9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 26 Вересня, 2021

Модернізований Мі-2МСБ піднімається на висоту до 5 км

 • Наприкінці 2016-го на озброєння вітчизняного війська прийняли модернізований гвинтокрил Мі-2. За результатами державних випробувань йому присвоєно індекс Ми-2мсб.

  2011-го в межах державного оборонного замовлення розпочали дослідно-конструкторську роботу, яка дістала кодову назву «Корольок». Головним виконавцем став флагман вітчизняного вертольото- й двигунобудування — запорізьке АТ «Мотор Січ». Модернізований Мі-2 здатний перевозити вантажі та особовий склад, у тому числі зі зброєю. Вертоліт використовуватимуть і для того, щоб курсанти опановували техніку пілотування в простих та складних метеоумовах удень і вночі, а також вчилися елементів бойового застосування. Передає Національний промисловий портал, за метеріалами Народна Армія.

  Як повідомили «Народній армії» в Департаменті військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки Міноборони України, типова конструкція вертольота Мі-2 зазнала суттєвих змін. До того ж модернізацію виконували одночасно з капітально-відновлювальними роботами, забезпечуючи таким чином запас календарного терміну служби, а також ресурсу як вертольота, так і його агрегатів. Зокрема, на модернізований вертоліт встановили доопрацьовану систему керування, значно потужніший двигун нового покоління, станцію супутникової навігації, бортовий пристрій реєстрації польотних даних, аварійний радіомаяк, сигналізатор обмерзання. Запровадження цих і багатьох інших технічних новацій суттєво поліпшило основні тактико-технічні та експлуатаційні характеристики цього вертольота. Наприклад, витрата палива з розрахунку на одну годину польоту зменшилася на 30%, максимальна висота польоту збільшилася із 4000 до 5000 м.

  Завдяки встановленому на модернізованому Мі-2 двигуну вітчизняного виробництва АИ-450В (замість старого ГТД-350) злітна потужність збільшилася із 400 до 430 к. с. До того ж новий двигун дозволяє вертольоту швидко відриватися від землі за максимальної завантаженості.

  Вертоліт Мі-2 (кодове ім’я НАТО — Hoplite) — радянський багатоцільовий гелікоптер, створений у ДКБ ім. Міля на початку 1960-х років. Його широко застосовують для виконання різноманітних військових і цивільних завдань. Він має суцільнометалеву конструкцію. Силову установку розміщено у великій надбудові над фюзеляжем вертольота. Спереду триступінчатого головного редуктора розташовано два двигуни ГТД-350, а зверху — вентилятор, який охолоджує мастилорадіатор і головний редуктор.

  Окрім того, наявність об’єктивної системи контролю дозволяє фіксувати параметри роботи агрегатів і систем вертольота під час польоту в режимі реального часу. Таким чином фахівці інженерно-авіаційної служби, вивчивши отриману інформацію, можуть оперативно усунути виявлені вади.

  Нова система супутникової GPS-навігації дає змогу прокласти найоптимальніший маршрут до кінцевого пункту призначення. Раніше ж, за відсутності такої системи на вертольоті Мі-2, визначати курс доводилося за картою, що забирало значно більше часу. А завдяки встановленому радіомаяку модернізований вертоліт можна швидко відшукати, якщо раптом йому доведеться здійснити вимушену посадку в разі виникнення аварійної ситуації.

  Окрім Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба, певна кількість модернізованих Мі-2 надійде до підрозділів армійської авіації, оскільки там потребують вертольотів саме такого типу. Наприклад, коли треба перемістити повітрям одного-двох вузькопрофільних спеціалістів, невеликий вантаж або здійснити розвідку погоди. Для цих завдань економічно вигідніше використовувати саме модернізований Мі-2, бо він витрачає в рази менше палива, аніж, скажімо, Мі-8.

  09_p_tab-2Завдяки зміні форми капотів вертоліт отримав оновлений, більш динамічний зовнішній вигляд. До речі, капоти виготовляють із сучасних композиційних матеріалів, що дозволило дещо знизити масу конструкції.

