9.5 C
Alba Iulia
Субота, 2 Грудня, 2023

На ДАХК «Артем» запущено першу лінію по виробництву великокаліберних снарядів

Сьогодні, 9 серпня, на ДАХК «Артем», що входить в концерн «Укроборонпром» відбувся офіційний запуск першої в Україні лінії по серійному виробництву великокаліберних снарядів для артилерійських систем. На церемонії відкриття були присутні керівництво концерну, Секретар РНБО Олександр Турчинов, Міністр оборони Степан Полторак та Президент України Петро Порошенко. Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на «Укроборонпром»

Голова «Укроборонпрому» Павло Букін зазначив, що у рамках виконання Державної цільової програми, яка була розроблена РНБОУ за дорученням Президента, для запуску серійного виробництва великокаліберних боєприпасів було закуплено нове сучасне виробниче обладнання від провідних виробників світового рівня.

«Працюючи над виконанням Державної цільової програми створення та освоєння виробництва боєприпасів, ДАХК «Артем», у тісній кооперації з іншими підприємствами Концерну, вдалось у найкоротші терміни налагодити виробництво великокаліберних боєприпасів. Перші випробування снарядів калібру 152-мм від ДАХК «Артем», які призначені для артилерійської системи «Гіацинт», були проведені лише в першому кварталі цього року. Сьогодні ж офіційно запущено їхнє серійне виробництво. Можу запевнити, що підприємства «Укроборонпрому» готові забезпечити Збройні сили та інші силові відомства снарядами великих калібрів, дефіцит яких виник після окупації окремих районів Донеччини та Луганщини та знищенням на цих територіях заводів, які раніше випускали такі боєприпаси», – повідомив Павло Букін.

Виробництво снарядів для 152-мм гармати «Гіацинт» починається з роботи комп’ютеризованого сучасного преса, який з силою у 850 т. формує розігріту у печі до 1200 градусів заготовку. Після цього, заготовки очищаються від окалини та проходять загартування. Далі, за допомогою спеціального автоматичного верстата, на них наплавляють мідні пояски. І наостанок, свіжовиготовлений снаряд проходить кінцеву обробку на ще кількох нових станках з числовим програмним управлінням.

«Технології з виготовлення осколково-фугасного 152-мм снаряду, які освоїли на нашому підприємстві, відповідають найбільш провідним технологіям світових лідерів у цій галузі. Матеріали, що використовуються для виробництва снарядів перевіряються у нашій лабораторії. Це дозволяє контролювати їхню якість та відповідність затребуваним конструкторами характеристикам та параметрам», – розповів Т.в.о. Президента компанії-Голови правління ДАХК «Артем» Антон Карпенко.

Повідомляється, що снаряди проходять багатоступеневу перевірку якості, яка включає більше ніж 10 перевірок на всіх етапах виробництва. Для цього застосовується ультразвуковий контроль, контроль геометричних розмірів з точністю вимірювання у 1,5 мікрона, проводиться випробування на твердість, гідровипробування на міцність корпусів снарядів, магнітно-порошковий контроль відсутності мікротріщин, контроль механічних властивостей металу, спектральний аналіз та аналіз місткості вуглецю, контроль мікроструктури сталі та інші.

Варто особливо відзначити, що на заводі діє сертифікація за міжнародними стандартами ISO-9001:2000, аерокосмічним та військовими стандартами AS/EN-9100 та AQAP-2110. Усі нові снаряди проходять повний цикл перевірок, потім партія боєприпасів відправляється на бойове спорядження, яке проводиться у тісній кооперації з іншими підприємствами ДК «Укроборонпром». Лише після цього, остаточно готові снаряди проходять військове приймання та потрапляють безпосередньо у ЗСУ.

Останні новини:

Зараз читають