9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 10 Травня, 2021

Міноборони отримало нові 155-мм боєприпаси для проведення повного циклу випробувань САУ “Богдана”

 • Днями було виконано контракт між Міністерством оборони України та чеською компанією Excalibur Army на постачання значної кількості 155-мм боєприпасів, які були закуплені оборонним відомством для проведення випробувань нової самохідної артилерійської установки 2С22 “Богдана”.

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defense Express.

  На фотографіях боєприпасів, які поставлені в рамках контракту для Міноборони України, видно маркування. Це як практичні боєприпаси, так і далекобійні уламково-фугасні снаряди з поліпшеною аеродинамікою і ведучим паском HE ERFB-ВВ.

  Далекобійні уламково-фугасні снаряди з поліпшеною аеродинамікою і ведучим паском HE ERFB-ВВ – для України. Фото: Defense Express

  Такі 155 мм боєприпаси ERFB та ERFB-BB застосовують у таких САУ та системах як ZUZANA, NORA B-52, G5/G6, M109, M198, FH-70, KRAB, KH-179 та інших.

  Фото: Defense Express

  Ці 155 мм артилерійські снаряди великої дальності призначені для використання сучасною буксируваною та самохідною артилерією з довжиною ствола у 39, 45 та 52 калібрів. Дальність стрільби цими боєприпасами у найбільш просунутих САУ становить до 44 км.

  Практичний 155 мм боєприпас. Фото: Defense Express

  Першою вітчизняною САУ, яка має застосовувати боєприпаси стандарту НАТО, має стати самохідна гаубиця на колісному шасі під назвою “Богдана”.

  Вона розробляється на підставі спільного рішення Міністерства оборони України та публічного акціонерного товариства “Краматорський завод важкого верстатобудування” в рамках дослідно-конструкторської роботи з лютого 2016 року.

  Вперше зразок нової САУ був продемонстрований на параді у 2018 році. Очікувалось, що ДКР “Богдана”, на яку вже витрачено 140 мільйонів гривень, буде завершена у 2020 році.

  Наприкінці 2019 року повідомлялось, що для випробувань САУ “Богдана” ДП ДГЗП “Спецтехноекспорт” поставив 155-мм артилерійські боєприпаси, які були закуплені у турецької компанії MKEK (Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu).

  Йшлося про 134 практичні постріли Mod 272, постріли M107HE, а також підривачі, запалювальники та порохові заряди.

  Проте специфікація та маркування закуплених “Спецтехноекспортом” у Туреччині пострілів, обсяги та терміни поставок, а також інші деталі виконання цього контракту спричинили низку непорозумінь у “трикутнику” Міноборони, “Спецтехноекспорт” та розробник САУ.

  САУ Богдана
  Фото: РНБО України

  Пауза у роботі зі створення та випробувань САУ “Богдана” тривала майже рік.

  “Проблеми, які розпочались навколо САУ “Богдана” у 2018 році були успішно подолані у 2020 році завдяки, в першу чергу, Міноборони. На сьогоднішній день ніяких перешкод немає.

  Найближчим часом “Богдана” вийде на випробування на полігони Збройних Сил України. Ця артсистема потрібна українському війську”, – заявив заступник Міністра оборони України Олександр Миронюк у інтерв’ю агенції Defense Express.

  Закупка 155 мм сучасних боєприпасів, які в стислі терміни були поставлені до України чеською компанією Excalibur Army, знімає будь-які перешкоди перед розробниками САУ “Богдана” довести МОУ відповідність своєї розробки вимогам тактико-технічного завдання і конкурентність рішень та технологічність, що втілені у проєкті.

  Втім, лише для проведення випробувань з перевірки надійності та ресурсу ствола нової гармати потрібно здійснити близько півтори тисячі пострілів.

  До цього часу з нової САУ було здійснено два гідропостріли та холостий постріл з метою оцінки роботи вузлів і механізмів гаубиці наприкінці 2019 року. А в січні 2020 року при випробуваннях при стрільбі зі 155-мм пострілом з інертним (практичним) снарядом імпортного виробництва MOD 272 (Туреччина) на дальність 5 км відбулася поломка у замковому механізмі гаубиці.

