9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 24 Січня, 2021

Міноборони отримало нові 155-мм боєприпаси для проведення повного циклу випробувань САУ “Богдана”

 • Днями було виконано контракт між Міністерством оборони України та чеською компанією Excalibur Army на постачання значної кількості 155-мм боєприпасів, які були закуплені оборонним відомством для проведення випробувань нової самохідної артилерійської установки 2С22 “Богдана”.

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defense Express.

  На фотографіях боєприпасів, які поставлені в рамках контракту для Міноборони України, видно маркування. Це як практичні боєприпаси, так і далекобійні уламково-фугасні снаряди з поліпшеною аеродинамікою і ведучим паском HE ERFB-ВВ.

  Далекобійні уламково-фугасні снаряди з поліпшеною аеродинамікою і ведучим паском HE ERFB-ВВ – для України. Фото: Defense Express

  Такі 155 мм боєприпаси ERFB та ERFB-BB застосовують у таких САУ та системах як ZUZANA, NORA B-52, G5/G6, M109, M198, FH-70, KRAB, KH-179 та інших.

  Фото: Defense Express

  Ці 155 мм артилерійські снаряди великої дальності призначені для використання сучасною буксируваною та самохідною артилерією з довжиною ствола у 39, 45 та 52 калібрів. Дальність стрільби цими боєприпасами у найбільш просунутих САУ становить до 44 км.

  Практичний 155 мм боєприпас. Фото: Defense Express

  Першою вітчизняною САУ, яка має застосовувати боєприпаси стандарту НАТО, має стати самохідна гаубиця на колісному шасі під назвою “Богдана”.

  Вона розробляється на підставі спільного рішення Міністерства оборони України та публічного акціонерного товариства “Краматорський завод важкого верстатобудування” в рамках дослідно-конструкторської роботи з лютого 2016 року.

  Вперше зразок нової САУ був продемонстрований на параді у 2018 році. Очікувалось, що ДКР “Богдана”, на яку вже витрачено 140 мільйонів гривень, буде завершена у 2020 році.

  Наприкінці 2019 року повідомлялось, що для випробувань САУ “Богдана” ДП ДГЗП “Спецтехноекспорт” поставив 155-мм артилерійські боєприпаси, які були закуплені у турецької компанії MKEK (Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu).

  Йшлося про 134 практичні постріли Mod 272, постріли M107HE, а також підривачі, запалювальники та порохові заряди.

  Проте специфікація та маркування закуплених “Спецтехноекспортом” у Туреччині пострілів, обсяги та терміни поставок, а також інші деталі виконання цього контракту спричинили низку непорозумінь у “трикутнику” Міноборони, “Спецтехноекспорт” та розробник САУ.

  САУ Богдана
  Фото: РНБО України

  Пауза у роботі зі створення та випробувань САУ “Богдана” тривала майже рік.

  “Проблеми, які розпочались навколо САУ “Богдана” у 2018 році були успішно подолані у 2020 році завдяки, в першу чергу, Міноборони. На сьогоднішній день ніяких перешкод немає.

  Найближчим часом “Богдана” вийде на випробування на полігони Збройних Сил України. Ця артсистема потрібна українському війську”, – заявив заступник Міністра оборони України Олександр Миронюк у інтерв’ю агенції Defense Express.

  Закупка 155 мм сучасних боєприпасів, які в стислі терміни були поставлені до України чеською компанією Excalibur Army, знімає будь-які перешкоди перед розробниками САУ “Богдана” довести МОУ відповідність своєї розробки вимогам тактико-технічного завдання і конкурентність рішень та технологічність, що втілені у проєкті.

  Втім, лише для проведення випробувань з перевірки надійності та ресурсу ствола нової гармати потрібно здійснити близько півтори тисячі пострілів.

  До цього часу з нової САУ було здійснено два гідропостріли та холостий постріл з метою оцінки роботи вузлів і механізмів гаубиці наприкінці 2019 року. А в січні 2020 року при випробуваннях при стрільбі зі 155-мм пострілом з інертним (практичним) снарядом імпортного виробництва MOD 272 (Туреччина) на дальність 5 км відбулася поломка у замковому механізмі гаубиці.

  155 мм САУ 2С22 “Богдана” у цеху КЗВВ. Вересень 2020 року. Фото: Роман Костенко

  За іронією долі Excalibur Army – постачальник нових і більш потужних 155 мм боєприпасів для випробувань “Богдани” – є компанією, з якою Міноборони обговорює контракт на закупівлю 26 одиниць модернізованих колісних самохідних артилерійських 152 мм установок Dana М2 на загальну суму 40,3 млн доларів для потреб Збройних Сил.

  Загалом САУ “Богдана” розглядається у ЗСУ як один з важливих елементів переозброєння ракетних військ та артилерії на сучасні зразки. В першу чергу — для заміни старих самохідних систем артилерійських бригад.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  В Україні випробовують дрон-камікадзе «Пілум» (відео)

  Українська компанія A.Drones провела льотні випробування безпілотного літака-снаряда «Пілум».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  «Аеротехніка» поставить аеродромне обладнання авіабазі Нацгвардії

  Науково-виробниче підприємство «Аеротехніка-МЛТ» поставить аеродромне обладнання авіабазі Національної гвардії України.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.Програмно-технічний...

  Київський завод прийняв на модернізацію другий літак Ан-26 для ВМС України

  Другий транспортний літак Ан-26 для Військово-морських сил України прибув на модернізацію на «Завод 410 ЦА».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Маріупольська бригада Нацгвардії отримала нову техніку

  Маріупольська бригада оперативного призначення Національної гвардії України отримала нову автотехніку.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.На...

  Донецька залізниця відремонтувала 133 кілометри колій

  Донецька залізниця у 2020 році різними видами ремонту оновила 133,16 кілометра колії.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ШоТам.

  Польща продовжує співпрацювати з Україною для ремонту винищувачів Міг-29

  Польща співпрацює з Україною по ремонту радянських винищувачів МіГ-29 зі складу національних повітряних сил.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  “Епіцентр” інвестує понад $1,2 млрд у розвиток

  Генеральний директор групи компаній "Епіцентр К" Петро Михайлишин повідомив, що у наступні два роки компанія запланувала вкласти $1,22 млрд у свій розвиток.

  «Антонов» готовий добудовувати літаки Ан-74 для Збройних сил без російських деталей

  Державне підприємство “Антонов” готове розпочати практичну роботу по 100% заміні матеріалів, комплектуючих та цілих агрегатів російського походження в літаках сімейства Ан-72/74 за...

  Зараз читають

  Hapag-Lloyd запускає в Україні контейнерні поїзди

  Судноплавна компанія Hapag-Lloyd запускає блок-поїзди в Україні, які курсуватимуть з Одеси до Києва, Дніпра та Харкова.

  Латвія передала українській армії сім медичних автомобілів

  Учора, 20 січня 2021 року, Латвія передала для потреб Збройних Сил України 7 медичних автомобілів.

  Інвестиції в завод “Інтерпайп Сталь” за дев’ять років склали мільярд доларів

  У січні 2021 року електросталеплавильному комплексу "Інтерпайп Сталь" у місті Дніпро виповнюється 9 років. За цей період...

  Донецька залізниця відремонтувала 133 кілометри колій

  Донецька залізниця у 2020 році різними видами ремонту оновила 133,16 кілометра колії.Передає Національний Промисловий...