9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 24 Березня, 2023

Краще на “буханках”: Міноборони відмовилося від нових вітчизняних БТР для морської піхоти

Міністерство оборони України вирішило відмовитись від свого попереднього рішення про створення нової броньованої платформи 6х6 для морської піхоти “Отаман”. Проєкт розроблявся на підставі Спільного рішення між підприємством НВО «Практика» та Міністерством оборони України, яке було підписане у 2019 році за результатами наради представників ВМС, Департаменту військово-технічної політики, Науково-дослідного інституту озброєння та військової техніки (ЦНДІ ОВТ) і самого підприємства «Практика».

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defense Express.

Після підписання зазначеного рішення 5 червня 2019 року, НВО «Практика» власним коштом почала виготовлення дослідного зразка. Діючий масогабаритний макет бронетранспортера був продемонстрований на міжнародній виставці «Зброя та безпека – 2019». Конструкція «Отаману» модульна і шляхом додавання однієї вісі дозволяє виготовляти машини 8х8 з огляду на уніфікованість вузлів підвіски. Максимальне навантаження на одну вісь у конструкції «Отамана» становить 9 тонн. Це означає, що максимальна маса «Отаману» 6х6 може бути 27 т, а бронемашини 8х8 – 36 т.

Отаман 6х6

Через відсутність затвердженого тактико-технічного завдання на цю інші машини завершити розробку робочої конструкторської документації на цей зразок компанія «Практика» не змогла та у жовтні 2019 року листом звернулось за роз’ясненнями до тодішнього начальника Генерального штабу — Головнокомандувача ЗС України Руслана Хомчака.

У підсумку було заявлено про недоцільність використання платформ 6х6 як колісної бази для спеціалізованих машин, і запропоновано розглянути можливість використання колісної формули 8х8, аби забезпечити уніфікацію броньованих колісних машин, які буде використовувати морська піхота. Тож КМП має завершити відпрацювання проєкту оперативно-тактичних вимог до машин лише з колісною формулою 8х8.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають