9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 21 Березня, 2023

На фронті помітили рідкісний український бронетранспортер “Хорунжий”

Бійці Сил оборони України використовують бронетранспортер схожий на вітчизняний БТР-60М “Хорунжий”.

Відео з ним опублікували у телеграм-каналі NMFTE, передає Промисловий Портал.

БТР-60М “Хорунжий” – глибока модернізація БТР-60 від українського підприємства НВО “Практика”. Корпус виготовлено з сучасної бронесталі та має високий рівень бронезахисту. Так броня верхньої та бокових частин корпусу тепер відповідає рівню ПЗСА-4.

blank
БТР-60М “Хорунжий” на службі ЗСУ, лютий 2023 року. Відео: NMFTE

Бронетранспортер має сучасну компоновку відсіків із моторним відділенням в передній правій частині, відсіком водія в передній лівій частині та більш просторе десантне відділення в задній частині корпусу.

blank
БТР-60 “Хорунжий” від НВО “Практика”

Заявлялося, що машина отримала дизельний двигун Deutz, а також нову автоматичну коробку, систему пожежогасіння та автономний генератор. Також з’явилася сучасна кліматична та вентиляційна система, кормова апарель, система кругового огляду, для підвищення ситуаційної обізнаності екіпажу.

blank
У БТР-60М використано сучасні підходи до ергономіки та бронювання

Однак машина, яку можна помітити на відео, має відмінності від показаних на випробуваннях. Так, відсутні відеокамери по периметру для кругової системи огляду, задні ліхтарі перекочували знизу нагору, а також замінили своєрідний “навіс” над водієм.

blank
БТР-60М “Хорунжий” на службі ЗСУ, лютий 2023 року. Відео: NMFTE

Ще одною суттєвою відмінністю стало кулеметне гніздо, схоже з тими що встановлювалися на бронеавтомобілі марки “Козак”. Так, на зразках, представлених до повномасштабного вторгнення, була встановлена башта від БТР-60, або турецький модуль SARP KPVT.

У 2021 році бронетранспортер пройшов заводські випробування. Можливо, зразок на відео був виготовлений вже після початку повномасштабного російського вторгнення.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають