9.5 C
Alba Iulia
Субота, 10 Червня, 2023

Міноборони зменшило витрати на модернізацію фрегата «Гетьман Сагайдачний» вдвічі

Міністерство оборони України майже вдвічі знизило витрати на модернізацію фрегата Військово-морських сил України «Гетьман Сагайдачний».

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Після відповідних змін витрати на модернізацію українського фрегата наразі становлять 208 мільйонів гривень.

Ця цифра була оприлюднена у наказі від 28 грудня 2021 року про внесення змін до паспорта бюджетної програми.

blank
Флагман ВМС України фрегат проєкту 11351 “Гетьман Сагайдачний” на параді на честь Дня ВМСУ 5 липня 2020 року. Маючи довжину у 124 метри, водотоннажність 3274 тонн та прийнятий до складу флоту у 1993 році він менший та новіший за фрегати Oliver Hazard Perry

У лютому 2021 року на модернізацію флагмана Військово-морського флоту ЗС України фрегату передбачали виділити 436 млн гривень.

У цю суму також було включено ремонт головного корабля національного флоту «Гетьман Сагайдачний». Яке озброєння та обладнання пройде модернізацію на фрегаті не уточнювалося.

Ремонт і модернізація фрегата «Гетьман Сагайдачний»

На флагмані Військово-Морських Сил Збройних сил України фрегаті мали модернізувати РЛС виявлення надводних цілей МР-750 «Фрегат-МА».

blank
РЛС «Фрегат-МА» на ВПК проєкту 1155 Фото: Вікіпедія/AdmiralHood

Роботи над РЛС було доручено державному підприємству «НДІ радіолокаційних систем «Квант-Радіолокація», яке є співвиконавцем у ремонті та модернізації фрегата.

Також у червні 2020 року з’явилась інформація про ремонт паливної апаратури газотурбінної установки корабля.

На фрегаті встановлено дві газотурбінні установки М7Н1 виробництва ДП «Науково-виробничий комплекс газотурбобудування «Зоря»-«Машпроект», саме це підприємство і проводило відновлення апаратури.

blank
Флагман ВМС ЗС України фрегат «Гетьман Сагайдачний» проєкту 11351 Фото: Facebook/Сергій Жолонко

У 2021 році флагман ВМС України зайшов на ремонт на суднобудівно-судноремонтний завод «Нібулон» у Миколаєві. Того року з приватного акціонерного товариства «Завод Кузня на Рибальському» стягнули 47,3 мільйона гривень штрафу за невиконання державного контракту на ремонт і модернізацію фрегата.

Контрадмірал Олексій Неїжпапа також повідомив, що флагман національного флоту фрегат «Гетьман Сагайдачний» планують вивести зі складу ВМС ЗС України у 2031 році.

Останні новини:

Зараз читають