9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 15 Серпня, 2022

На озброєння ЗСУ прийнято нову штабну машину українського виробництва

Українське військо отримало на озброєння нову штабну машину вітчизняного виробництва.

Про це повідомляє Головний командний центр ЗСУ, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Нова машина – це зразок техніки рухомих пунктів управління – машина штабна з причепом штабним (МШ–ПШ) зі змінними модулями.

“За координацією Головного командного центру Збройних Сил України прийнято на озброєння Збройних Сил України новітній зразок техніки рухомих пунктів управління – машину штабну з причепом штабним МШ-ПШ зі знімними модулями“, – йдеться в повідомлені.

blank
Машина штабна з причепом штабним Фото: Головний командний центр ЗСУ

Машина призначена для забезпечення роботи та відпочинку оперативного складу пунктів управління. Її використовують в умовах відсутності або руйнування розвинутої інфраструктури життєзабезпечення. Машину можна використовувати цілодобово незалежно від пори року.

Експлуатація такої техніки дозволяє підвищити оперативність, стійкість та безперервність управління військами.  Конструкція передбачає переміщення по дорогах з різним покриттям та на бездоріжжі.

Машину виготовили на підприємстві ТОВ “Південьавтобуд”.

blank
Робочий модуль машини Фото: Головний командний центр ЗСУ

Машина має два модулі: штабний модуль на вантажному шасі та окремий штабний причеп.

Кузови машини виконані у формі 20-футового контейнера. Їх можна розвантажувати й завантажувати без кранової установки.

На фургонах змонтовані гідравлічні опори, за допомогою яких вони підіймаються для заїзду під них вантажівки. Максимальна висота підйому – 1700 мм.

В автоматичному режимі час підйому на максимальну висоту становить 15 хв, а в ручному режимі — не більше 20 хвилин за допомогою чотирьох операторів.

Штабна машина забезпечена трьома видами живлення: основне — промислова мережа (380В або 220В); резервне – дизель-генератор потужністю 5,5 кВт; аварійне — акумуляторні батареї (2хв, 200 А/год).

У разі зникнення живлення основної мережі, то автоматично вмикається дизель-генератор та починається заряджання акумуляторів. В обох кунгах змонтовані монітори для відображення інформації.

В робочому модулі обладнані 6 робочих місць. Меблі, необхідні для їх обладнання розміщені всередині кузова і закріплені в транспортному положенні.

blank
Модуль для відпочику Фото: Головний командний центр ЗСУ

На штабному причепі встановлено модуль для відпочинку. Тут є відкидні спальні полиці, холодильник, мікрохвильовка, чайник. Також встановлені, кондиціонер, обігрівач та душова кабіна з запасом гарячої води об’ємом 130 л.

Зазначають, що модулі універсальні й можуть бути переобладнані під будь-які потреби.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають