9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 9 Червня, 2023

На фронті вперше помітили український бронетранспортер на базі танка Т-64 (відео)

На фронті вперше помітили унікальну українську розробку – бронетранспортер на базі танка Т-64.

Про це передає Промисловий Портал.

Раніше подібні машини не виходили за межі демонстраційних прототипів.

Відео за участю цього БТР було опубліковано у сервісі TikTok. Також можна побачити радянський броньований тягач МТ-ЛБ.

Невідомий гусеничний броньовик озброєний кулеметом та оснащений динамічним захистом.

Ідея перетворення танків на бронетранспортери або бойові машини піхоти існувала в Україні давно. Проєкти на базі різних танків почали з’являтися ще на початку 2000-х років і набули ще більшої актуальності після 2014 року.

blank

Однією з найвідоміших подібних машин є БМПВ-64 – важка бойова машина піхоти на базі основного бойового танка Т-64. Перший зразок було представлено у 2005 році, а після 2012 року була випущена оновлена версія броньовика. Її комбіноване бронювання лобової частини забезпечує захист від бронебійних підкаліберних снарядів 105-мм гармат. Бортова броня здатна витримувати влучання 30-мм снаряда.

blank

Під час конверсії танка його двигун, 5ТДФ, був перенесений вперед. Це забезпечує додатковий захист та надає достатньо простору для десантного відділення, вхід до якого відбувається через задні двері. Всередині машині може легко розміститися 3 члени екіпажу та до 12 десантників.

Озброєння представляється дистанційно керованим бойовим модулем, який озброєний 30-мм гарматою, спареним з нею 7,62-мм кулеметом, а також протитанковим ракетним комплексом «Бар’єр».

Варто зазначити, що також існував варіант конверсії танка Т-64 у колісний бронетранспортер.

blank

Можна побачити, що помічений зараз бронетранспортер відрізняється від цих проєктів, тобто скоріше за все є новою або раніше невідомою розробкою.

Проєкти перетворення на БМП/БТР існували для і для інших радянських танків, як от Т-55 чи Т-72. Однак, жодна подібна розробка не виготовлялася серійно та не надходила на озброєння Збройних сил України, лишаючись власною ініціативою оборонних підприємств. Зазвичай причиною був брак грошей, чи погана якість проєкту.

blank
БМП-55 – український проєкт БМП/БТР на базі радянського танка Т-55. Фото з відкритих джерел

Варто зазначити, що подібні важкі БМП успішно проєктувалися та розроблялися у різних країнах світу. Особливого успіху тут досягнув Ізраїль.

Останні новини:

Зараз читають