  155 мм САУ 2С22 “Богдана” у цеху КЗВВ. Вересень 2020 року. Фото: Роман Костенко

  За іронією долі Excalibur Army – постачальник нових і більш потужних 155 мм боєприпасів для випробувань “Богдани” – є компанією, з якою Міноборони обговорює контракт на закупівлю 26 одиниць модернізованих колісних самохідних артилерійських 152 мм установок Dana М2 на загальну суму 40,3 млн доларів для потреб Збройних Сил.

  Загалом САУ “Богдана” розглядається у ЗСУ як один з важливих елементів переозброєння ракетних військ та артилерії на сучасні зразки. В першу чергу — для заміни старих самохідних систем артилерійських бригад.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  “Авіалінії Антонова” перевезли партію гірничодобувного обладнання з Туреччини до країн Африки

  Авіакомпанія "Авіалінії Антонова" на літаках Ан-124 перевезла чотирнадцять одиниць гірничодобувного обладнання загальною вагою 216 тонн двома рейсами...

  На трасі Н-11 Дніпро-Миколаїв встановлюють огорожі типу “Нью-Джерсі” (фото)

  На Миколаївщині, на трасі Н-11 Дніпро-Миколаїв встановлюють бетонне парапетне огородження типу "Нью-Джерсі" висотою 90 сантиметрів.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  В запорізькому аеропорту встановили систему безконтактного скринінгу температури пасажирів

  У Міжнародному аеропорту Запоріжжя встановили інтелектуальну відеосистему безконтактного температурного скринінгу і визначення наявності або відсутності масок на обличчях пасажирів.

  Збройні сили випробували вітчизняні імітатори повітряної цілі Flying Target-1 (відео)

  Уперше у Збройних Силах України здійснено успішне випробування імітатора низьколітаючої повітряної цілі Flying Target-1.Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням...

  Порт “Південний” з початку року обробив майже п’ять мільйонів тонн вантажів

  З початку 2021 року перевалка госстівідора морський торговельний порт "Південний" склала 4,695 мільйона тонн вантажів.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Wizz Air відкриває чотири нові маршрути зі Львова

  Угорський лоукостер Wizz Air оголосив про запуск рейсів за чотирма напрямками з аеропорту Львів - у Меммінген (Німеччина), Неаполь (Італія), Варшаву і...

  В Одесі проведено обстеження та очищення дна на місці аварії танкера Delfi (фото)

  АМПУ власними силами провела водолазне очищення морського дна в Одесі на місці аварії танкера Delfi.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Україна та Угорщина погодили ремонт та будівництво прикордонних гідротехнічних споруд

  Українсько-угорська робоча група із захисту від шкідливої ​​дії вод погодила будівництво нових і реконструкцію ряду наявних гідротехнічних споруд з метою обводнення Берегівської...

  Зараз читають

  ДССТ побудує базу Військово-морських сил України в Бердянську

  Державна спеціальна служба транспорту України збудує військово-морську базу «Схід» Військово-морських сил ЗС України у Бердянську.

  Група Risoil розпочала будувати унікальний двосторонній пірс в порту Чорноморськ (фото)

  Група Risoil почала будувати двосторонній пірс на зерновому терміналі в порту Чорноморськ.Передає Національний Промисловий...

  Миколаївський суднобудівний завод відремонтує катер “Скадовськ” ВМС України

  Миколаївський Суднобудівний Завод (МСЗ) отримав перемогу в переговорній процедурі на ремонт патрульного катера «Скадовськ» Військово-морських сил України.

  КБ “Південне” створює нову зенітно-ракетну систему з дальністю ураження у 280 кілометрів (фото)

  Конструкторське бюро “Південне” розробляє інноваційну зенітну ракетну систему “Кільчень” з можливістю враження цілей на відстані 280 кілометрів.