9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 3 Серпня, 2021

Модернізованим ПТКР “Скіф” відтепер можна керувати навіть за допомогою смартфона (відео)

 • Нова модернізація ПТРК «Скіф» (Стугна-П), розроблена ДП «Київське конструкторське бюро «Луч», що входить до складу ДК «Укроборонпром», може управлятися за допомогою  смартфона чи планшета та нищити ворожі цілі вдень і вночі.

  Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Defense Express.

  Саме таку модифікацію відомого протитанкового комплексу було представлено у Києві під час міжнародної виставки «Зброя та Безпека-2018».

  Як повідомив представник КБ – інженер-конструктор Микола Савченко, головним нововведенням цього року є розробка альтернативної системи управління, що працює по Wi-Fi каналу не використовуючи дріт, який може бути перебитий в бойових умовах. Завдяки цьому ПТРК може управлятися дистанційно навіть зі звичайного планшету чи смартфону.

  «Теоретично оператор сидячи в кафе може керувати (ПТРК), помічати ціль, вражати ціль», – зазначив представник КБ «Луч»

  Сам комплекс складається з декількох частин. В першу чергу це тринога у двох варіантах – висока та низька. Низька модифікація більш непомітна, а висока – більш зручна для стрільби та має більшу стійкість.

  Друга частина протитанкового комплексу, яка є основною – це поворотна платформа, яка управляється з приладу дистанційного керування. В класичній версії це досить нелегкий пристрій з екраном та пультом керування, який дозволяє оператору знаходитися на відстані 50-100 метрів від ПТРК, що робить практично неможливим його виявлення.

  Прилад наведення, який випромінює керуючий ракетою лазерний промінь має також з’єднаний з ним відео канал, котрий має два режими – широкий та вузький. Використовуючи їх, оператор може точно побачити куди він стріляє та корегувати рух ракети. Таким чином забезпечується практично стовідсоткове попадання у ціль. Розбіжність на всій дистанції (близько 5 км) не перебільшує 30 см.

  Також оновлений «Скіф» оснащується сучасним тепловізійним прицілом, який має три режими – широкий, вузький та надвузький. Для виявлення, ведення й потрапляння у ціль вночі. Виявлення цілі за допомогою такого тепловізора (зараз закуповують турецькі тепловізори Aselsan Eye-Lr S) відбувається на відстані 7 км, її ведення на відстані 5 км, ефективне ураження цілі – 3 км.

  Варто відзначити, що комплекс «Скіф» використовує тандемний кумулятивний ПТУР «Р-2», який в стандартному комплексі має максимальну ефективну дальність 5 км. Також є більш потужні модифікації ракети для комплексів «Бар’єр» (повітряного та морського). «Бар’єр-В» з ракетою «Р-2В» може знищити ціль на відстані до 8 км, а «Бар‘єр-К» – 7 км. Крім того ракети для ПТРК мають два калібри – 130 та 152 мм. Бронепробиття першого варіанту становить 800 мм за ДЗ, а другого – більше метра броні.

  Також варто нагадати, що під час проведення виставки «Зброя та Безпека-2018» Генеральний конструктор-Генеральний директор Державного підприємства «Державне Київське конструкторське бюро «Луч» Олег Коростельов повідомив, що його підприємство поставило ЗСУ 200 ПТРК «Стугна-П» та 3 тисячі ракет до них.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Харківський завод спеціальних машин отримав контракт Міноборони на капремонт 110 автомобілів КамАЗ

  ДП «Харківський завод спеціальних машин» (ХЗСМ) отримало контракт Міноборони на капітальний ремонт 110 автомобілів КАМАЗ різних модифікацій...

  Скадовський морський порт прийняв перше торгове судно з початку року

  У Скадовському морському порту пришвартувалося перше у 2021 році торгове судно - Berk, яке прибуло під завантаження сільгосппродукцією на експорт.

  Wizz Air Hungary почала літати над Чорним морем під відповідальністю України

  Авіакомпанія Wizz Air Hungary з середи, 28 липня, почала виконувати польоти в Сімферопольському районі польотної інформації (РПІ) над відкритими водами Чорного моря...

  Україна вела переговори з Boeing про локалізацію літаків T-7A

  Колишній керівник ДП «Антонов» Олександр Лось розказав, що Україна вела переговори з Boeing по локалізації літаків T-7A Red Hawk.Про...

  Приватна компанія на замовлення ЗСУ відремонтує близько 150 двигунів для бронетехніки, систем залпового вогню та ЗРК

  Чергові два великих тендери, з пакета "липневих" замовлень Міноборони, з капітального ремонту значної партії дизельних двигунів попередньо виграла приватна фірма "ПРОМЕНЕРГО".

  На Одещині виконали випробувальні пуски модернізованих ракет до ОТРК “Точка-У” та нових “Тайфун-1” (відео)

  На полігоні Збройних сил України відбулись пуски модернізованих зразків ракет для ОТРК "Точка-У" та ракет "Тайфун-1" до систем РСЗВ 122-мм. Випробувальні пуски...

  На «Завод 410 ЦА» для ремонту прибув Ан-74 Прикордонної служби Казахстану

  На «Завод 410 ЦА» прибув транспортний Ан-74 Прикордонної служби Казахстану для проведення регламентних робіт.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  На верфі «Нібулон» завершили ремонт пошуково-рятувального судна «Олександр Охрименко» (фото)

  Пошуково-рятувальне судно Військово-морських сил України «Олександр Охрименко» (A715) завершило ремонт на верфі «Нібулон».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  Зараз читають

  Вантажоперевезення в Україні виросли до 297 мільйонів тонн з початку року

  Транспортні підприємства України у січні-червні 2021 року збільшили перевезення вантажів на 4,3% в порівнянні з аналогічним періодом...

  На верфі «Нібулон» завершили ремонт пошуково-рятувального судна «Олександр Охрименко» (фото)

  Пошуково-рятувальне судно Військово-морських сил України «Олександр Охрименко» (A715) завершило ремонт на верфі «Нібулон».Передає Національний...

  У Запоріжжі встановили останню секцію прогонової будови верхової частини вантового мосту (фото)

  На будівництві мостового переходу в Запоріжжі мостобудівники встановили на тимчасові опори шосту, останню секцію прогонової будови верхової...

  Приватна компанія на замовлення ЗСУ відремонтує близько 150 двигунів для бронетехніки, систем залпового вогню та ЗРК

  Чергові два великих тендери, з пакета "липневих" замовлень Міноборони, з капітального ремонту значної партії дизельних двигунів попередньо...