9.5 C
Alba Iulia
Субота, 25 Червня, 2022

Морську піхоту ВМС України переозброюють на бронемашини “Козак-2М1”

Перший підрозділ Морської піхоти отримав нові бронемашини “Козак-2М1” від НВО “Практика”. Про плани з переозброєння українських морпіхів на новітні види вітчизняної бронетехніки повідомив командувач Військово-морських сил України контрадмірал Олексій Неїжпапа.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defense Express.

Зокрема, за його словами, окрім переходу на єдиний тип плаваючого бронетранспортеру (адаптований БТР-4Е), підрозділи морської піхоти будуть оснащені броньованими бойовими колісними машинами “Козак-2М1”.

При цьому, ті аналогічні зразки, котрі були на озброєнні раніше, будуть замінені бронемашиною від ПрАТ “Науково-виробниче об’єднання “Практика”, яке входить до складу ГС “Ліга оборонних підприємств України”).

“У нас було до цього часу, в одному із батальйонів інші броньовані машини. Зараз вони змінені. Вона (модель “Козак-2М1″) має кращі характеристики за попередню. Вона доречна до відповідних рейдових дій, для підрозділів розвідки тощо”, – зауважив Олексій Неїжпапа.

Наразі перша партія “Козак-2М1” була поставлена лише в один з батальйонів, але згодом Командування ВМС України планує оснастити такими бронемашинами всіх морпіхів.

“В перспективі, ця техніка теж (на кшталт БТР-4) буде розподілена між підрозділами морської піхоти, які виконують специфічні задачі. Але на даний час ця техніка знаходиться в одному батальйоні”, – відзначив командувач ВМСУ.

blank

Нагадаємо, державні випробування бронемашини “Козак-2М1” тривали з жовтня 2018 по грудень 2019 року, а 3 квітня 2020 року ББКМ від “Практики” була прийнята на озброєння ЗСУ.

Нова бронемашина, на відміну від інших схожих зразків такої техніки, яки розроблені низкою українських підприємств, має повністю несучий бронекорпус (а не побудована на адаптованому автомобільному чи вантажному шасі).

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають