів Island з американським озброєнням

  До кінця року, в рамках матеріально-технічної допомоги від США, Україні буде передано три катери типу Island, що...

  З аеропорту Ужгорода виконали перший міжнародний рейс

  Аеропорт Ужгород обслужив перший міжнародний рейс з моменту відновлення роботи аеропорту.Передає Національний Промисловий Портал з...

  Туреччина продемонструвала дизайн майбутнього бойового дрона з українським двигуном (фото)

  Туреччина показала дизайн майбутнього бойового дрона з українським двигуном АІ-25.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...