  Під час проведення модернізації Мі-2 через встановлення двигуна нового типу довелося змінити не лише конфігурацію капотів, а й внести зміни в конструкцію силового набору, а також паливної, протипожежної та масляної систем і системи охолодження двигунів. Проте це тільки перший варіант модернізації Мі-2. У перспективі на вертоліт передбачають установити прилади нічного бачення, комплект керованого ракетного й стрілецько-гарматного озброєння, сучасні екранно-вихлопні пристрої та систему оповіщення про лазерне випромінювання.

  Модернізований Мі-2 має значні транспортні можливості. Так, його салон розрахований на перевезення 8 осіб (не враховуючи льотчика), що значно перевищує можливості дорожчих аналогів закордонного виробництва. В подальшому область застосування модернізованого вертольота може бути розширено за рахунок появи рятувальної модифікації для екстреної евакуації хворих та постраждалих унаслідок автомобільних катастроф та інших надзвичайних ситуацій. Рятувальна модифікація може бути оснащена пошуковим прожектором, вантажною лебідкою для можливості екстреного підняття 2 осіб та іншим необхідним обладнанням.

  Модернізований вертоліт Ми-2МСБ також перейняв одну з суттєвих переваг вертольота Мі-2 — можливість безангарного зберігання, яка відсутня для більшості закордонних зразків.

  Матеріал підготував Сергій ВОРОНКОВ


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  «Завод 410 ЦА» прийняв на ремонт черговий літак Ан-26 Повітряних Сил ЗСУ

  На Державне підприємство «Завод 410 ЦА» прилетів для ремонту Ан-26 Повітряних Сил Збройних Сил України.

  Уряд розблокував виробництво нових кормів для тварин в Україні

  Уряд розблокував процедуру державної реєстрації кормових добавок, що дозволяє розпочати виробництво нових кормів для тварин українським компаніям.Як повідомляє пресслужба Міністерства економіки, відповідний...

  До кінця року на Бурштинській ТЕС відремонтують шість енергоблоків

  На Бурштинсьткій ТЕС до кінця року відремонтують шість енергоблоків. Інвестиції в оновлення електростанції складуть 546 мільйонів гривень.Про це...

  Бориспіль увійшов до ТОП-5 кращих аеропортів Східної Європи

  Аеропорт Бориспіль посів п'яте місце в рейтингу 10 найкращих повітряних гаваней Східної Європи, складеному британською компанією Skytrax.Передає Національний Промисловий...

  В Україні збільшилось виробництво сільськогосподарської продукції

  Згідно з даними Держстату, в Україні за рік виробництво сільгосппродукції всіх категорій зросло на 8,4% в порівнянні з торішнім показником за аналогічний...

  За рік роботи поромна переправа Орлівка-Ісакча перевезла майже 32 тисячі транспортних засобів

  За рік роботи з 10 серпня 2020 року поромна переправа через Дунай між Україною і Румунією - "Орловка-Ісакча" - за цей час...

  Завод на Полтавщині розпочав будівництво нової лінії для виробництва кормових добавок

  Глобинський переробний завод розпочав будівництво нової технологічної лінії. На ній виготовлятимуть соєвий протеїновий концентрат, який використовують як кормову добавку для тварин.

  У Коломиї відроджують виробництво екскаваторів

  Коломийська міська рада планує закупити для комунальних підприємств екскаватори «Карпатець».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на інтернет-ресурс газети "Галичина".

  Зараз читають

  Ryanair планує агресивну експансію на українському ринку авіаперевезень

  Авіакомпанія Ryanair планує агресивну експансію в Україні, якщо буде підписано Угоду про Спільний авіаційний простір між Україною,...

  Почему вы должны выбрать онлайн-курс самообразования?

  Школы стационарного расположены в нескольких крупных городах Украины. Чтобы воспользоваться их предложением, жители небольших городов или те у...

  Українська авіакомпанія “Меридіан” поповнить флот літаком Ан-12 та “Боїнгами”

  Українська авіакомпанія Meridian Ltd. планує отримати четвертий Ан-12 в цьому році та ввести вантажні платформи 737 і...

  На базі поромної переправи Орлівка-Ісакча створять річковий порт

  Інвестори та ініціатори запуску дунайської поромної переправи Орлівка-Ісакча мають намір в майбутньому перетворити поромний комплекс в річковий...