9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 4 Грудня, 2022

Міноборони замовить 150 позашляховиків для заміни УАЗів через систему Prozorro

Міноборони України замовить для Збройних Сил України 150 позашляховиків для заміни УАЗ-469 через електронну систему публічних закупівель Prozorro.

Таку інформацію озвучив заступник Міністра оборони Олександр Носов, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Спочатку в оборонному відомстві планували замовити нові автомобілі з дообладнанням під потреби армії за дослідно-конструкторською роботою «Сайгак», оголошеною на початку цього року.

Проте за таким підходом ціна позашляховика для Збройних Сил України зростала мінімум на 30% і тому в Міноборони вирішили, що позашляховики мають закуповуватися по відкриті процедурі в базовій комплектації, зеленого кольору, з двигуном не менше 2,3 л, механічною коробкою та колісною формулою 4х4. Також передбачена гарантія на них не менше трьох років або пробігу.

blank
Фото: LMV Courser

У першій партії замовлення складе 150 одиниць, а недопущення перевитрат складе близько 50 млн гривень.

«Чого буде достатньо для закупівлі ще партії машин подібного класу для ЗС України», – написав Олександр Носов у себе на сторінці у Facebook.

Як можна зрозуміти, для заміни УАЗ-469 передбачається аналогічний за класом автомобіль на який покладені транспортні функції, а не бойова машина переднього краю з відповідними вимогами.

У Міністерстві оборони мають намір оголосити тендер на заміну УАЗ-469 до кінця року, але як розказав Олександр Носов для редакції Мілітарного є нормативні обмеження:

«Намагаюсь, але не гарантую. Треба спеціальна постанова КМУ [ред. – Кабінету Міністрів України] щодо зміни статей використання бюджетних коштів.

Якщо це буде кінець листопада грудень, ніхто не піде з учасників на тендер, тому що не встигнуть поставити навіть партію продукції до кінця календарного року, тому найбільша вірогідність, перенос на наступний рік», – прокоментував заступник Міністра.

blank

На питання з чим це пов’язано він сказав:

«У нас же ще ліміт бюджетного кодексу, щодо відкритих процедур. Ми маємо починати та закінчувати протягом календарного року.

В той же час, таємних процедур це обмеження не стосується. Тому в таємних можемо знайти ящики дерев’яні, банопральні комплекси.

Треба допомога законодавців щоб умови фінансових розрахунків та термінів постачання в договорах для державних збройних формувань – зокрема Збройних сил України, були хоча б такими самими як для закритих договорів, але не складнішими, що є по факту на сьогодні. Бо Армія на «канікули» не уходить ніколи!», – констатував Олександр Носов.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають