9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 23 Травня, 2022

На Хмельниччині модернізують старі військові шоломи – міськрада

На Хмельниччині в одному з гаражів волонтери модернізують шоломи для військових на передову.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Хмельницьку міську раду.

Наразі вже модернізовано та відправлено на передову українським воїнам тисячі захисних шоломів.

Процес організували троє місцевих чоловіків.

Залежно від потреб військових, встановлюють у них активні навушники, радіогарнітуру, прилади нічного бачення, маскування тощо.

Один з майстрів працює у гаражній майстерні вже другий рік. Каже, що від початку широкомасштабного вторгнення російських військ в Україну перейшли з друзями на майже цілодобовий режим і без вихідних та свят.

blank
Волонтери переробляють шоломи «Темп-3000». Кадр з відео Хмельницької міської ради

Як правило, майстри переробляють шоломи українського виробництва «Темп-3000».

«Це безвухі шоломи. На них встановлюються шрауд для приладів нічного бачення, тепловізійні прилади, рейки для кріплення всякого тактичного добра, кавер і внутрішня підвісна система», – розповів майстер і додав, що металевий обвіс – їхній авторський. Його роблять лише тут, в хмельницькому гаражі.

Аби зробити півтора десятка шоломів, майстри витрачають 3-4 дні.

Кажуть, що темпи дещо знизились від початку широкомасштабного вторгнення, бо перейшли виключно на самозабезпечення у виготовленні елементів обвісу.

Певну його частину раніше замовляли з-за кордону. Зараз, через проблеми з логістикою, майже все, крім стального обвісу, який робить одне із підприємств, відшивають, виготовляють, штампують, вигинають, обробляють, фарбують у гаражі власними силами.

Потім монтують, збирають і відправляють нашим хлопцям на війну. Єдине, що їм потрібно – це самі шоломи, які переважно приносять чи пересилають замовники.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають