9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 29 Травня, 2023

Миколаївський суднобудівний завод «Океан» готується до виконання оборонних замовлень

Питання включення Миколаївського суднобудівного заводу «Океан» в оборонно-промисловий комплекс України може бути вирішене до кінця цього року. Передає “НикВести“.

Про це 18 грудня під час брифінгу в Миколаєві заявив почесний президент Миколаївського морського торгового порту, бізнесмен Василь Капацина.

– Ми з Ігорем Волошиним маємо домовленість з главою «Укроборонпрому». Постараємося до Нового року, але у всякому разі, є домовленість, що найближчим часом. Нам в цьому плані допомагає Олексій Савченко, губернатор. Ми ведемо перемовини. Є повне розуміння про включення «Океану» в оборонно-промисловий комплекс. Ми це зробимо після того, як ми зробимо якісь структурні перетворення, і буде чітке розуміння плану розвитку заводу. Є цілий ряд організаційних моментів. Я вам відкрию один, це відкриття режиму секретного органу, тому що будь-який оборонне замовлення – це закрита тематика. Це організація допуску людей до секретної роботі. Це маса організаційних питань. Ми це будемо робити максимально швидко. Я глибоко переконаний, що «Океан» повинен стати складовою частиною військово-промислового комплексу України. Заводів, які ріжуть, гнуть, варять лист товщиною 120 міліметрів (12 сантиметрів) в Україні більше немає. Якщо ми українці і патріоти – ми повинні все зробити для того, щоб завод працював в тому числі і на оборону, – сказав Василь Капацина .

При цьому він зазначив, що ще одним важливим завданням інвесторів є вихід заводу на ринок світового суднобудування, для чого на сьогоднішній день створені сприятливі умови.

– Наше головне завдання, це все йде паралельно, це вивести завод на ринок світового суднобудування. Так, ми сьогодні не здатні, і навіть в доступному для огляду майбутньому, будувати повнокомплектні судна, треба бути реалістом. Але зайняти свій сектор ми просто зобов’язані. Більш того, сьогодні найсприятливіший ситуація. Ціни китайського суднобудування стали вище, ніж європейські. В Європі суднобудування має невелику криву вгору. Сприятливий момент. Гріх ним не скористатися, – сказав Василь Капацина .

За його словами, одна з головних труднощів, подолати яку належить новому керівництву заводу – «повернути людей» “Орієнтиром Василь Капацина бачить зарплату рядових судноскладальників на рівні еквівалента 1-2 тисяч доларів США.

– Ми на голову будемо ставати, але ми відновимо завод. І програму «Вернись додому» ми зробимо. І сотні миколаївців повернемо додому. Щоб чоловіки цілували дружин і виховували дітей “, – сказав Василь Капацина .

Останні новини:

Зараз читають