9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 26 Березня, 2023

Міноборони України активізувало проєкт безпілотника “Берегиня” від київського “Меридіана”

Міноборони України зацікавилось безпілотником “Берегиня”: очікується прийняття спільного рішення між військовими та “Меридіаном”.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defence Express.

ВАТ “Меридіан” ім. С.П. Корольова, що входить до складу ДК “Укроборонпрому” очікує на підписання спільного рішення з Міністерством оборони України щодо подальшого розвитку проєкту створення БАК “Берегиня”. Про це повідомив головний конструктор підприємства Олег Присяжнюк.

“Підприємство отримало запит на розробку квадрокоптера від Міністерства оборони у березні 2019 року. Наразі процес стосовно розробки “Берегині” триває. Важливим є те, що і Міністерство оборони, і Генеральний штаб останнім часом активізували свою діяльність в даному напрямку і зараз ми в очікування на підписанні спільного рішення щодо відкриття дослідно-конструкторської роботи. А це важливий крок” – зазначив Олег Присяжнюк.

blank

Нагадаємо, безпілотний комплекс вертикального злету та посадки “Берегиня” створюється для ведення розвідки, виявлення цілей і коригування мінометного вогню на відстані до 8 км. БПЛА має захищений канал зв’язку, який дозволяє як у ручному, так і в автоматичному режимі, керувати ним на робочих дистанціях, зокрема, й в умовах протидії ворожих засобів РЕБ.

Безпосередньо керування комплексом відбувається, як з допомогою планшета, на якому відображається інформація, так і з допомогою окулярів віртуальної реальності. Використання окулярів дозволяє під час польоту приймати швидкі рішення. Крім того, “Берегиня” простий у користуванні апарат. Для підготовки до повторного польоту потрібна одна хвилина.

Мультикоптер має модульну базу під різні завдання. Опрацьовується можливість використовувати різні типи гвинтомоторних груп і корисного навантаження. Крейсерська швидкість польоту становить 45 км/год, при необхідності швидко подолати небезпечну ділянку здатний досягати швидкості й 120 км/год.

Вага безпілотника складає 2 кг. Час повного розгортання, за умови підготовки операторів, – до 2 хвилин. За 3 секунди безпілотник набирає висоту 100 метрів. Безпілотник оснащений цифровою та аналоговою камерами.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають