9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 28 Червня, 2022

Модернізована зенітна установка ЗСУ-23-4М А1 “Рокач” виконує бойові завдання на фронті

Зенітна самохідна установка ЗСУ-23-4М А1 “Рокач” вже успішно несе службу на передовій та захищає українське небо.

Про це говорить відео, який боєць ЗСУ поширив в мережі, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defence Express.

На ньому зафіксована робота по повітряній цілі із засідки. На камеру також попало бойове відділення, яке й дозволило ідентифікувати машину саме, як “Рокач”, завдяки сучасним моніторам та оновленій системі керування вогнем.

Але попри модернізацію шляхом повного оновлення системи управління вогнем, включно зі встановленням РЛС на основі цифрової антенної решітки, зенітники працюють у ручному режимі та лише з оптичним каналом. Таке рішення вже викликало велику кількість запитань до автора. Але він пояснив це дуже коротко: “в даному випадку працюємо в ручному режимі, так треба”.

blank
РЛС «Рокач-АС» на модернізованій 2А6 “Шилка”

А одним з небагатьох пояснень, чому саме обрано такий режим залишається скритність. У випадку вмикання РЛС її випромінення буде за доволі невеликий час зафіксоване ворожими станціями радіоелектронної розвідки, визначено координати зенітної установки та завдано артилерійський удар.

Цікаво, що розробник “Рокача” ДП “Завод “Арсенал” передбачив саме подібний сценарій використання зенітної установки, тому у версії А2 передбачено встановлення додаткової оптико-локаційної системи. Але станом на 2021 рік про їх замовлення не йшлось.

blank
Модернізована 2А6 “Шилка” вигляд позаду де добре видно ракетний модуль Фото: Defense Express

Відомо, що на 2022 рік планувалось закупівля певної кількості ЗСУ-23-4М А1, завдяки тому, що машина успішно пройшла відомчі випробування і знаходилась на постачанні Збройних Сил України.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають