9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 17 Січня, 2022

Міноборони замовило розробку корабельної версії комплексу «Нептун»

Міноборони України замовило розробку корабельної версії ракети Р-360 комплексу РК-360МЦ «Нептун» для надводних кораблів Військово-морських сил Збройних сил України.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Наразі відбуваються дослідно-конструкторські роботи за цією темою.

На фінансування розробки корабельної версії ракети Р-360 комплексу РК-360МЦ «Нептун», а також інші ДКР, серед яких комплекс «Вільха» та САУ «Богдана», передбачено 5% обсягу фінансування державного оборонного замовлення на 2021 рік із загальної суми у 22,5 млрд гривень.

У грудні 2020 року Міністерство оборони України та Київське державне КБ «ЛУЧ» підготували угоду на розробку авіаційної версії ракети Р-360 комплексу РК-360МЦ «Нептун» для авіації Повітряних Сил ЗСУ.

blank

Перспективними носіями нової ракетної зброї називають фронтові бомбардувальники Су-24М.

Зараз РК-360 МЦ «Нептун» – комплекс крилатих ракет наземного базування з протикорабельною ракетою призначений для ураження бойових кораблів класів крейсер, есмінець, фрегат, корвет, десантних, танкодесантних кораблів та транспортів, які діють як самостійно, так і в складі корабельних груп і десантних загонів, та берегових радіоконтрасних цілей, в простих і складних метеорологічних умовах у будь-який час доби та року, при активній вогневій та радіоелектронній протидії противника.

Наприкінці 2020 року Міністерство оборони уклало контракт на виробництво першого серійного дивізіону комплексу.

Зараз в складі однієї з частин ВМС ЗС України відбувається дослідна експлуатація комплексу з пусковою установкою та спецмашинами від КрАЗ.

blank
РЛС «Мінерал-У». Фото: Defense Express

На шасі 8х8 від TATRA вже встановили й першу радіолокаційну станцію «Мінерал-У» для виявлення надводних цілей, яку створили для РК-360МЦ.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають